Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Uprzejma prośba o pomoc

    Chodzi o konfigurację komputera a właściwie biosu pod dyski ssd na złącze m.2. Mój emerycki łeb wszystkiego nie ogarnia. Chodzi o dyski na złącze m.2 PCIex4 NVMe montowane na płycie Asus Prime Z370-A. Problem polega przede wszystkim na tym, że nie mogę zainstalować tego sterownika To znaczy plik wykonywalny exe instaluje ale nie widać go w menedżerze urządzeń w "kontrolerze magazynu". Widać za inny sterownik NVM. Będę bardzo wdzięczny za konkretną pomoc. W instrukcji instalacji tego sterownika (którą zalinkowałem wcześniej) jest napisane, że nie można zainstalować tego sterownika w dwóch przypadkach: 1. Kiedy PCH storage config is set to Raid mode - i to jest dla mnie jasne i 2. NAND / Storage remapping option jest dostępne. Przy czy piszą, że to ostatnie może być różnie nazywane w zależności od producenta MB. W mojej płycie nie mogę za nic tej opcji namierzyć. We wspomnianej instrukcji piszą, że w zależności od producenta opcja ta może być różnie nazywana.
    czy w biosie mojej płyty nie mogę tej opcji namierzyć. Będę bardzo wdzięczny za wszelki wskazówki.
    Ostatnio edytowane przez T&T ; 24-07-2019 o 21:36
    Pozdrawiam Tadeusz.
    FB

  2. #2

    Domyślnie

    Hmmm może to będzie M.2 Optane Genie na "Disabled" w Advanced -> Integrated Peripherals

    No i czy masz n apewno ustawione AHCI?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ass.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	112,3 KB
ID:	28126
    Ostatnio edytowane przez crusiek ; 24-07-2019 o 22:08
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  3. #3

    Domyślnie

    To nie to. W ustawieniach SATA mam wszystko dobrze.
    Pozdrawiam Tadeusz.
    FB

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T&T Zobacz posta
    To nie to. W ustawieniach SATA mam wszystko dobrze.
    Daj może, zrzuty ekranu z tego BIOSu/UEFI, to coś się rzuci w oczy.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #5

    Domyślnie

    To musiałbym zawalić zrzutami całe forum, tyle jest tam rozwijanych zakładek. Myślę, że tu chodzi o jakieś ustawienia w zakładce "Adnanced menu". Rozsądniej będzie jak podam bezpośredni link do instrukcji. Oczywiście jeżeli komuś zechce się przejrzeć.
    Pozdrawiam Tadeusz.
    FB

  6. #6

    Domyślnie

    Bardzo bym chciał pomóc, ale ... doprawdy nie wiem co zlinkowałeś ?

    Już mam:https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/m...0-A_UM_WEB.pdf
    Ostatnio edytowane przez david555 ; 25-07-2019 o 09:17
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  7. #7

    Domyślnie

    No tak nie sprawdziłem a jest błąd. Ty masz dobrze.
    Pozdrawiam Tadeusz.
    FB

  8. #8

    Domyślnie

    Ten remaping u Ciebie to są opcje związane z Intel RSC / Optane i te opcje jk gdzieś są bym wyłączył, są powiązane z RAIDem. Więc jeżeli masz ustawione AHCI to nie wiem, a masz dysk włożony do tego slotu -> 1 x M.2 Socket 3, , with M Key, type 2242/2260/2280 storage devices support (PCIE mode only)*2, który obsługuje tylko tryb PCIe ? (współdzieli port SATA 5 i 6) czy do pierwszego i uruchomione PCIe mode x4 (dla kompatybilności z nvme)? Masz opis w pukcie 3.6.8

    Dodatkowo widziałem gdzieś kiedyś, żeby poza ustawieniem AHCI było:

    - CSM : Disabled (Full UEFI)
    - Secure Boot : Windows UEFI Mode

    Być może potrzeba zaktualizować bios, tego nie wiem, dawno się asusem nie bawiłem, więc może ktoś inny podejmie walkę
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  9. #9

    Domyślnie

    To są dwa dyski zamontowane w kieszeniach 1 i 2 M.2. Dla pierwszego mam ustawione PCIE, dla drugiego - X4. BIOS mam najnowszy, tj. 2201. Jak będę przy komputerze sprawdzę ustawienia CSM i Secure Boot. Dzięki za odzew.
    Pozdrawiam Tadeusz.
    FB

  10. #10

    Domyślnie

    Temat już rozwiązany. Dziękuję wszystkim, którzy się włączyli. Wątek do zamknięcia.
    Pozdrawiam Tadeusz.
    FB

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. prośba o pomoc
    By kpt.Nemo in forum Serwis
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-06-2013, 23:05
  2. Prośba o pomoc
    By olka in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 14:23
  3. 50 1.8 prośba o pomoc
    By czarna_owca in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-03-2010, 14:26
  4. Prośba o pomoc
    By Jessica in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-01-2010, 18:41
  5. Prośba o pomoc w ps
    By Marcin T in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 05-10-2006, 14:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •