Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48
  1. #21

    Domyślnie

    Myślę, że może chodzić niektórym o AF, bo jakość wykonania jest w zasadzie na podobnym poziomie, żeby nie powiedzieć takim samym. Ja tam nie mam żadnych problemów z AF, ale ptaków i sportu nie robię, to może dlatego. Obrazkiem bez dwóch zdań wygrywa D610, ale D7200 na niższych iso nie ma się czego wstydzić. Ceny obiektywów, fakt droższe w przypadku dobrego standardu. Resztę można obejść. Znaczy tele, UWA, 50 mm, 85 mm.

    Dokładnie, jak za czasów analogów. Dodam jeszcze, że w związku na upakowanie matrycy DX łatwiej o poruszenia. Na D610 odetchnąłem z ulgą w tym temacie. Mam oczywiście ciągle D7100 i nie mam zamiaru się z nim rozstawać. Wciąż robi fajne zdjęcia i uważam, że DX i FX świetnie się uzupełniają.
    Ostatnio edytowane przez Maro66. ; 24-07-2019 o 18:49
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  2. #22

    Domyślnie

    Moja tokina gdzieś od połowy zooma jest już używalna na FF, mam jeszcze jakiś stary plastikowy zoom AF35-80/f4-5,6 czy jakoś tak z mojej f50, więc nie musiałbym od razu sprzedawać nerki... Hmmm... A czy lampy sb600 działają z 610 i 7200?

  3. #23

    Domyślnie

    Wg mnie jest przepaść pomiędzy D80 a D7200, czy D80 a D600/D610, natomiast pomiędzy D7200 a D600/D610 różnice są minimalne. D7200 to jest naprawdę kawał porządnego body i naprawdę zdziwiłbyś się co można z niego wyciągnąć nawet na wysokim ISO. Autofokus też ma bardzo dobry. Wchodząc w FX musisz pomyśleć o zmianie Tokiny na coś szerokiego pod FX-a.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bonnum Zobacz posta
    Pełna klatka to było by to jak za starych, dobrych, analogowych czasów...
    Tylko musisz się liczyć z tym, że szklarnia będzie znacznie cięższa. Kiedyś też miałem D80, później zmieniłem na D600 i po kilku latach miałem dość targania tych klamotów więc sprzedałem i kupiłem Sony A7.
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 24-07-2019 o 19:32
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  5. #25

    Domyślnie

    Zapominacie jeszcze o jednym. Zdjecie to nie do konca pucha i szkielko. Kadrowanie, losowosc, pomysl, swiatlo i takie tam FX ulatwia robote w ciemnicy i w sytuacjach, kiedy chcemy miec szeroko lub lubimy chora GO. Ja chcem fx'a jako dodatek tylko z uwagi na duza efektywnosc w dupnych warunkach, a normalnie przydalby sie d500 z seria rodem karabinu abym mogl spedzac godziny na selekcji zdjecia psa, ktory wypadl najlepiej...
    Co do wagi, wiadomo, ze sie flaczeje z wiekiem, ale noszenie apratu to za malo na utrzymanie formy :P

  6. #26

    Domyślnie

    O to, to.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  7. #27

    Domyślnie

    Dlatego w drugiej ręce trzeba nosić jeszcze browar

    No dobra, po przemyśleniu sprawy jednak kieruję się w stronę mniejszej, a nie większej wagi.

    Bardzo Wam dziękuję za tak liczny odzew!

    Żeby nie zaśmiecać forum otworzę jeszcze temat szerokiego szkła w bezlusterkowcach we właściwej części forum. No chyba że ktoś chciałby coś dodać

  8. #28

    Domyślnie

    Pamiętaj. Zmieniając system, policz ile wydasz na obiektywy/lampę/inne rzeczy których potrzebujesz, a przy zachowaniu ogniskowych nie koniecznie będzie lżej, lub tak symbolicznie, że nie odczujesz różnicy. Niestey jakość kosztuje i waży.

  9. #29

    Domyślnie

    No i to właśnie muszę sprawdzić. Dla pewności, nie ma ani jednego plastikowego body pokroju 5xxx ze śrubokrętem w stajni Nikona? Ani Fuji, bo oni chyba kiedyś korzystali z mocowania Nikona?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bonnum Zobacz posta
    Ani Fuji, bo oni chyba kiedyś korzystali z mocowania Nikona?
    Aparty Fuji z mocowaniem Nikona to było "sto lat temu" i raptem ze dwa modele. Dzisiaj Fuji ma własny system bezusterkowy APS-C i średni format.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Mięguszowiecki Szczyt Czarny... powrót po 27 latach
    By milk in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25-08-2015, 09:20
  2. czym zastąpić 18-70 af-s
    By Artur25 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 11-08-2011, 11:22
  3. Czym zastąpić kita do D80
    By gregx in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 12:42
  4. Czym zastąpić kit 18-70
    By antos777 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-03-2009, 21:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •