Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bonnum Zobacz posta
    Olek? Który uwa jest w rozsądnej cenie?
    M.ZD 9-18.

    Cytat Zamieszczone przez bonnum Zobacz posta
    I jeszcze pytanie, Go z 4/3 jest widocznie różna nic z dx jakie jest np w tym canonie?
    Różnicę w GO zauważysz z jasnymi szkłami o nieco dłuższych ogniskowych. Przy szerszych kątach i ciemnych szkłach i tak w większości przypadków operujesz na hiperfokalnej, więc nie ma mowy o żadnych różnicach.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #12

    Domyślnie

    A6000 bym nie brał. W tej chwili na rynku są lepsze puszki w podobnej cenie. Jak choćby wspomniane tu Olympusy czy seria eM Canona. A jeszcze bawienie się w adaptery z niefirmowymi szkłami - totalny bezsens. Soniacz ma sens ale FF - nie wiem jak z optyką ale powinno być łatwiej bo to FF a nie crop. Może jakieś A7 - teraz są bardzo tanie i do tego UWA....
    Pozdrawiam
    Marcin

  3. #13

    Domyślnie

    Ma być lekko i nie za drogo, poza tym ff brałbym tyko i wyłącznie w nikonie, z uwagi na moje szkła.

    Wspomniany M.ZD 9-18. jest dość drogi, czy Canon mocno mu ustępuje jakością zdjęć?

    Jeśli zdecydowałbym się na canona, to napiszcie proszę która puszka i dlaczego? Biorąc pod uwagę zastosowanie powinna być w miarę tania.. Czym się kierować? Za co warto dopłacić a za co nie? Fotografuję w 99% w trybie przesłony więc jedno kółeczko + przycisk korekty ekspozycji mi wystarczy. Zależy mi, jeśli nie zrobi to dużej różnicy w cenie, na dobrej jakości video, ale nigdy wcześniej nie kreciłem niczego więc totalnie się na tym nie znam. Ot, chcę nakręcić jak dzieci się bawią czy jeżdżą na nartach.

    Edit, na ilości mpx mi nie zależy, na ISO tak sobie, bardziej na głębi tonalnej i małej ilości postprocesingu

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A6000 bym nie brał. W tej chwili na rynku są lepsze puszki w podobnej cenie. Jak choćby wspomniane tu Olympusy czy seria eM Canona. A jeszcze bawienie się w adaptery z niefirmowymi szkłami - totalny bezsens. Soniacz ma sens ale FF - nie wiem jak z optyką ale powinno być łatwiej bo to FF a nie crop. Może jakieś A7 - teraz są bardzo tanie i do tego UWA....
    1. Bezsens to Twoje odradzanie A6000
    2. Bezsens to negowanie adaptera ktory swietnie sie nadaje do szerokiego kata w A6000
    3. Bezsens to pchanie sie w Olympusa jak gosc chce glownie szeroki kat.
    4. Bezsens to wiazanie Sony jedynie z FF.
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  5. #15

    Domyślnie

    Ile osób tyle opinii. Dla mnie Sony też ma sens jedynie w FF.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bonnum Zobacz posta
    Prościej proszę
    No i czy adapter nie zaszkodzi już i tak dość słabemu szkiełku?
    1. Nie jest to slabe szkielko, wrecz ostre jak zyleta ( https://www.opticallimits.com/canon-...4556is?start=1 )
    2. Adapter nie ma zadnych soczewek w srodku i nie tracisz na jasnosci ani na optyce
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bonnum Zobacz posta
    Ma być lekko i nie za drogo, poza tym ff brałbym tyko i wyłącznie w nikonie, z uwagi na moje szkła.

    Wspomniany M.ZD 9-18. jest dość drogi, czy Canon mocno mu ustępuje jakością zdjęć?

    Jeśli zdecydowałbym się na canona, to napiszcie proszę która puszka i dlaczego? Biorąc pod uwagę zastosowanie powinna być w miarę tania.. Czym się kierować? Za co warto dopłacić a za co nie? Fotografuję w 99% w trybie przesłony więc jedno kółeczko + przycisk korekty ekspozycji mi wystarczy. Zależy mi, jeśli nie zrobi to dużej różnicy w cenie, na dobrej jakości video, ale nigdy wcześniej nie kreciłem niczego więc totalnie się na tym nie znam. Ot, chcę nakręcić jak dzieci się bawią czy jeżdżą na nartach.

    Edit, na ilości mpx mi nie zależy, na ISO tak sobie, bardziej na głębi tonalnej i małej ilości postprocesingu
    Jeśli chodzi o puszkę to tu bym szedł w m50 - w zasadzie ciężko się przyczepić do czegoś - mogłoby być więcej pokręteł. Jest to obecnie najbardziej zaawansowana technologicznie puszka w systemie. Do wyrwania w okolicach 2 kzł - nie wiem czy to dla Ciebie tanio czy drogo. Video jest też na przyzwoitym poziomie z działającym intuicyjnym AFem, nie sądzę żeby Ci tu czegoś brakowało. Ma mega intuicyjny interfejs dotykowy. Z wad mogłoby być więcej pokręteł, no i duży minus to brak stabilizacji w korpusie (jest w szkłach ale nie we wszystkich. Jak dokupisz adapter (ok. 500 PLN) to masz dostęp do całej szklarni canona. Jeśli chodzi o obrazek to jak sobie trochę popracujesz na jpg w puszce to rawa będziesz rzadko ruszał.

    Czemu wspomniałem o A7? Bo jest małe i stosunkowo lekkie jak na FF, po drugie w naturalny sposób masz tanśze UWA - jest bodaj kilka ciekawych szkieł tego typu producentów niezależnych ale tu już co do konkretów powinni się wypowiedzieć ci którzy lepiej znają ten system. W tej chwili jest w bardzo kuszącej cenie. A7 ma moim zdaniem jeden minus jak na obecne standardy - kulawy AF.

    Co do adapterów - chodzi o to że ze szkłami innych producentów nie zawsze współpraca jest idealne i bywa że ograniczone są niektóre funkcje (np. AF). Mój A6000 kilka razy się zwiesił jak podpinałem EFy.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 25-07-2019 o 23:14
    Pozdrawiam
    Marcin

  8. #18

    Domyślnie

    Ok, czyli wychodzi na to, że M50+ww. szeroki kąt będzie optymalnym rozwiązaniem. Waga też o niebo niższa niż D80+tokina 12-24.
    Ostanie dwa pytania:

    jaki do tego dokupić tele, czyli coś co ma w zakresie 100-150mm i kosztuje jak najmniej (ma mieć af) może to być stałka (wtedy może być nawet 85mm lub zoom).

    Jak wygląda współpraca z manualnymi obiektami z zenita? Przejściówka, pomiar światła itp.

    Swoją drogą ciekawe czy mój zestaw uda mi się sprzedać powyżej 2 tyś zł jak planowałem..

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bonnum Zobacz posta
    Swoją drogą ciekawe czy mój zestaw uda mi się sprzedać powyżej 2 tyś zł jak planowałem..
    Jeśli ten zestaw to D80+T 12-24, to liczyłbym na max 1000 zł. Za 2000 można już kupić D600/610.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bonnum Zobacz posta
    Ok, czyli wychodzi na to, że M50+ww. szeroki kąt będzie optymalnym rozwiązaniem. Waga też o niebo niższa niż D80+tokina 12-24.
    Ostanie dwa pytania:

    jaki do tego dokupić tele, czyli coś co ma w zakresie 100-150mm i kosztuje jak najmniej (ma mieć af) może to być stałka (wtedy może być nawet 85mm lub zoom).
    Bardzo dobre i wręcz śmiesznie tanie tele to EFS 55-250 - podepniesz przez adapter Canona. Ewentualnie troszkę gorszy ale mniejszy i lżejszy EFM 55-200.
    Pozdrawiam
    Marcin

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. mała kamera z szerokim kątem
    By krzysiek17-18 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-04-2017, 19:13
  2. d610 czy d7100 z szerokim kątem.
    By kuuubu in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 06-02-2015, 18:37
  3. Podwodniak z RAW i szerokim kątem
    By dejote in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 01:30
  4. [ Krajobraz ] Zazwyczaj szerokim kątem
    By KarolJ in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-12-2009, 03:51
  5. Sportretowany szerokim kątem
    By artur678 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-02-2009, 14:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •