Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11

    Domyślnie

    Koledzy wspomnieli, do poprawy
    1. miejscówka - najlepiej w tle: park, jakiś elegancki budynek itp.
    2. naświetlenie: wysoki klucz, zdjęcie powinno być w jasnej tonacji.
    3. obróbka: najlepiej tylko kadrowanie

    I ode mnie
    4. za krótka ogniskowa, zwiększ dystans do obiektu
    5. statyw - obowiązkowy
    6. czas pstrykania: złota godzina
    7. dwie serie : wysokość normalna i z biodra (prostopadle do każdego boku i po skosie) - wnętrze: złóż oparcia przednich foteli i pstrykaj z tylnej kanapy

    !!! Wyłącz światła w aucie, bo to sugeruje kupującemu że auto jest od handlarza, lub chcesz ukryć wady lakieru na zdjęciu
    !!! Dobrze umyj auto, lub wyczyść matrycę w aparacie ...
    Ostatnio edytowane przez merkator ; 27-07-2019 o 21:03

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    Koledzy wspomnieli, do poprawy
    1. miejscówka - najlepiej w tle: park, jakiś elegancki budynek itp.
    2. naświetlenie: wysoki klucz, zdjęcie powinno być w jasnej tonacji.
    3. obróbka: najlepiej tylko kadrowanie

    I ode mnie
    4. za krótka ogniskowa, zwiększ dystans do obiektu
    5. statyw - obowiązkowy
    6. czas pstrykania: złota godzina
    7. dwie serie : wysokość normalna i z biodra (prostopadle do każdego boku i po skosie) - wnętrze: złóż oparcia przednich foteli i pstrykaj z tylnej kanapy

    !!! Wyłącz światła w aucie, bo to sugeruje kupującemu że auto jest od handlarza, lub chcesz ukryć wady lakieru na zdjęciu
    !!! Dobrze umyj auto, lub wyczyść matrycę w aparacie ...
    Bardzo dziękuje za cenny komentarz. Mam jeszcze pytanie, do pkt 4 maxymalna ogniskowa u mnie to 105mm (APSC). Rozumiem że chodzi o odcięcie tła, czy przysłona również idzie mocno w dół? Fotografię wykonywałem na f9, przy ogniskowej 35mm.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrek6116 Zobacz posta
    Bardzo dziękuje za cenny komentarz. Mam jeszcze pytanie, do pkt 4 maxymalna ogniskowa u mnie to 105mm (APSC). Rozumiem że chodzi o odcięcie tła, czy przysłona również idzie mocno w dół? Fotografię wykonywałem na f9, przy ogniskowej 35mm.
    Popatrz na to tak: chcesz uzyskać jak najostrzejsze zdjęcia dla całego fotografowanego obiektu, czyli mocno przymykasz przysłonę, często zdecydowanie mocniej niż f9, powiedzmy f12-f16. Aby uzyskać szeroki zakres tonalny stosujesz ISO jak najmniejsze 100-200, co w połączeniu z miękkim światłem
    złotej godziny lub osłabionym i rozproszonym przez drzewa w parku, daje czas naświetlania dluższy niż pozwala na to VR, wiec go wyłączasz i używasz statyw oraz wężyk spustowy.
    Dłuższa ogniskowa (w miarę rozsądna ) daje Ci mniejsze zniekształcenia niż krótsza, zasady podobne jak w portrecie. N 18-105 jest wystarczającym szkłem do tego celu
    Nie odcinasz tła, to nie fotografia artystyczna, tło i otoczenie musisz wybrać tak by zachęciło klienta do prezentowanej oferty a nie odrzuciło go z powodu "burdelu" w tle.
    Byłem raz w życiu w Elblągu i zauważyłem tam sporo atrakcyjnej przestrzeni idealnej do focenia, weź mapę, rower i zrób objazd zaznaczając sobie ciekawe plenery do tego celu. Potem stosownie do sytuacji weźmiesz autko w jeden z nich i popstrykasz
    Warto zaopatrzyć sie w filtr polaryzacyjny, by zredukować odblaski na karoserii i szybach.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    Popatrz na to tak: chcesz uzyskać jak najostrzejsze zdjęcia dla całego fotografowanego obiektu, czyli mocno przymykasz przysłonę, często zdecydowanie mocniej niż f9, powiedzmy f12-f16. Aby uzyskać szeroki zakres tonalny stosujesz ISO jak najmniejsze 100-200, co w połączeniu z miękkim światłem
    złotej godziny lub osłabionym i rozproszonym przez drzewa w parku, daje czas naświetlania dluższy niż pozwala na to VR, wiec go wyłączasz i używasz statyw oraz wężyk spustowy.
    Dłuższa ogniskowa (w miarę rozsądna ) daje Ci mniejsze zniekształcenia niż krótsza, zasady podobne jak w portrecie. N 18-105 jest wystarczającym szkłem do tego celu
    Nie odcinasz tła, to nie fotografia artystyczna, tło i otoczenie musisz wybrać tak by zachęciło klienta do prezentowanej oferty a nie odrzuciło go z powodu "burdelu" w tle.
    Byłem raz w życiu w Elblągu i zauważyłem tam sporo atrakcyjnej przestrzeni idealnej do focenia, weź mapę, rower i zrób objazd zaznaczając sobie ciekawe plenery do tego celu. Potem stosownie do sytuacji weźmiesz autko w jeden z nich i popstrykasz
    Warto zaopatrzyć sie w filtr polaryzacyjny, by zredukować odblaski na karoserii i szybach.
    Wszystko jasne. Statyw jest, filtr również, zdalny jest. Także jeszcze raz dziękuje za poradę.

  5. #15

    Domyślnie

    Takie zdjęcia spokojnie zrobisz z ręki. Filtr polaryzacyjny czasem (np. czarny, błyszczący lakier) zrobi więcej szkody, trzeba go używać w bardzo przemyślany sposób. Moim zdaniem zacznij od podstawowej kalibracji monitora, na którym to obrabiasz, bo zdjęcia są zbyt ciemne prawdopodobnie z tego powodu.

  6. #16

    Domyślnie

    Ja tam się nie znam ale dla mnie nawet na Otomoto za słabe. Jak już brać się za pojazdy (szerokie pojęcie przecież) to chyba za coś charakterystycznego lub choć trochę bardziej innego od reszty. jeśli chcesz robić zdjęcia dla ogłoszeń to przyznam szczerze że widziałem lepsze zrobione telefonem. Standardy są zawsze podobne do siebie i dopiero DETALE odróżniają auto od auta
    Nie wiem do czego zmierzasz w tych zdjęciach, jaki jest ich cel - chyba tu trzeba zacząć od tego właśnie. A potem kreatywność twoja niech da upust wyobraźni.
    Życzę nowych owocnych projektów. Pozdrowienia.
    ogranicza nas tylko wyobraźnia
    WWW.LIFEZOOM.CO.UK

  7. #17

    Domyślnie

    Jak już tak skrupulatnie ukrywasz rejestracje, to jeszcze wypadałoby też te nalepki na szybach poukrywać, bo cała tajemnica pryska.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    8,9 są podpisane "ble".
    14 ma zdecydowanie potencjał i się wyróżnia.

  8. #18

    Domyślnie

    Polecam tez przejrzec refki i probowac uzyskac cos podobnego (oczywiscie omijac refki na mega szerokich szklach:P), np: https://www.flickr.com/groups/carphotography/pool/

  9. #19

    Domyślnie

    Witam, po mocnym postanowieniu poprawy, chcę powrócić do dyskusji wraz z nowymi autami. Tak jak w temacie, poszukuję odpowiedniej "technicznej" formy dla sprzedaży pojazdów.

    Toyota
    1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	auto-1.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	1,81 MB
ID:	30626

    2.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	auto-2.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	2,15 MB
ID:	30625

    3.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	auto-3.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	1,82 MB
ID:	30624

    4.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	auto-4.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	1,08 MB
ID:	30623

    5.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	auto-5.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	1,90 MB
ID:	30622

    6.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	auto-6.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	3,08 MB
ID:	30621

    7.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	auto-7.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	3,05 MB
ID:	30620

    8.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	auto-8.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	440,4 KB
ID:	30619

    9.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	auto-9.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	1,25 MB
ID:	30618

    Fiat
    10.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	auto-10.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	1,22 MB
ID:	30617

    11.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	auto-11.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	2,56 MB
ID:	30616

    12.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	auto-12.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	1,93 MB
ID:	30615

    13.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	auto-13.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	1,57 MB
ID:	30614

    14.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	auto-14.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	1,64 MB
ID:	30613

    15.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	auto-15.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	1,30 MB
ID:	30612
    Ostatnio edytowane przez piotrek6116 ; 13-09-2019 o 00:23

  10. #20

    Domyślnie

    cz 2.

    16.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	auto-16.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	2,81 MB
ID:	30627

    17.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	auto-17.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	2,31 MB
ID:	30628

    18.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	auto-18.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	1,56 MB
ID:	30629

    19.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	auto-19.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	742,2 KB
ID:	30630

    Pozdrawiam forumowiczów
    Ostatnio edytowane przez piotrek6116 ; 13-09-2019 o 00:33

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fotografia Miesiąca - Fotografia Roku: Prolog.
    By OjTam in forum Fotografia miesiąca
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-01-2019, 20:10
  2. [ Przyroda ] test
    By tarpan in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-01-2015, 21:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •