Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Wątek: Stare chaty BW

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    ........

    @Kojocisko - Złote usta dosłownie bym przyznał .... takie wpisy to plaga tego forum.
    .....
    Naprawdę "Mroczków" ? Tam jest jeden autor Andrzej Artur Mroczek, którego poznałem osobiście na wystawie, sympatyczny starszy Pan z Canonem w ręku.
    Masz rację, w końcu to bez sensu bardziej zwracać uwagę na komentarze osób, których fotografie nam się podobają... no zupełnie bez sensu, zwłaszcza na forum fotograficznym.

    .......

    W moim egzemplarzu (I wydanie z dedykacją autora) jest napisane Copyright Andrzej A. Mroczek, J. Kajetan Mroczek. I pamiętam opowiadanie autora o współpracy z synem przy tej publikacji. I wkładzie syna w kolejnych wydaniach uzupełnionych o elementy fotografii cyfrowej. Stąd dla mnie jest to książka Mroczków, choć oczywiście masz rację, że na okładce jest jeden autor.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Masz rację, w końcu to bez sensu bardziej zwracać uwagę na komentarze osób, których fotografie nam się podobają... no zupełnie bez sensu, zwłaszcza na forum fotograficznym.

    .......

    W moim egzemplarzu (I wydanie z dedykacją autora) jest napisane Copyright Andrzej A. Mroczek, J. Kajetan Mroczek. I pamiętam opowiadanie autora o współpracy z synem przy tej publikacji. I wkładzie syna w kolejnych wydaniach uzupełnionych o elementy fotografii cyfrowej. Stąd dla mnie jest to książka Mroczków, choć oczywiście masz rację, że na okładce jest jeden autor.
    Spojrzałem, moje wydanie jest drugie poprawione.
    Wiadomo, że każdy foci inaczej, mamy różne spojrzenia, rózne kadry nam się podobają, oczywista oczywistość. Rady powinno brać się od tego czyje kadry do nas przemawiają. i tu się zgzdzam, @Lufa w architekurze i krajobrazie jest oczywistym wyborem na mentora.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  3. #23

    Domyślnie

    Najbardziej podoba mi się zdjęcie nr 3 - ciasny kadr mzd tu się sprawdził, a do tego ciekawie zagrały plany. Na drugim końcu skali umieściłbym fotografie nr 2 i 4. Jak dla mnie, zbyt duży panuje na nich rozgardiasz, za dużo jest elementów, które przeszkadzają.
    Generalna moja uwaga - na Twoich zdjęciach tych chat w mojej ocenie dominują dachy, być może warto pomyśleć, aby trochę uwypuklić w konwersji elewacje.

  4. #24

    Domyślnie

    Dziękuje wszystkim za konstruktywne słowo dzięki Wam mam chęć zabrać aparat na niedzielny wypad z rodziną
    W ten weekend miałem okazję testować nikon 50mm f/1.8 D (tak wiem do takich zdjęć się nie nadaje) ale publikuję kilka strzałów.

    6.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4413.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	8,45 MB
ID:	29134
    7.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4414.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	6,37 MB
ID:	29135

    8.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4466.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	4,07 MB
ID:	29136

    9.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4467.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	6,08 MB
ID:	29137
    Ostatnio edytowane przez MarcinSt ; 13-08-2019 o 01:27
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

  5. #25

    Domyślnie

    Nie wiem co powiedzą Koledzy ale ja widzę poprawę Są pewne elementy do poprawy w kadrowaniu ale to praktyka czyni mistrza.
    Ale niech koledzy dadzą swoje rady bo jeśli ja dam to potem Oni dyskutują ze mną, zamiast po prostu dać rady od siebie

    Moja rada to : brać aparat i focić focić focić

    - - - - kolejny post - - - - - -

    50/1.8D miałem do d300 i bardzo sobie wtedy chwaliłem to małe szkiełko. Do takiej rozdzielczości daje radę. Jednak używałem go portretowo, bo na dx to ogólnie już trochę wąsko.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 13-08-2019 o 10:55
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  6. #26

    Domyślnie

    Ja za to dostrzegam regres, i to - niestety - spory. Poprzednie kadry, choć nei mistrzowskie, były jednak o wiele lepsze, a takie np. 1, 3 lub 5 miały sporo uroku. Teraz nie tylko kompletnie brak tego wdzięku, ale same kadry są płaskie i nudne (wrócę do tego jeszcze).

    Mnie pomysł, by nie fotografować budynków z ukosa, pod kątem, tylko en face wydaje się nie tylko dziwaczny, ale też mało rozsądny, a już na pewno nie uważam tego za błąd. Więcej powiem, robienie budynków en face, prostopadle do fasady często daje nudne obrazki pozbawiające architektury głębi, a bryły budynków sprowadzające do płaskich prostokątów fasad.

    Przykładem powyższego niech będzie zdjęcie 7 - gorszy kadr ciężko byłoby wręcz znaleźć lub nawet sobie wyobrazić: ciasno, płasko, nie wiadomo czy to budynek z krwi i kości, czy narysowana na tekturze płaska zastawka, jaką w teatrze symuluje się dekoracje. Zdjęcie 9 nie lepsze: centralnie, płasko, tekturowo. Porównaj do tych zdjęć swoje obrazki z poprzedniej partii: taka 3 na tle ostatnich zdjęć robi za ekstraklasę, taka 5 - choć dość obcesowo ucięta - na tle tych tutaj broni się znakomicie.

    O tej wstawce jeśli cokolwiek można powiedzieć konstruktywnego, to żeby tak nie robić w przyszłości. Na tle pozostałych wyróżniłbym ósemkę, ale nie za to jaka jest, a za to, jaki miałeś pomysł: na szeroki kadr, dający niezły obraz całego obejścia, z mocnymi akcentami w postaci wiatraka z jednej, a tej maszynerii z prawej, z miłym dodatkiem całości domu z werandką w głębi. Pomysł dobry, zabrakło nieststy szerokości, i ucięta maszyneria bez oddechu po tej stronie pokazuje niedostatek - ale rozumiem, że nie miałeś szerokiego kąta...

    Jeśli coś da się powiedzieć, jako wniosek ogólny: rób raczej szerzej niż węziej. Taka 6 mogłaby być interesującym uzupełnieniem reportażu, ale w tym stanie, z tą potworną ciasnotą, bez oddechu, z urżniętym wierzchołkiem dachu niestety nie robi dobrego wrażenia.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #27

    Domyślnie

    Miałem na myśli poprawę w sensie że jest "poszukiwanie kadru" a nie tylko cyknięte turystycznie z ukosa, co nie oznacza że te kadry są takie jak trzeba.
    Przede wszystkim szwankuje kompozycja. Ale to trzeba "wypracować" w praktyce, nie da się tego sprzedać w teorii.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Moim zdaniem pstryk z ukosa to pierwsza rzecz, która zazwyczaj się nasuwa i jest najczęściej robiona. Nuuuda po prostu ale ok najłatwiej jest uzyskać poprawne kadry.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Nuuuda po prostu ale ok najłatwiej jest uzyskać poprawne kadry.
    Architektura (tzn. fotografia architektury) na szczęście nei jest tak skodowana jak powiedzmy klasyczny portret, gdzie są nie tylko jasne wytyczne co do oświetlenia, póz, ustawienia modeli, kadrowania, ustawiania ostrości, ale nawet używanej ogniskowej - dlatego ciężko jest mówić o czymś takim jak 'poprawny kadr' w odniesieniu do architekturze. I na szczęście!

    Jeśli tylko nie popełni się podstawowych błędów - dla jednych kadr z dowolnego kąta może być poprawny, dla innych ciekawy - kwestia jak się to rozwiąże i kwestia gustu.

    Raczej kategoryczne twierdzenia, żeby nie fotografować z jakiegoś kąta, bo to najprostsze, najczęstsze, najszybciej wpada do głowy (lub z jakiejkolwiek innej przyczyny, niepotrzebne skreślić) uznałbym za wpadanie w schematy.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #29
    Lu
    Gość

    Domyślnie

    Autorze- @pompony w zasadzie wyczerpał temat.
    Ja tylko dodam od siebie, że pomimo podanego niemal na tacy przepisu na udany fot architektoniczny zignorowałeś mą poradę.
    Pytam się: Gdzie wiadro, gdzie qn?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Nie wiem co powiedzą Koledzy ale ja widzę poprawę Są pewne elementy do poprawy w kadrowaniu ale to praktyka czyni mistrza.
    Ale niech koledzy dadzą swoje rady bo jeśli ja dam to potem Oni dyskutują ze mną, zamiast po prostu dać rady od siebie

    Moja rada to : brać aparat i focić focić focić

    - - - - kolejny post - - - - - -

    50/1.8D miałem do d300 i bardzo sobie wtedy chwaliłem to małe szkiełko. Do takiej rozdzielczości daje radę. Jednak używałem go portretowo, bo na dx to ogólnie już trochę wąsko.


    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Ja za to dostrzegam regres, i to - niestety - spory. Poprzednie kadry, choć nei mistrzowskie, były jednak o wiele lepsze, a takie np. 1, 3 lub 5 miały sporo uroku. Teraz nie tylko kompletnie brak tego wdzięku, ale same kadry są płaskie i nudne (wrócę do tego jeszcze).

    Mnie pomysł, by nie fotografować budynków z ukosa, pod kątem, tylko en face wydaje się nie tylko dziwaczny, ale też mało rozsądny, a już na pewno nie uważam tego za błąd. Więcej powiem, robienie budynków en face, prostopadle do fasady często daje nudne obrazki pozbawiające architektury głębi, a bryły budynków sprowadzające do płaskich prostokątów fasad.

    Przykładem powyższego niech będzie zdjęcie 7 - gorszy kadr ciężko byłoby wręcz znaleźć lub nawet sobie wyobrazić: ciasno, płasko, nie wiadomo czy to budynek z krwi i kości, czy narysowana na tekturze płaska zastawka, jaką w teatrze symuluje się dekoracje. Zdjęcie 9 nie lepsze: centralnie, płasko, tekturowo. Porównaj do tych zdjęć swoje obrazki z poprzedniej partii: taka 3 na tle ostatnich zdjęć robi za ekstraklasę, taka 5 - choć dość obcesowo ucięta - na tle tych tutaj broni się znakomicie.

    O tej wstawce jeśli cokolwiek można powiedzieć konstruktywnego, to żeby tak nie robić w przyszłości. Na tle pozostałych wyróżniłbym ósemkę, ale nie za to jaka jest, a za to, jaki miałeś pomysł: na szeroki kadr, dający niezły obraz całego obejścia, z mocnymi akcentami w postaci wiatraka z jednej, a tej maszynerii z prawej, z miłym dodatkiem całości domu z werandką w głębi. Pomysł dobry, zabrakło nieststy szerokości, i ucięta maszyneria bez oddechu po tej stronie pokazuje niedostatek - ale rozumiem, że nie miałeś szerokiego kąta...

    Jeśli coś da się powiedzieć, jako wniosek ogólny: rób raczej szerzej niż węziej. Taka 6 mogłaby być interesującym uzupełnieniem reportażu, ale w tym stanie, z tą potworną ciasnotą, bez oddechu, z urżniętym wierzchołkiem dachu niestety nie robi dobrego wrażenia.


    Cytat Zamieszczone przez Lufa Zobacz posta
    Autorze- @pompony w zasadzie wyczerpał temat.
    Ja tylko dodam od siebie, że pomimo podanego niemal na tacy przepisu na udany fot architektoniczny zignorowałeś mą poradę.
    Pytam się: Gdzie wiadro, gdzie qn?
    Panowie dziękuję za pochylenie się nad tematem, taki zimny prysznic daje wiele do myślenia.
    Testowałem pożyczone 50mm f/1.8D pojechałem na festyn rodzinny z zamiarem focenia żony i dziecka, a na miejscu okazało się, że są tam piękne widoczki. Żałowałem, że mam tylko 50mm

    Zdjęcie #6
    niestety dalej odejść nie mogłem plecami opierałem się o ogrodzenie, a metr dalej jeździły już samochody - szerszym kątem była by piękna perspektywa

    Ale obiecałem sobie, że wrócę tam na pewno z szerszym szkłem.

    PS. Co do 50mm na pełnej dziurze - więcej się spodziewałem po tym szkiełku jest mocno mydlany.

    Jeszcze raz dzięki - pojawią się poprawione kadry

    Cytat Zamieszczone przez Lufa Zobacz posta
    Autorze- @pompony w zasadzie wyczerpał temat.
    Ja tylko dodam od siebie, że pomimo podanego niemal na tacy przepisu na udany fot architektoniczny zignorowałeś mą poradę.
    Pytam się: Gdzie wiadro, gdzie qn?
    Lufa sorki, ale jestem leszczem i nie rozumiem
    Ostatnio edytowane przez MarcinSt ; 13-08-2019 o 21:23
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] W drodze do chaty socjologa
    By MK_2 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-09-2017, 19:17
  2. Stare (bardzo stare) Sigmy/Tokiny AF 70-300 ?
    By JacekCz in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-11-2013, 18:11
  3. [ Krajobraz ] W drodze do Teryho Chaty
    By wandrzejrze in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-12-2009, 00:09
  4. [ Architektura ] Kilka ujęć jednej chaty + bonus;)
    By jm in forum Architektura
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2007, 22:03
  5. Stare
    By Antoni Bednarczyk in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-12-2005, 15:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •