Close

Strona 10 z 14 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 138
  1. #91

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    You made my day.

    Przyrownujesz lustrzanki do kompaktow na klisze?
    Halo tu Ziemia. Lustrzanki i bezlustra sa aparatami cyfrowymi korzystajacymi z tego samego rozwiazania jakim jest matryca.
    Któryś z producentów cyfrowych średnich formatów (nie pamiętam, czy Hasselblad czy PhaseOne) twierdzi nawet, że bezlustra to chwilowa moda, a lustrzankom nic nie grozi.

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Z tym argumentem to troche przywaliles...jak lysy czacha o kant kuli.
    Jak łysy warkoczem o kant koła.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #92

    Domyślnie

    Krzysztofie, czy dopuszczasz taką możliwość, że z takiego porównania dzisiejszych realiów z dyskusją z przed 15 lat (w ówczesnych realiach) można wyciągnąć inne wnioski, niż sam wyciągnąłeś? Twoje są proste jak konstrukcja cepa, ale nie mam siły tłumaczyć, zwłaszcza, że jak bywało w przeszłości, nie jest dla Ciebie kompletnie zrozumiała ironia, paralela, czy wnioskowanie przez analogię. Masz taką refleksję, szanuję to. Głupie złośliwości, ok, świadczą o Twoim poziomie.

    Ps. Nie będę się zagłębiał w jakiekolwiek dyskusje z Tobą, póki nie zaczniesz poprawnie pisać po polsku. Polecam https://www.korektoronline.pl minimum wysiłku, strona odwali kawał roboty.

  3. #93

    Domyślnie

    O wymarciu lustra mowy być nie może, przynajmniej nie na tę chwilę.
    Lustro jest potrzebne do akcji, kiepskich warunków, tam gdzie bezlustro zdycha.

    Nie będzie też dedykowanych tele do zetek.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Nie do końca mogę się z tym zgodzić. Zgodzę się w tym sensie, że profesjonalne bezlustro nie będzie dokładną kalką z lustrzanki, ale to chyba jest oczywiste, bo bezlustra idą swoją drogą, przynajmniej w pewnych aspektach. Fps, wizjer, pokrycie kadru punktami AF to są wyróżniki systemu i w tym sensie lustrzanki są już daleko w tyle a będzie jeszcze gorzej, bo fizyki się nie przeskoczy.
    Mogę się mylić, tak naprawdę ani mnie to grzeje ani ziębi, jeśli będzie faktycznie coś na poziomie D5 na rynku, nie tylko nikona, to jaki problem kupić i używać.
    Mój D6 zamówiony, odbiór ponoć kwiecień.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    Ufff mam 6 baterii... czyli nie mam sie do czego przyczepic... eeee ale na 2 aparaty... no to jednak problem

    Jak zyc z tym Nikonem Zet
    Mam tyle samo, po 3 na każdą zetkę. Nigdy nie będę jak soniacze, że wchodzę na ślub a tam w gniazdkach ładowarki.... wiocha na maxa.

  4. #94

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    O wymarciu lustra mowy być nie może, przynajmniej nie na tę chwilę.
    Tu się zgadzam. Kwestia jak określić "na tę chwilę". Ja szacuję, że to jeszcze jakieś 5-7 lat. Coś tam może będą sprzedawać dłużej, w końcu analoga też całkiem niedawno można było kupić. Oczywiście będą okazje do zakupów lustrzanek, które zdjęć nie przestaną robić .

  5. #95
    La
    Gość

    Domyślnie

    W tej chwili bezlustra odstają tylko w kilku płaszczyznach:
    1. wizjer który potrzebuje dużo prądu i może mieć laga - vide prądożerność
    2. czas odpalenia do zrobienia zdjęcia
    3. szybki AF w trudnych warunkach

    Myślę, że za 3-5 lat, nowe oledy, nowy soft, nowe procesory rozwiążą te kwestie. I wtedy lustra zaczną odchodzić w niebyt. Bo to tak naprawdę bardzo zbliżone są konstrukcje, nie licząc rozwiązania podglądu. A zalet naprawdę jest wiele.

    PS
    Ktoś tu gdzieś pisał, że waga to nie problem. Ale mała niedyspozycja typu łokieć tenisisty i już to jest olbrzymi problem

  6. #96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lassar Zobacz posta
    W tej chwili bezlustra odstają tylko w kilku płaszczyznach:
    1. wizjer który potrzebuje dużo prądu i może mieć laga - vide prądożerność
    2. czas odpalenia do zrobienia zdjęcia
    3. szybki AF w trudnych warunkach

    Myślę, że za 3-5 lat, nowe oledy, nowy soft, nowe procesory rozwiążą te kwestie. I wtedy lustra zaczną odchodzić w niebyt. Bo to tak naprawdę bardzo zbliżone są konstrukcje, nie licząc rozwiązania podglądu. A zalet naprawdę jest wiele.

    PS
    Ktoś tu gdzieś pisał, że waga to nie problem. Ale mała niedyspozycja typu łokieć tenisisty i już to jest olbrzymi problem
    Tylko lub aż kilku płaszczyznach. Lustra w "prądożerności" nie przegonią. Owszem, z czasem sporo kwestii pójdzie do przodu. Tyle tylko, że w lustrzankach też nie próżnują. I nie chcę być zrozumiany źle- nie jestem fanbojem lustrzanki czy bezlustra. Mam oba i z obu mam frajdę z użytkowania w danych sytuacjach.

  7. #97
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale rozwój idzie w kierunku pierdyliarda pikseli i podnoszenia standardu video, a elektronika, matryca i nośnik dający sobie z tym radę to wielkie ilości ciepła i zapotrzebowanie na prąd, raczej za kilka lat pomarzy się o tym jak to dawno dawno temu sony zrobiło malutkie pierwsze A7 i bateria dawała radę i mieściło się w kieszeni

  8. #98

    Domyślnie

    To zabawne, ale o tym że lustra już kończą życie czytałem tu pierwszy raz ponad cztery lata temu jak wychodził pierwszy A7. Wiem, że sporo technologii minęło od tego czasu i A7III czy Z6 to inna bajka, ale w tym czasie Nikon puścił D500 (DX jak lustra umierają?) D5, D850 i kilka amatorskich puszek i wszystkie się sprzedają zamiast umierać...

  9. #99
    La
    Gość

    Domyślnie

    analogi też jeszcze funkcjonują...

  10. #100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale rozwój idzie w kierunku pierdyliarda pikseli i podnoszenia standardu video, a elektronika, matryca i nośnik dający sobie z tym radę to wielkie ilości ciepła i zapotrzebowanie na prąd, raczej za kilka lat pomarzy się o tym jak to dawno dawno temu sony zrobiło malutkie pierwsze A7 i bateria dawała radę i mieściło się w kieszeni
    Hm, to pewnie dlatego bezlusterkowy GFX100 jest większy niż D5.
    Oczywiście pomijając fakt, że to cyfrowy średni format.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 10 z 14 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon d850
    By Wilk66 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-09-2018, 05:42
  2. D810 VS D850 czy warto dopłacać do D850?
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 21:18
  3. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •