Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    mam panasonica i nikona dx - jest różnica w obrazku, przy czym obiektywy panasonica są "bardziej techniczne", a sigmy (dedykowane) "bardziej plastyczne", z szerokimi kątami nie ma problemu choć by w ofercie samyanga, cenowo też nie powalają, jeśli chodzi o spacerowy aparat z przyzwoitym telewizorkiem, to jest jak najbardziej na tak, co do wytrzymałości mechanicznej to gx7 jest naprawdę aparatem do pracy i to w bardzo różnych warunkach, a możne teraz trafić za fajny grosik
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  2. #22

    Domyślnie

    Sigmy do Panasonica czy Nikona DXa?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bonnum Zobacz posta
    Ok, czyli wychodzi na to, że M50+ww. szeroki kąt będzie optymalnym rozwiązaniem.
    Na to wychodzi. Nie chcę mieszać, ale w Canonie fajne jest to, że nie trzeba zawracać sobie gitary kompatybilnością, bo wszystko jest i pasuje do siebie, może z małą pomocą firmowych adapterów, jeśli mowa o bezlustrach na EF-M.
    Sam używam maluszka na EF-S i bardzo sobie go chwalę, miedzy innymi ze względu na możliwość podpięcia dowolnego szkła EF.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ile osób tyle opinii. Dla mnie Sony też ma sens jedynie w FF.
    Dla was to ogóle wszystko oprócz FF to kpina. Niedługo będzie trzeba latać ze średnioformatowcami. APSC ma na tyle dobry obrazek że w wielu sytuacjach nawet nie odróżnisz czy było to z FF czy nie. Lepszego stosunku cena/wielkość/obrazek nie ma i nie będzie. Szkła dużo tańsze, w większości dużo mniejsze (tylko nie linkuj paru wyjątków bo każdy o nich wie, mówie o ogóle) a obrazek zacny szczególnie z nowych matryc. Wystarczy wejśc w wątek o sony i popatrzeć co wrzucają wyznawcy FF. ot zdjęcia jak każde inne niczym nie rożniące się jakością od tych z apsc (przynajmniej w rozmiarze w którym się publikuje lub wywołuje).
    Słuchaj @darekw1967 bo dobrze prawi a nie wynzawców mitycznej plastyki z FF...

  5. #25

    Domyślnie

    Przecież w FF nie ma żadnej mistyczności. Jest za to łatwiejsza droga ku mniejszej GO i lepsze wysokie ISO, czasami też więcej detalu. Jeśli komuś to nie jest potrzebne to faktycznie może iść w aps-c. Może też na aps-c popróbować tego "mistycyzmu" i zakupić sobie odpowiednio jasne obiektywy aps-c ze światełkiem f/1.0-f/1.4, ale takie obiektywy z sensowną jakością czy afem nie są ani tanie ani małe ani lekkie. Argument, że skoro ktoś wrzucił słabe zdjęcie to znaczy, że system jest słaby jest tak daleko posuniętym uproszczeniem, że aż szkoda to komentować, bo można znaleźć zarówno przykłady rewelacyjnych zdjęć z FF jak i zdjęcia z aps-c, które niczym się nie wyróżniają na tle fotek z fona. A tym samym można udowodnić wszystko. Jak w tych kretyńskich klikbejtowych klipach z yutuba gdzie się porównuje studyjne fotki ze średniaków i fullfrejmów do ajfonów.

  6. #26

    Domyślnie

    Ja jestem wręcz maniakalnym wyznawcą FF tyle że zbyt biednym. I chodzi mi tylko i wyłączne o Go i rozmycie. Ba, chętnie bym latał nawet ze średnim formatem. No ale mnie nie stać więc do brzegu Panowie

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bonnum Zobacz posta
    Sigmy do Panasonica czy Nikona DXa?
    tak w panasonicu obrazek z sigmy mi bardziej pasuje (ale to też sprawa indywidualna), do nikona mam kilka obiektywów różnych firm i też wolę te starsze
    podsumowując, jeśli mam iść na spacer, spakować się do motocykla itp to na pewno wezmę panasonica, i w danym momencie obiektywy które będę uważał za użyteczne w danej sytuacji, biorąc ze sobą dwa podstawowe zoomy włącznie z aparatem mogę mieć to w kieszeniach z ekwiwalentem ogniskowych 24-300, w opcji lustrzanki czyli np nikon d200 plus 18-200 nikkor to jest już wymagana torba, a wagowo panasonic plus dwa zoomy - 675 gram, nikon d200 plus 18-200 to 1520 gram
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Przecież w FF nie ma żadnej mistyczności. Jest za to łatwiejsza droga ku mniejszej GO i lepsze wysokie ISO, czasami też więcej detalu. Jeśli komuś to nie jest potrzebne to faktycznie może iść w aps-c. Może też na aps-c popróbować tego "mistycyzmu" i zakupić sobie odpowiednio jasne obiektywy aps-c ze światełkiem f/1.0-f/1.4, ale takie obiektywy z sensowną jakością czy afem nie są ani tanie ani małe ani lekkie. Argument, że skoro ktoś wrzucił słabe zdjęcie to znaczy, że system jest słaby jest tak daleko posuniętym uproszczeniem, że aż szkoda to komentować, bo można znaleźć zarówno przykłady rewelacyjnych zdjęć z FF jak i zdjęcia z aps-c, które niczym się nie wyróżniają na tle fotek z fona. A tym samym można udowodnić wszystko. Jak w tych kretyńskich klikbejtowych klipach z yutuba gdzie się porównuje studyjne fotki ze średniaków i fullfrejmów do ajfonów.
    Jesteś w pierwszej trójce tych userów którzy wszystko po swojemu zinterpretują i domówią coś czego nikt nie powiedział, podobnie jak kolega na N i K...Wasze przepychanki w userem J... na temat interpretacji w wątku Z6 to kwintesencja tego...

    Po pierwsze kto powiedział że cały system jest do dupy bo ktos wrzucił słabe zdjęcie ?
    Napisałem tylko że wrzucają tam fotki które ani detalem, ani jakością nie sa lepsze od apsc, szczególnie w takich formatach (wielkość) jakie się drukuje lub publikuje. I to nie ktoś tylko wszyscy, 99,99 fotek jakości takiej jakie uzyskuje kazdy na apsc....taka prawda.

    Po drugie: ta GO i ISO to nie jest przepaśc a jedna działka przeważnie. Pełn aklatka ISO 6400 mniej wiecej tyle ma szumu co moj apsc na 3200 i to powod aby mówić ze apsc nie nadaje się jak poprzednicy ?
    I to tez tlyko pod warunkiem konstrukcji z podobnego okresu bo juz stare FF szumi gorzej niz najnowsze apsc...
    Kpina. GO to samo różnica nie jest jakaś kolosalna przy tej samej przysłonie delikatnie bardziej rozmyte tło ale nie tak aby dopłacać 3x tyle. Mam d610 i mam apsc fuji to sobie mogę zdjęcie zrobić i porównać co zrobiłem i róznica jest minimalna...widac ją ale o jakiejś sporej róznicy nie ma co mówić. Na pewno nie na tyle aby mowić ze tylko FF
    Jakby obok (fotki z apsc) nie zestawić drugiej fotki (z FF) i nie wpatrywac się zawzięcie to bladego pojęcia byś nie mial czym zdjęcie zostało zrobione

    także tego koledzy kupujcie tylko FF i klamory pół metrowe bo tlyko one robia fotki tylko tam jest super extra hiper detal tylko tam uzyskacie GO i tylko to ma sens inaczej zostaniecie wytykani palcami ! Pamiętajcie

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    Mam d610 i mam apsc fuji to sobie mogę zdjęcie zrobić i porównać co zrobiłem i róznica jest minimalna...widac ją ale o jakiejś sporej róznicy nie ma co mówić. Na pewno nie na tyle aby mowić ze tylko FF
    Chyba dla Ciebie

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    Jesteś w pierwszej trójce tych userów którzy wszystko po swojemu zinterpretują i domówią coś czego nikt nie powiedział, podobnie jak kolega na N i K...Wasze przepychanki w userem J... na temat interpretacji w wątku Z6 to kwintesencja tego...
    Fajne te Twoje rankingi

    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    Po pierwsze kto powiedział że cały system jest do dupy bo ktos wrzucił słabe zdjęcie ?
    Ty to sugerujesz. A ja Ci po raz kolejny powtarzam, że to nie ma znaczenia. Ważne co da się zrobić z danym zestawem.
    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    Napisałem tylko że wrzucają tam fotki które ani detalem, ani jakością nie sa lepsze od apsc, szczególnie w takich formatach (wielkość) jakie się drukuje lub publikuje. I to nie ktoś tylko wszyscy, 99,99 fotek jakości takiej jakie uzyskuje kazdy na apsc....taka prawda...
    99,99? Fajne wyliczenia, niestety nie mają pokrycia w rzeczywistości. Taki pseudo fakt, nie do potwierdzenia, ale fajnie brzmi. Równie dobrze mogę napisać, że w przypadku 99,99% fotek z m43 da się uzyskać to samo co na aps-c. A potem, że 99,99% fotek z jednocalówek nie da się odróżnić od tego co wypluwają m43. I tym sposobem dojdziemy do smarkfonów, albo sam nie wiem czego jeszcze. To takie pseudo mądrości.

    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    Po drugie: ta GO i ISO to nie jest przepaśc a jedna działka przeważnie. Pełn aklatka ISO 6400 mniej wiecej tyle ma szumu co moj apsc na 3200 i to powod aby mówić ze apsc nie nadaje się jak poprzednicy ?
    Może ty lubujesz się w takich sformułowaniach jak "przepaść", ale mnie w to nie wciągaj. Wyraźnie napisałem tylko tyle, że FF mają lepsze wysokie ISO oraz, że łatwiej w nich uzyskać płytką głębię. Nawet napisałem, że właściwie to samo da się uzyskać na aps-c, ale nie jest to tanie oraz, że takie obiektywy są tak samo duże i ciężkie jak pełnoklatkowe odpowiedniki, które są o działkę ciemniejsze (przy okazji uprzedzając wcale nie piszę, że światło f/1.4 to to samo co f/1.8 na pełnej klatce, piszę tylko, że uzyska się tym bardzo zbliżone efekty). Tylko tyle. Resztę sobie sam dośpiewałeś


    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    I to tez tlyko pod warunkiem konstrukcji z podobnego okresu bo juz stare FF szumi gorzej niz najnowsze apsc...
    A najnowsze FF szumi o dwie albo trzy działki mniej niż starsze apsc Żeby porównać jedną zmienną trzeba pozostałe zmienne zostawić w spokoju. Tak więc pisząc, że FF szumi mniej mam rację, bo porównujemy tylko rozmiar klatki. Pozostałe zmienne zostawiamy w spokoju.

    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    Kpina. GO to samo różnica nie jest jakaś kolosalna przy tej samej przysłonie delikatnie bardziej rozmyte tło ale nie tak aby dopłacać 3x tyle.
    No kpina. Bo znowu czytasz po łebkach to i nie dziwota, że się tak nakręcasz. "Kolosalne" to chyba kolejne ulubione słowo podekscytowanych internetowców porównywaczy, ale po raz kolejny muszę zauważyć, że ja nic takiego nie napisałem. O pieniądzach też nie wspominałem, bo tu każdy sam musi sobie odpowiedzieć na to czego chce i ile jest w stanie za to zapłacić. Dla mnie każdy system jest dobry o ile zapewnia mi to czego potrzebuję. Czy to będzie m43 z ultrajasnymi szkłami czy apsc z f/1.4 czy ff ze szkiełkami f/1.8 to sprawa drugorzędna. Wybrałem ff, bo w czasie gdy wybierałem akurat to wyszło najtaniej, ale innym do portfela nie zaglądam.


    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    Mam d610 i mam apsc fuji to sobie mogę zdjęcie zrobić i porównać co zrobiłem i róznica jest minimalna...widac ją ale o jakiejś sporej róznicy nie ma co mówić. Na pewno nie na tyle aby mowić ze tylko FF
    Jakby obok (fotki z apsc) nie zestawić drugiej fotki (z FF) i nie wpatrywac się zawzięcie to bladego pojęcia byś nie mial czym zdjęcie zostało zrobione
    Nie jesteś jedynym, który miał lub ma dwa lub wiecej formatów. Nie czuj się przez to jakoś wyjątkowo I już wiele razy powtarzałem, że podobne efekty można uzyskać i na apsc jak i na ff. Wszystko zależy od szkła. Także po raz kolejny pudłujesz.


    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    także tego koledzy kupujcie tylko FF i klamory pół metrowe bo tlyko one robia fotki tylko tam jest super extra hiper detal tylko tam uzyskacie GO i tylko to ma sens inaczej zostaniecie wytykani palcami ! Pamiętajcie
    Także jak już ochłoniesz to może da się z Tobą porozmawiać. Bo na razie nie rokuje to niczym dobrym. Co niestety jest cechą wspólną wszelkiej maści wyznawców ekstremistów
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 27-07-2019 o 13:31

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. mała kamera z szerokim kątem
    By krzysiek17-18 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-04-2017, 19:13
  2. d610 czy d7100 z szerokim kątem.
    By kuuubu in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 06-02-2015, 18:37
  3. Podwodniak z RAW i szerokim kątem
    By dejote in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 01:30
  4. [ Krajobraz ] Zazwyczaj szerokim kątem
    By KarolJ in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-12-2009, 03:51
  5. Sportretowany szerokim kątem
    By artur678 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-02-2009, 14:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •