Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Laptop Dell do obróbki zdjęć, pomóżcie

    Cześć

    Zastanawiam się nad zakupem laptopa Dell, z aukcji poniżej:

    https://allegro.pl/oferta/dell-15-55...ant=7638944465

    Ale że jestem dosyć zielona w temacie komputerów chciałabym Was prosić o porady, czy wystarczy do obróbki portretów i reportaży w PS i LR?
    Teraz działam na 10letnim Samsungu, który już wieeeele przeszedł, podczas obróbki w PS nie mogę otworzyć nic innego bo zamula jak diabli, odczuwam też duży brak miejsca na dysku, ma też słabą kartę graficzną i ciężko mi trafić z kolorami podczas obróbki.

    Dodam, że pracuję z osobnym monitorem iiyama. Będę wdzięczna za opinie i rady

    Pozdrawiam
    Magda

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wiem czy zauważyłaś, ale jak weźmiesz w tej ofercie większy dysk 512 GB to masz tańszy zestaw Większy dysk to komfort.
    Obawiam się,, że kolory to nie jest kwestia karty graficznej, ale monitora, obecnie Iiyama nie ma nic wspólnego z monitorami graficznymi.
    Parametry do LR ok do PS to już zależy co robisz. Ja bym wolał matową matrycę (chyba, że coś pokręcili w opisie). Ale główny problem, jaki widzę, to brak usb-c lub DisplayPort do podłączenia monitora graficznego, bo hdmi sprawia więcej problemów ogólnie rzecz biorąc. Chyba, że jest stacja dokująca do tego modelu z ww portami.
    Ostatnio edytowane przez poste ; 30-07-2019 o 17:50

  3. #3

    Domyślnie

    Ten laptop jest dokowalny przez USB 3.0 (na aukcji są różne zdjęcia - różnych konfiguracji łącz).
    To procesor niskonapięciowy, nie jakiś słaby, ale demonem prędkości nie jest.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #4

    Domyślnie

    Tak, na zdjęciu jest usb-c z dopiskiem opcjonalnie, trzeba to dokładnie sprawdzić. Drobna rzecz na pozór, a może być dokuczliwa. Trzeba sprawdzić dokładnie, bo opisy są kopiowane i może być niespodzianka.

    Ps. wolałbym XPS lub 7490, ale to trochę droższe opcje. Gdzieś trzeba postawić granicę ceny.

  5. #5

    Domyślnie

    Jaki budżet ? Zobacz na Asusy z serii UX410. Sam takiego mam. Odwzorowanie sRGB to prawie 100%, z dobrym odwzorowaniem kolorów. Podzespoły też dość przyzwoite- gdy robię coś na nim, zdarza mi się mieć odpalonego PS i ON1 jednocześnie i daje radę. np. https://www.x-kom.pl/p/409281-notebo...n10-mx130.html

    Cena trochę wyższa, ale i jakość inna. Nie kupujesz laptopa na rok, albo dwa, a zawsze można na raty....


    https://www.asus.com/Laptops/ASUS-ZenBook-UX410UF/
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  6. #6

    Domyślnie

    Asusy są fajne, póki coś się nie zepsuje, a potem płacz na forach
    W tej cenie zdecydowanie Dell XPS 15". Asus to 14', mocno się przymierzałem niedawno, nawet byłem niemal zdecydowany, ale poczytałem opinie odnośnie gwarancji i serwisu. Nawet biorąc mocną poprawkę, że internet wszystko przyjmie, itd, zrezygnowałem. Wedle moich doświadczeń do długiego użytkowania najlepszy jest Dell lub Lenovo (wcześniej IBM), biznesowe serie. To tak co do jakości wykonania, z perspektywy kilkunastu lat użytkowania laptopów.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Asusy są fajne, póki coś się nie zepsuje, a potem płacz na forach
    W tej cenie zdecydowanie Dell XPS 15". Asus to 14', mocno się przymierzałem niedawno, nawet byłem niemal zdecydowany, ale poczytałem opinie odnośnie gwarancji i serwisu. Nawet biorąc mocną poprawkę, że internet wszystko przyjmie, itd, zrezygnowałem. Wedle moich doświadczeń do długiego użytkowania najlepszy jest Dell lub Lenovo (wcześniej IBM), biznesowe serie. To tak co do jakości wykonania, z perspektywy kilkunastu lat użytkowania laptopów.
    Na serio używasz laptopów po kilkanaście lat?

  8. #8

    Domyślnie

    Mam Asusy, teraz nawet 3 w domu. Nie wiem jak serwis, bo ten co ma 5 lat jeszcze nie wymagał, podobnie mały UX410- a ten dużo ze mną podróżuje i jet dość mocno użytkowany.

    Dell-e mają słabe matryce, ten przedstawiony to TN o pokrycu sRGB 50%... rewelacja do zdjęć, więc jeśli trzeba będzie popracować na monitorze laptopa, a nie zewnętrznym to rewelacja...

    PS: w testach wydajności też wypada słabiutko...
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  9. #9

    Domyślnie

    Znajomy w firmie mial kilkanaście Asusów. Nie poleca ze względu na serwis. Przeszli na Della i mają spokój.

  10. #10

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za wszystkie opinie nie spodziewałam się takiego odzewu.
    Na pewno zakup będzie na kredyt, ale ostatecznie skłaniam się ku Dellowi.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki laptop do obrobki zdjęć
    By SplawikD300 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 06-12-2018, 16:08
  2. laptop do obrobki zdjec
    By arecki1338 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 10-10-2017, 21:42
  3. Laptop do obróbki zdjęć.
    By wywar in forum Komputery
    Odpowiedzi: 627
    Ostatni post / autor: 05-08-2017, 12:41
  4. pomocniczy laptop do obróbki zdjęć
    By robank in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-04-2017, 16:37
  5. Laptop do domu i obróbki zdjęć
    By Rajek in forum Komputery
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 04-11-2009, 11:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •