Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

WÄ…tek: Stare chaty BW

  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarcinSt Zobacz posta
    Panowie dziękuję za pochylenie się nad tematem, taki zimny prysznic daje wiele do myślenia.
    Jeśli o mnie mowa, nie chciałem broń boże zabrzmieć jak zimny prysznic, a powiedziałbym, że przeciwnie - chciałem przekazać że pomimo iż ta wstawka nie jest udana, w wątku są Twoje lepsze (powiedziałbym nawet że relatywnie dużo lepsze) obrazki. Chciałem też przekazać taką swoją myśl, że droga jak obrałeś w ostatniej wstawce nie wydaje się mieć przyszłości; dla mnie byłoby raczej pocieszające, gdyby ktoś mnie z takiej ślepej dróżki zawrócił...



    Cytat Zamieszczone przez MarcinSt Zobacz posta
    Zdjęcie #6
    niestety dalej odejść nie mogłem plecami opierałem się o ogrodzenie, a metr dalej jeździły już samochody - szerszym kątem była by piękna perspektywa
    To z kolei pokazało Ci pewnie dobitnie, że po prostu zdarzają się warunki, w których pomimo najszczerszych chęci dany pomysł na zdjęcie się nei ziści, choćby fotograf stanął na rzęsach, a nawet uskutecznił lewitację... Tak już jest i czasem trzeba umieć zdać sobie sprawę, że dane zdjęcie się nie uda i nie wyjdzie, choćby się człek popierdział z wysiłku. Taki świat...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #32

    Domyślnie

    Zaglądałem do tego wątku kilka razy.
    Oczy mi wyparowały jak przeczytałem żeby nie robić "z ukosa"
    Ja wymiękam po prostu.
    @MarcinSt - kadrowanie z pierwszego zestawu jest znacznie ciekawsze. Jeżeli chcesz zrobić jakiś rodzaj opowiadania o danym miejscu to musisz zróżnicować wielkości kadrów. To już pisali ci poprzednicy. Ja jednak obstawiałbym wyczekanie ciekawego światła.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Jeśli o mnie mowa, nie chciałem broń boże zabrzmieć jak zimny prysznic, a powiedziałbym, że przeciwnie - chciałem przekazać że pomimo iż ta wstawka nie jest udana, w wątku są Twoje lepsze (powiedziałbym nawet że relatywnie dużo lepsze) obrazki. Chciałem też przekazać taką swoją myśl, że droga jak obrałeś w ostatniej wstawce nie wydaje się mieć przyszłości; dla mnie byłoby raczej pocieszające, gdyby ktoś mnie z takiej ślepej dróżki zawrócił...

    I za to Ci dziękuję kolego

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Zaglądałem do tego wątku kilka razy.
    Oczy mi wyparowały jak przeczytałem żeby nie robić "z ukosa"
    Ja wymiękam po prostu.
    @MarcinSt - kadrowanie z pierwszego zestawu jest znacznie ciekawsze. Jeżeli chcesz zrobić jakiś rodzaj opowiadania o danym miejscu to musisz zróżnicować wielkości kadrów. To już pisali ci poprzednicy. Ja jednak obstawiałbym wyczekanie ciekawego światła.
    Dlatego muszę tam wrócić z innym szkłem i koniecznie sam bo byłem z żoną i synem i co chwilę marudzenie " ... no chodź już"
    Ostatnio edytowane przez MarcinSt ; 13-08-2019 o 21:46
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

  4. #34
    Lu
    Gość

    Domyślnie

    Wiadro i qn? Wróć do post nr.12. Uwzględniając moją wredote. No i żaden tam z Ciebie leszcz😀

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Zaglądałem do tego wątku kilka razy.
    Oczy mi wyparowały jak przeczytałem żeby nie robić "z ukosa"
    Ja wymiękam po prostu.
    @MarcinSt - kadrowanie z pierwszego zestawu jest znacznie ciekawsze. Jeżeli chcesz zrobić jakiś rodzaj opowiadania o danym miejscu to musisz zróżnicować wielkości kadrów. To już pisali ci poprzednicy. Ja jednak obstawiałbym wyczekanie ciekawego światła.
    Opowiadanie o danym miejscu to wydaje się klucz. Same skosy to nie jest dobra metoda. Jak widać próby innego kadrowania nie są łatwe ale to nie znaczy że należy jechać tylko skosami.
    Jesli jeszcze oczy nie wyparowaly to coÅ› z architekturÄ… https://www.instagram.com/p/Bz84H6-H...d=6voudwc0ta13
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  6. #36

    Domyślnie

    wyglÄ…da to jak wklejka
    szukanie rytmów , powtórzeń, linii w nowoczesnej architekturze jest deko łatwiejsze przy starych chałupach "troszkę" trudniejsze.
    A pisanie że z ukosa "to typowy błąd" jest po prostu bzdurą

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Chodzi mniej więcej o to, że trzeba zrobić fotki z różnych perspektyw. Wykorzystać temat. Poszukać ciekawych zbliżeń. Nie koniecznie kadrować tak samo przy wszystkich pięciu pokazanych kadrach. To że takie kadry masz to ok ale prezentując piątkę można urozmaicić.
    Ale czepiacie się słówek. Przecież rozwinąlem o co mi chodziło.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Ale czepiacie się słówek. Przecież rozwinąlem o co mi chodziło.
    Spokojnie wiem co miałeś na myśli
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wÄ…tki

  1. [ Krajobraz ] W drodze do chaty socjologa
    By MK_2 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-09-2017, 19:17
  2. Stare (bardzo stare) Sigmy/Tokiny AF 70-300 ?
    By JacekCz in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-11-2013, 18:11
  3. [ Krajobraz ] W drodze do Teryho Chaty
    By wandrzejrze in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-12-2009, 00:09
  4. [ Architektura ] Kilka ujęć jednej chaty + bonus;)
    By jm in forum Architektura
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2007, 22:03
  5. Stare
    By Antoni Bednarczyk in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-12-2005, 15:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •