Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Dla mnie zestaw ogniskowych do krajobrazu zaczynający się od 28 jest mało praktyczny. Pomimo światła, jednak za wąsko. Co kto lubi.
    D500, D5100, N 18-105, S 17-50, Tokina 100, Metz 64 af-1, Eizo CS2420

  2. #12

    Domyślnie

    No właśnie... Ja do 16-35 mam starego Nikkora 28-105 i sppkojnie się w krajobrazie sprawdza. Przypomniałem sobue stare analogowe czasy i Pentaksowe 28-200. Ale fakt, że w niektórych sytuacjach re 28 to trochę wąsko. Można próbować zrobić dwa ujęcia i panoramkę, ale hedbak dobrze mieć coś szerszego. I tu 16-35 bardzo się przydaje.
    Nikon FX i Olympus m4/3

  3. #13

    Domyślnie

    Gdybym do korpusu FF miał sobie zostawić jeden obiektyw, byłaby to Sigma 135/1.8.
    Sigma 70-200 jest niewątpliwie świetnym szkłem, ale nie jest to jednak Sigma 135...
    Ale oczywiście wszystko zależy od tego co i jak się fotografuje.
    Przy Sigmach IMO Nikkor 50mm będzie odstawać jakością obrazka .
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pablo88 Zobacz posta
    Hej,

    Planuję przesiadkę z D5500 na D750. Chciałbym zostawić Nikkora 50mm f1.8 który posiadam.
    Fotografia która mnie interesuje to krajobraz i portret. Rozmyślam nad takimi zestawami:

    1. Sigma Art 28mm + Sigma Art 135mm + moja 50.
    2. Sigma Art 28mm + Sigma Sport 70-200 + moja 50.
    Problem jest taki, że zależy mi na ostrych zdjęciach więc oczywistym wyborem byłaby Sigma 135mm, jednak chodzi mi po głowie ten brak stabilizacji.
    Stąd rozmyślania nad 70-200mm bo ze stabilizacją i trochę bardziej uniwersalnie, jednak mniej ostro.
    Czy możecie podzielić się swoimi przemyśleniami? A może macie jakieś lepsze pomysły na zestaw?
    Osobiście jeśli musiałbym wybrać to brałbym zestaw nr 1 (mam wszystkie z podanych, oprócz 50 nikkora którego sprzedałem).

    Czyli 28+135, zoom to nie stała, zwłaszcza że 135 to killer.
    Brakiem stabilizacji w 135 bym się nie przejmował.

    28 spokojnie wystarczy do krajobrazu, chyba że lubisz szerzej to 14-24 art jest w tej chwili nr 1.

    Nikkora bym pogonił, będziesz widział sporą różnicę w jakości w stosunku do artów i nie będziesz nim chciał focić.

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2019
    Miasto
    Grudziądz / Kielce
    Posty
    66

    Domyślnie

    Nikkor 50 1.8G teraz poszedł w odstawkę u mnie (choć akurat dzisiaj go podpinałem i używałem...).
    Ale wybór między S70-200 2.8, a S135 1.8... to trochę inne obiektywy. I jak dla mnie porównanie ich i "dylemat" wyboru trzeba rozstrzygnąć w swoim sercu albo rozumie (wiedząc jaki typ fotografii mnie interesuje i co mi "leży" ).

    Dla mnie np. S70-200 stała się nr 1 z powodu uniwersalności (tutaj 135 nie mam niestety, ale nie biorę pod uwagę z powodu ograniczeń ogniskowej... jakbym miał ekstra fundusze na sprzęt - to bym pakował tą stałkę jako dodatkowe szkło bo wierzę w to jak jest niesamowite. S70-200 sport mimo wielu obaw mnie oczarowało - i owszem - chciałoby się jaśniej, lepiej itp. itd., ale faktycznie nagle się okazuje, że pracuje ono w całej rozciągłości między 70, a 200 mm - i jest mi z nim wygodnie

    Za to ogniskowa 28 mimo krytyki jest dla mnie bardzo uniwersalna. Sam używam jej często do robienia zdjęć ludzi (portret, ale często dynamika "reportażowa" [...także dynamiczne kadry, otwarte przestrzenie, konferencje, różne sale]), krajobrazów, architektury itp. itd. Leży jako zestaw do 70-200 (używam od niedawna dokładnie zestawu 28 + 50 + 70-200 i jest super jak chodzi o ogniskowe, acz zestaw się zmieni - bo N28 1.8 zostanie zastąpiony artem 20 .14, a N50 1.8 chciałbym w przyszłości zastąpić S40 1.4... S70-200 zostaje . Napiszę taką ciekawostkę, że '50' jest wykorzystywana okazyjnie. Dzisiaj skończyłem zdjęcia na 4 dniowej konferencji (aktywnej, kameralnej, także z zajęciami w plenerze) i tak naprawdę '50' podczepiłem ostatniego dnia - a w sumie nie miałem takiej potrzeby, ale jakoś mam do niej sentyment :P).

    Ps. Za "recenzją" Dariusza zdecydowałem się i nabyłem S70-200... I widząc jego opinię - warto go słuchać i korzystać z recenzji jakie pisze (pamiętając, że sami wiemy co nam najlepiej leży).

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Osobiście jeśli musiałbym wybrać to brałbym zestaw nr 1
    Też właśnie najbardziej skłaniam się ku pierwszej opcji.
    Wybór 28mm milimetrów tłumaczyłem sobie tym że póki co na DX 18mm z kita było dla mnie wystarczająco szeroko (co daje kąt jak ~27mm na pełnej klatce).

    Jedyna strata jaką dostrzegam rezygnując z 70-200 to możliwość łatwego wycięcia kawałka krajobrazu, bo używając do tego stałki pewnie będzie nieco trudniej w mniej dostępnych miejscach.

    Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia, ale to na przyszłość. Jak bardzo przydatna mogłaby być jeszcze Art 85mm gdybym posiadał już 50mm i 135mm

    Jeśli chodzi o recenzje Dariusza to przeczytałem wszystkie Stąd rozmyślania bo 70-200 wypada bardzo fajnie.
    Aczkolwiek to co potrafi 135mm skłania mnie do tego żeby pójść w stronę stałek.
    Ostatnio edytowane przez pablo88 ; 29-07-2019 o 15:48

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2019
    Miasto
    Grudziądz / Kielce
    Posty
    66

    Domyślnie

    Osobiście uwielbiam stałki... i kusiły mnie zoomy (18-35 leży u mnie pod DX jeszcze, a teraz 70-200 właśnie), ale jednak .
    Najważniejsze jest pytanie "po co mi obiektyw" i w moim wypadku uzyskując odpowiedź trzeba sobie było odpowiedzieć - jakie zdjęcia sprawią mi najwięcej frajdy i czego potrzebuje w pierwszej kolejności.
    Bo to inne szkła przecież (...i to zupełnie). Najlepszą opcją byłoby w przyszłości mieć i jedno i drugie żeby dostosowywać do potrzeb... pewnie jakbym miał się utrzymywać ze zdjęć to bym inaczej podchodził i rozszerzał możliwości (nie żyję z robienia zdjęć jakby nie było i nie planuję "przebranżowienia" - choć uczę się i staram rozwijać w fotografii, ale to po prostu pasja ).

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kelvar Zobacz posta
    ... pewnie jakbym miał się utrzymywać ze zdjęć to bym inaczej podchodził i rozszerzał możliwości (nie żyję z robienia zdjęć jakby nie było i nie planuję "przebranżowienia" - choć uczę się i staram rozwijać w fotografii, ale to po prostu pasja ).
    U mnie sytuacja wygląda identycznie. Dlatego dobrze jest się 50 razy zastanowić i popytać o opinię. Często ktoś zwróci uwagę na coś czego nie brało się pod uwagę a jest jednak istotne.
    Ja np. obawiałem się braku stabilizacji przy 135mm, ale Dariusz mnie uspokoił. Poza tym takie 135mm fajnie sprawdzi się jako portretówka na zewnątrz, gdzie światła z reguły pod dostatkiem, to i czasy mogą być krótkie.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. d750 jaki zestaw obiektywów ??
    By czesiek85 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 13-06-2019, 00:27
  2. D750 - opór przy zapinaniu obiektywów
    By Dzanoch in forum Serwis
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-11-2018, 13:33
  3. Nikon D750 automatyczne rozpoznawanie obiektywow DX?
    By leon28 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-09-2016, 15:11
  4. Zestaw obiektywów D90
    By alano in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-08-2011, 12:03
  5. Testy obiektywów
    By Umbra in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 26-11-2008, 20:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •