Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46
  1. #11

  2. #12

    Domyślnie

    @koesh no to zmontowałeś idealnie mój zestaw startowy prawie w 100% pamięci były inne i początkowo wybrałem ten dysk NVMe 256 + HDD jakiś tam zanim zacząłem pisać po forach.
    Potem usłyszałem tak:
    "Jak kupujesz komp na lata to nie 2400G bo glut, bo się starzeje, bo 2600 o wiele lepszy, kartę graficzną sobie kupisz używaną na Allegro
    Gigabyte płyta nie bo słaba lepiej ta co podałem lub MSI (ta już 400 zł). To mówię, że mam Gigabyte w starym kompie, no chociaż rzeczywiście się sypie ale ma swoje lata, to emeryt. To podobno Gigabyte kiedyś, a dziś to różnica. Dzisiaj straszne dziadostwo.

    Jak kupujesz taki syf ja Vero to potem zmieniasz 3 razy zasilacze, chociaż ja akurat zmieniałem na stare z jeszcze starszych kompów, więc mogły się posypać.

    NVMe nie ma sensu bo nie odczujesz różnicy, tylko przy wielkich plikach jak firmy odczujesz, za to będzie mniej trwały niż Adata Ultimate Su900 bo ten ma jakieś starsze kości lepsze i dlatego jest droższy, a już ich nie dają do nowych modeli, bo ludzie wolą kupować gorsze i tańsze. HDD też nie ma co pchać do nowego kompa, bo wcale nie są trwałe tak jak te stare, bo nabija się większą pojemność kosztem wytrzymałości.

    To tak mniej więcej z takimi opiniami się spotkałem. Stąd też właśnie moje dylematy. O ramie nie dyskutowałem jeszcze.

    Wiem, że kiedyś sprzęt ogólnie był o wiele lepszej jakości, nie wiem czy to też dotyczy komputerów, bo tu się wszystko tak szybko starzeje, że nie musi się psuć, żeby trzeba było wymieniać, ale nie wiem też nie chcę czegoś kupować co mi się posypie, bo ja komputery bardzo rzadko. Chcę żeby mi posłużył wiele lat.
    Nie pracuję w Vivus. Testuję promocje pożyczek i piszę opinie. Moja opinia o promocji pożyczki Vivus w Antyhaczyk Promocja Vivus pierwszej darmowej pożyczki.

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sprzęt dawniej nie był lepszy, to jeden z takich mitów i legend, jest faktycznie wiele procederów postarzania konstrukcji albo korzystania z podzespół już na starcie produkcji felernych żeby było taniej ale generalnie w podzespołach komputerowych jest bardzo dobrze.
    Uparty beton doradców na naszych forach komputerowych nie potrafi przyjąć do siebie wiele faktów, a są takie że najtańszy zasilacz SilentiumPC jest lepszy niz droższy "markowy", płyty polecają uparcie MSI, które to okazało sie że nie współpracują poprawnie z serią Ryzen 3xxx, odradzanie SSD to pewnie sugerowanie się grami i klapki na oczach, no i jeszcze glut na procesorze 2400G przeszkadza, a w intelach od sześciu lat nie przeszkadza.

    Jak AMD startowało z Ryzenem to był hejt że to szmelc bo intel lepszy, teraz jest znowu że AMD super.
    Na pclab znalazłbym pewnie w archiwum jak mnie hejtowali za polecenie zestawu opartego na Ryzen 1500x jako budżetowego zestawu, potem kwestia płyt MSI gdzie się okazało że pamięci słabo się kręcą na nich, a lepiej na gigabyte i asus

  4. #14

    Domyślnie

    koesh ci dobry zestaw zmontowal. Jedynie bym wzial "normalny" Ryzen 2600.
    Niewiele drozszy i nie bedziesz sie stresowal tym glutem jak ma byc na lata.
    Po za tym seria G u AMD w procesorach to taka klasa low budget-ekono.

    A chlodzenie jakies inne niz boxowe uwzglednione?
    Nawet jak nie bedziesz ostro gral i obciazal nie wiadomo jak procesora obrobka czy renderingiem. To warto wziasc jakiekolwiek normalne chlodzenie z wiatraczkiem 120mm niz boxowe z malym wysokoobrotowym wiatraczkiem.
    Chocby dla komfortu i kultury pracy. Za 150zl juz cos kupisz.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 27-07-2019 o 19:06
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kwestia jak bardzo ma być budżetowo i czy jest sens dokładać za minimalnie większą wydajność w użytkowych programach w porównaniu do 2600 i osobnej karty graficznej, uważam że nie warto, a glut przeżyje ten komputer spokojnie

  6. #16

    Domyślnie

    O karcie, jakiejs uzywce byla chyba mowa wczesniej.
    To zalozylem, ze ma byc i tak jakies oddzielne GPU.

    A co do twojego wpisu @koesh a propo dawniej a dzis.
    To mam w obudowie chyba juz 10letni HDD 500G Seagate Barracuda. I chodzi bez problemu.
    Ofc nie znaczy ze jakbym teraz kupil Seagate to tez tyle pochodzi.

    W koncu moj ma w nazwie Barracuda i to przez to jest taki trwaly.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #17

    Domyślnie

    e tam.
    W pracy mam jeszcze działające 80 MB, dyski :P
    Nie ma reguły.

    W zeszłym roku zamówiłem 6 WD Blacków 500 GB i 4 Toshiby 4 TB.

    Oryginalnie ostał się jeden, cała reszta wymieniona na gwarancji, więc nie ma co generalizować.

    Dokładać zawsze jest sens, jak się bierze na lata, ale trzeba wiedzieć kiedy przestać
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    (....)
    W zeszłym roku zamówiłem 6 WD Blacków 500 GB i 4 Toshiby 4 TB.

    Oryginalnie ostał się jeden, cała reszta wymieniona na gwarancji(.....)
    A mialy w nazwie Barracuda...nie?
    To dlatego.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    e tam.
    W pracy mam jeszcze działające 80 MB, dyski :P
    Nie ma reguły.
    Ja mam jeszcze 20GB z pierwszego laptopa. W sumie całego laptopa mam. I działa...

    EDIT:
    Teraz widzę, żeś chłopie pisał o MB a nie GB

  10. #20

    Domyślnie

    To był tylko jeden z przykładów.
    Barracud, super modeli samsunga czy wdka przerobiłem setki, oprócz tego całą masę wyspecjalizowanych dysków pod serwery, nawet takie za 300 000 zł od sztuki. Nie ma złotej reguły.
    Zależy od wielu czynników
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tani zestaw komercyjny.
    By hellbike in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 14:08
  2. Tani zestaw filtrów - jaki???
    By BBall_Freaker in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-11-2009, 22:52
  3. tani zestaw do amatorskiego focenia
    By onufry81 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 28-01-2009, 15:16
  4. Tani zestaw do makro
    By fil_ftp in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28-05-2008, 23:05
  5. Tani zestaw do makro
    By Mark_ in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-06-2007, 18:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •