Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Przed zakupem D750 również pytałem co kupić i kolega @Kojocisko polecał min. Sigme 24-105 art, sprawdziłem przed zakupem i wszystko ostrzy w punkt, żadnych problemow i jestem bardzo zadowolony z jakości optycznej tego obiektywu. Do dzisiaj żadnych problemow.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KrS Zobacz posta
    Witam,

    niestety po wizycie w serwisie moja Sigma 18-35 Art jest dalej bezużyteczna. Przykład, na 100 zdjęć z ostatniego ślubu, 15 celnych, z czego 4 ba prawdę celne.

    Dla porównania, tani Nikkor 35 1.8G, po kalibracji w serwisie Nikona, na 70 zdjęć 65 celnych, z czego 50 oceniłem jako żyletę.

    Co teraz? Wysyłać go 2 raz, czy oddawać do profesjonalistów np we Wrocławiu i wysyłać fakturę do opłacenia do Sigmy?
    Ja bym wysłał raz jeszcze jako reklamację, ale wcześniej dał puchę do kalibracji do wzorca w nikonie.
    Znam przypadek fotografia który 5x kalibrował nikkora 500 FL w NPS

  3. #13

    Domyślnie

    Aparat był już kalibrowany w Czechach z Nikkorem - z czego jestem bardzo zadowolony swoją drogą.

    No nic, we Wrześniu wyślę kolejny raz aparat z Sigmą przez AB Foto.

    I tak, kalibrowany był w Gdyni.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KrS Zobacz posta
    Aparat był już kalibrowany w Czechach z Nikkorem - z czego jestem bardzo zadowolony swoją drogą.

    No nic, we Wrześniu wyślę kolejny raz aparat z Sigmą przez AB Foto.

    I tak, kalibrowany był w Gdyni.
    Wyślij od razu do Gdyni, po co przez AB Foto?

  5. #15

    Domyślnie

    Nie musze się troszczyć o zapakowanie towaru, tylko dlatego.

    A to jakaś różnica?

  6. #16

    Domyślnie

    Sprzet bedzie wyslany ze sklepu , doddatkowo 1-2 dni opoznienia minimum.

    Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

  7. #17

    Domyślnie

    Ja bym posłuchał Zośka. Jak sam opiszesz usterkę i zachowanie sprzetu to większe szanse na sukces.
    Gdy ja kalibrowalem swoją sigmę miałem calkiem fajny kontak z serwisem ale to było ze 4 a może 3 lata temu. U mnie AF działa pewnie na centralnym punkcie i najbliższych punktach do centralnego. Reszta to kaszana. Po kalibracji serwisu poprawialem jeszcze sam dockiem. Pewność AF jest subiektywnie okolo 95%. (Nigdy nierobilem testów) Ostra od pelnej dziury.
    Ostatnio edytowane przez BambusZMikronezji ; 06-08-2019 o 16:41

  8. #18

    Domyślnie

    A ja się podepnę pod temat, ale z innym problemem- pytanie do użytkowników. Nie mam problemów z AF, tylko zauważyłem, że przy zmianie ogniskowej, tak gdzieś pomiędzy 24- 35mm jest wyczuwalny ciut większy opór na pierścieniu i słyszalny dźwięk, metaliczny. Ten typ tak ma, czy z moim coś nie tak ?
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KrS Zobacz posta
    Aparat był już kalibrowany w Czechach z Nikkorem - z czego jestem bardzo zadowolony swoją drogą.
    Od kilku lat wszystko co nie jest klasą PRO (D1 itp.) jedzie do serwisu w Pradze.
    Cytat Zamieszczone przez KrS Zobacz posta
    No nic, we Wrześniu wyślę kolejny raz aparat z Sigmą przez AB Foto.
    I tak, kalibrowany był w Gdyni.
    Pytanko: czy masz USB Dock bo (o ile nie mam błędnych informacji) to twoje szkiełko idzie w pewnym zakresie skorygować samemu. Oczywiście, jeśli błędy AF nie przekroczyły granicznej wartości przy której nie obędzie się bez serwisu.
    Będą Ci potrzebne dwa statywy, trochę miejsca, i ciut więcej czasu, oraz arkusz do notowania obserwacji. Ja w ten sposób udowodniłem serwisowi, że kalibracja puszki i dwu szkieł została delkatnie rzecz biorąc zrobiona byle jak, poprawiali. Od tego czasu jest OK.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Kalibracja Sigmy
    By KwaK410 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 22-08-2018, 17:34
  2. Kalibracja sigmy 17-50 2.8
    By Lukas1979 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 13-06-2017, 22:47
  3. Kalibracja Sigmy
    By fotokonstruktor in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-12-2015, 17:08
  4. Kalibracja w serwisie Sigmy
    By kabanos in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 14:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •