Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Szału nie ma... Z drugiej strony toż te zdjęcia nie idą do galerii sztuki, tylko mają pokazać jak wygląda coś co sprzedajesz.
    Zwracaj uwagę na tło, bo np. na 2 to bardziej niż "temat" zdjęcia rzuca się w oczy "obiekt monitorowany", "sprzątaj po swoim pupilu" oraz "cennik". Na 1 te chwasty z przodu, na 3 słup 110 kV itd. Te z otwartą klapą też jakoś zabałaganione, a zdjęcie przycisku "start-stop" wg mnie nic nie wnosi. Skoro samochód ma system start-stop to sobie ktoś doczyta w opisie i zdjęcie samego przycisku wiele mu nie da. Bo idąc tym tropem brakuje sfotografowania pozostałych przycisków, jak np. od podnoszenia szyb, od sterowania radiem, od klimatyzacji itp.

  2. #22

    Domyślnie

    Mi tez pierwsze co sie rzucilo w oczy to tlo, szczegolnie tlo w kolorze samego tematu.
    Z kolei zdjecia wnetrza wygladalyby klimatyczniej w ciemnosci
    Ostatnio edytowane przez bomkallo ; 13-09-2019 o 09:03

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Zwracaj uwagę na tło, bo np. na 2 to bardziej niż "temat" zdjęcia rzuca się w oczy "obiekt monitorowany", "sprzątaj po swoim pupilu" oraz "cennik".
    Tak jak kolega już Ci napisał, robiąc zdjęcia do sprzedaży nie stawiasz samochodu w jednej pozycji i biegasz z aparatem dookoła robiąc różne ujęcia nie patrząc co jest w tle. Ustawiasz na korzystnym tle, robisz kilka ujęć i przestawiasz auto np. o 180 stopni.
    Zdecydowanie lepiej prezentuje się auto na twardym podłożu (kostka, asfalt, leśny dukt na ubitym piasku) niż stojący w zachwaszczonej wysokiej trawie - przynajmniej wg mojej skromnej opinii. Toyota stojąca na kostce na tle mgły unoszącej się nad wodą wyszła bardzo przyzwoicie, ale już zdjęcie samego brudnego VVT-i słabo się prezentuje. Gdyby to była przynajmniej jakaś V ósemka to co innego
    D850 + Irix 11/4 + N24-70/2.8 + N70-200/2.8 FL + N105/1.4E ED + S35/1.4 + S50/1.4 + S135/1.8 + T17-35/2.8-4 + T85/1.8 VC + SB910 + Navigator X + trochę umiejętności i dużo planów

  4. #24

    Domyślnie

    Jeszcze ode mnie kilka uwag:

    3 - kadr bardzo słaby
    5 - brudny silnik. Wiadomo, że dla kupującego lepiej, bo widzi, że nie ma ew. wycieków, ale nie prezentuje się to dobrze na zdjęciu.
    6 - kadruj tak, żeby było widać siedzisko kierowcy (no chyba, że tapicerka jest w kiepskim stanie i nie chcesz aby było to na pierwszym planie)
    7 - unikaj sesji w słoneczny dzień. Takie światła i cienie na desce rozdzielczej nie wyglądają dobrze.
    8,9 - za duże powiększenia
    Auto na 11 prezentuje się lepiej, niż na 10.
    Na 17 i 18 masz różny WB. Na 18 znów leci w zielony.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez black70 Zobacz posta
    Jeszcze ode mnie kilka uwag:

    3 - kadr bardzo słaby
    5 - brudny silnik. Wiadomo, że dla kupującego lepiej, bo widzi, że nie ma ew. wycieków, ale nie prezentuje się to dobrze na zdjęciu.
    6 - kadruj tak, żeby było widać siedzisko kierowcy (no chyba, że tapicerka jest w kiepskim stanie i nie chcesz aby było to na pierwszym planie)
    7 - unikaj sesji w słoneczny dzień. Takie światła i cienie na desce rozdzielczej nie wyglądają dobrze.
    8,9 - za duże powiększenia
    Auto na 11 prezentuje się lepiej, niż na 10.
    Na 17 i 18 masz różny WB. Na 18 znów leci w zielony.
    Dzięki za uwagi, starałem się wykonać zdjęcia na wysokim kluczu "tło".
    Co do zdjęć faktycznie jest kilka rzeczy do poprawy.

    Dokładnie zgadzam się że zdjęcie silnika wyszło jakby był nieczyszczony, trochę winę ponosi sam plastik który jest zużyty, albo po prostu miałem lenia gdyż to nie V-8 i się nie przyłożyłem ze szmatą

    Ale co do zasady wysokość kadru na silnik jest dość optymalna?

    A i jeszcze czy jest sens wykonywanie foto detalu czy zostawić sobie na wyłączność "fajnych okazów"?

  6. #26

    Domyślnie

    Zdecydowanie wtedy, kiedy dany model ma coś co go wyróżnia z tłumu, np jakis pakiet sport czy cokolwiek innego za co było dopłacone extra (inny kolor przeszycia na tapicerce, dodatkowa listwa progowa, jakieś podświetlenie led, itp).
    D850 + Irix 11/4 + N24-70/2.8 + N70-200/2.8 FL + N105/1.4E ED + S35/1.4 + S50/1.4 + S135/1.8 + T17-35/2.8-4 + T85/1.8 VC + SB910 + Navigator X + trochę umiejętności i dużo planów

  7. #27

    Domyślnie

    Dużo lepiej, jak w pierwszym secie. To mają być w pewnym sensie zdjęcia reklamowe, ponieważ szukasz klienta. Towar ma błyszczeć. Zwróć uwagę na ślady używania w środku, rysy na plastikach itp. Trzeba to wyeliminować w miarę możliwości. Natomiast zabłocone pedały są nie do przyjęcia. Jakkolwiek by to nie brzmiało.

  8. #28
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    #10 fajny, reszta to poziom olx i fonografia

  9. #29

    Domyślnie

    10 akurat nie podchodzi, bo przeszkadza parapet nachodzący na przednią szybę. I tak ma się wrażenie że krzywo. 1 imho najlepsza, gdyby odchwaścić i coś z kontrastem pokombinować.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Fotografia Miesiąca - Fotografia Roku: Prolog.
    By OjTam in forum Fotografia miesiąca
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-01-2019, 20:10
  2. [ Przyroda ] test
    By tarpan in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-01-2015, 21:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •