Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: Stare chaty BW

Domyślnie Stare chaty BW

Bardzo proszę o komentarze / oceny co do poprawy

1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4227.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	7,47 MB
ID:	28153

2.

Nazwa:	DSC_4244.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	6,04 MB
ID:	28154

3.

Nazwa:	DSC_4247.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	3,99 MB
ID:	28155

4

Nazwa:	DSC_4253.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	6,27 MB
ID:	28156

5.

Nazwa:	DSC_4254.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	6,58 MB
ID:	28157
    my D90 ❂Sigma 17-50 f/2.8 | Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR |
    ⚡ Triopo 982 II | Yongnuo 460

Domyślnie

Konwersja BW zapewne OK, aby więcej powiedzieć musiałbym zerknąć na lepszym monitorze w domu.
    Natomiast chodzi o kąt z jakiego robisz foty. Z ukosa. To typowy błąd jaki robią nowicjusze, może tylko na 1 to sie broni ale tylko raz.
    Nie z ukosa focimy a in front, jak chałupa to szukamy delali, czegoś co przykuwa uwagę. No i te domy murowane w tle

Chciałbym coś napisać innego i pochwalić bo lubię temat starych chałup, no ale tutaj musisz zrobić to jeszcze raz lepiej i sie pochwalić
    Dasz radę jeśli lubisz stare chałupy naprawdę.

Domyślnie

Co jest złego w murowanych budynkach w tle? Bardziej przeszkadzają mi fragmenty samochodów widoczne za kuźnią/warsztatem? na drugim zdjęciu.
    Poza tym, co złego jest w fotografowaniu pod takim kątem, jak to zrobił autor?

Domyślnie

@cybulski - dzięki za radę, daje do myślenia.

Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Konwersja BW zapewne OK, aby więcej powiedzieć musiałbym zerknąć na lepszym monitorze w domu.
    Natomiast chodzi o kąt z jakiego robisz foty. Z ukosa. To typowy błąd jaki robią nowicjusze, może tylko na 1 to sie broni ale tylko raz.
    Nie z ukosa focimy a in front, jak chałupa to szukamy delali, czegoś co przykuwa uwagę. No i te domy murowane w tle

Chciałbym coś napisać innego i pochwalić bo lubię temat starych chałup, no ale tutaj musisz zrobić to jeszcze raz lepiej i sie pochwalić
    To by się zgadzało, jestem czystym amatorem - zdjęcia powstały podczas przypadkowej niedzielnej wycieczki z rodziną.

Wydawało mi się, że kadr z boku lepiej pokazuję dynamikę / 3D budynku - jak piszesz pstryk na wprost nie wiem czy nie był by płaski / pozbawiony przestrzeni - ale możliwe, że to tylko moje ograniczenia wynikające krótkim stażem z aparatem.
    Masz może jakieś przykłady dobrych zdjęć robionych frontowo w podobnej tematyce - chętnie podpatrzę sobie.

Cytat Zamieszczone przez dranio Zobacz posta
    Co jest złego w murowanych budynkach w tle? Bardziej przeszkadzają mi fragmenty samochodów widoczne za kuźnią/warsztatem? na drugim zdjęciu.
    Poza tym, co złego jest w fotografowaniu pod takim kątem, jak to zrobił autor?
    Mi szczerze też przeszkadzają, jak również samochody - jednak taka to specyfika tego miejsca (multum zwiedzających ludzi) i skadrowanie tak by nie uwiecznić 'nowoczesności' jest praktycznie nie możliwe.
    my D90 ❂Sigma 17-50 f/2.8 | Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR |
    ⚡ Triopo 982 II | Yongnuo 460

Domyślnie

Chodzi mniej więcej o to, że trzeba zrobić fotki z różnych perspektyw. Wykorzystać temat. Poszukać ciekawych zbliżeń. Nie koniecznie kadrować tak samo przy wszystkich pięciu pokazanych kadrach. To że takie kadry masz to ok ale prezentując piątkę można urozmaicić.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Nie z ukosa focimy a in front,
    jak chałupa to szukamy delali, czegoś co przykuwa uwagę. No i te domy murowane w tle

??? Możesz rozwinąć. Podeprzeć literaturą. Bo trochę ze zdumieniem to czytam. Jest całe mnóstwo świetnych zdjęć architektury z ukosa( i całe mnóstwo kiepskich). Tak samo można o tych rzekomo prawidłowych. Rzuć jakieś opracowania na ten temat, bo na naukę nigdy za późno. @MarcinSt. fajna trójka, choć nie bez wad. Co do nauki-radzę jednak książki...
    Pozdrawiam

Domyślnie

#3 najlepszy dla mnie.
    I nie sugeruj się tym "z ukosa" bo zaczniesz robić poprawne zdjęcia, które nie koniecznie będą się tobie podobały, a krytyk i tak coś znajdzie.

Domyślnie

@Lufa pisz sobie co chcesz, cytuj, pogrubiaj. Ja jakieś rady dałem a ty szukasz chyba zaczepki ze mną. Kiedyś już ze mną się zciąles na poprzednim swoim nicku bo Ci powiedziałem co sądzę o Twoim komentowaniu. Chcesz powtórki?

Domyślnie

@cybulski-pogrubiłem żeby było czytelniej. Zadałem konkretne pytanie-tymczasem wyskakujesz z prehistorią, w dodatku mocno zaczepnie.
    Cóż -nie mój problem.
    A Autor fot zrobi co zechce.
    Może skorzysta z Twoich rad.
    Może nie.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni