Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48
  1. #1

    Domyślnie Czym zastąpić D80 powrót po 10-latach przerwy

    Po pierwsze: cześć!
    Udzielałem się tu ostatnio chyba z 10 lat temu, więc uznałem że warto by się przywitać
    Aż dziw, że moje konto wciąż istnieje

    Po drugie:
    Czym nowym lub jeszcze lepiej używanym zastąpić wysłużonego D80?
    Od kilku lat robię zdjęcia już tylko w 100% amatorko w czasie wakacji czy wypadów w góry.
    Wciąż nie mogę jednak zaakceptować jakości zdjęć z telefonów czy kompaktów z mikroskopijną matrycą.
    Zależy mi żeby sprzęt nie był zbyt ciężki, ale wielkość nie ma znaczenia.
    Musi mieć śrubokręt, bo mój szeroki kąt tokina 12-24/f4 oraz stałka nikor 50F/f1.8
    Rozważam nawet sprzedaż wszystkiego co mam i przesiadkę na jakiegoś bezusterkowca od sony ale szkoda mi pozbywać się szklarni :/
    Byle bym mógł mieć szeroki kąt i przynajmniej takie wyodrębnienie z tła jak tutaj:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9059.JPG
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	919,9 KB
ID:	28065
    D80 + N18-70 + 55-200 + N50/1.8 + T12-24/4 + Sb600 + dylematy

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć
    Określ budżet.
    Najbardziej naturalne opcje to D7200 (ok. 3000zł nowy), D7500 (ok. 3500 uwzględniając rabat Nikona). Twój zestaw pozostałby gabarytowo praktycznie bez zmian (różnice rzędu kilku mm), wagowo różnica poniżej 100g.
    Jest jeszcze D750 (ok. 5100zł po rabacie) - to już "pełna klatka", więc do niego musiałbyś wymienić przynajmniej część obiektywów.
    Wszystkie 3 modele są bardzo dobre.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Znajomi kupili w maju używane D7200 z przebiegiem 9 tysięcy za 1900zł i takie coś proponuje, jeśli chcesz mniejsze bezlustro to pojawia się problem cen za obiektywy i wtedy od tego musisz rozpocząć obliczanie kosztów.

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Przepraszam zapomniałem o budżecie. Chciałbym wydać max 2 500 zł.

    Co do bezlusterkowców kwota ok 4 500 zł (liczę że za szła i lampy dostanę 2 tys), problemem jest jednak cena szerokiego kąta, który system ma sensowny budżetowy szeroki kąt?

    Lubię zdjęcia z mojej tokiny 12-24, ale jest to na tyle ciężkie szkło, że razem z body są już mocno odczuwalne przy wędrówkach po górach z dziećmi dla których również sporo rzeczy trzeba że sobą zabrać.
    Ostatnio edytowane przez bonnum ; 24-07-2019 o 09:46

  5. #5

    Domyślnie

    Cześć.
    Kilka lat temu przesiadłem się z D80, na D7100. To była ogromna różnica w jakości. Aparat trochę cięższy, ale niewiele.
    Później wyszedł D7200 który ma poprawioną matryce czyli dla mnie rzecz najważniejszą.

    Jeśli nie boisz się używki, to spokojnie bierz D7200. W Twoim budżecie znajdziesz aparat z małym przebiegiem.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dodam, że chodzę po górach z D 7100, Nikkorem 10-24, Nikkorem 18-70 i Nikkorem 70-300.
    Nie jest lekko, ale spokojnie da się .

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bonnum Zobacz posta
    Dziękuję za odpowiedzi. Przepraszam zapomniałem o budżecie. Chciałbym wydać max 2 500 zł.
    ...
    Ludzie z wiekiem, robią się coraz to leniwsi, moim na to sposobem, jest Lumix LX100, który jest dostępny w dobrej cenie i choć jest to kompromis, to jednak całkiem przyjemnie wyważony.
    Poza tym, nie bardzo wyobrażam już sobie, aby łazić po graniach z D850 + N14-24/2.8.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Cześć.
    Kilka lat temu przesiadłem się z D80, na D7100. To była ogromna różnica w jakości.
    Później wyszedł D7200 który ma poprawioną matryce czyli dla mnie rzecz najważniejszą.

    Dodam, że chodzę po górach z D 7100, Nikkorem 10-24, Nikkorem 18-70 i Nikkorem 70-300.
    Nie jest lekko, ale spokojnie da się .
    Mówisz o różnicy w jakości zdjęć czy obsługi?
    Różnica między D7100 a D7200 jest duża? Na czym polega?
    Że się da to wiem, tylko że mi się już nie chce no i kondycja już nie ta.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Ludzie z wiekiem, robią się coraz to leniwsi, moim na to sposobem, jest Lumix LX100
    Otóż to po lx100 byłem już w sklepie, ale zniechęcił mnie kiepski wizjer cyfrowy. Poza tym 24mm może być dla mnie trochę za wąski a 70 za krótki, strzelam albo tele albo szerokim.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bonnum Zobacz posta
    ...
    Otóż to po lx100 byłem już w sklepie, ale zniechęcił mnie kiepski wizjer cyfrowy. Poza tym 24mm może być dla mnie trochę za wąski a 70 za krótki, strzelam albo tele albo szerokim.
    EVF nie jest taki najgorszy, jak na kompakt i ma dosyć dużą rozdzielczość, ale na powietrzu i tak korzystam tylko ze stylu zombie.
    Dodatkowy accu od Newella i jesteś prawdziwym turystą, bez obciążeń.
    A jakość wideo z tego malucha jest poziomu Panasonica, zatem niezła choć to nie moja bajka.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  9. #9

    Domyślnie

    Ten wizjer jest straszny, bezlusterkowce maja chyba jednak lepszy?
    Co to jest accu od Newella?

  10. #10

    Domyślnie

    Przeszedłem drogę D80 -> D300s -> D7200 (został u mnie), D600 i teraz Z6.
    W Twoim budżecie szukaj D7200, mimo przejścia na bezlustro w pełnej klatce zostawiłem sobie jako rewelacyjny DX - nic mu nie brakuje a ceny używek są teraz rewelacyjne (dla kupujących - dlatego nie sprzedam )

    Newell to producent zamienników akumulatorów, bardzo popularny i przyzwoity.

    Mam też Lumixa LX-100, używam go głównie na rejsach i nartach, wizjer ma rzeczywiście dość podły (zwłaszcza na tle Z6, gdzie jest rewelacyjny) ale jakość zdjęć w stosunku do D7200 jest (dla mnie oczywiście) za słaba, żeby się Nikona pozbyć.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Mięguszowiecki Szczyt Czarny... powrót po 27 latach
    By milk in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25-08-2015, 09:20
  2. czym zastąpić 18-70 af-s
    By Artur25 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 11-08-2011, 11:22
  3. Czym zastąpić kita do D80
    By gregx in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 12:42
  4. Czym zastąpić kit 18-70
    By antos777 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-03-2009, 21:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •