Close

Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 31112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 150
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Owszem, słowo klucz, ale nie można mówić, że nie ma czegoś takiego jak kalibracja fabryczna. Można jedynie "dyskutować" (czego bym nie chciał ) o przydatności tej kalibracji fabrycznej, jej jakości.
    Można tez sprawdzić tą kalibrację fabryczną mając kalibrator xrite i1 Display Pro i przykładowo darmowy program ArgyllCMS/DisplayCAL.
    Oczywiście, że jest prekalibracja. Jaki poważny producent monitorów pozwoliłby sobie na wypuszczanie paści, by polec w testach na tematycznych portalach? Należy tylko odróżnić marketingowy, rasowany bełkot od stanu faktycznego. Nie powiem przecież w drukarni: U mnie było OK, bo wierność odwzorowania barw zagwarantował producent mojego monitora, a ja mu ufam
    D500, D5100, N 18-105, S 17-50, Tokina 100, Metz 64 af-1, Eizo CS2420

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DeadPixel Zobacz posta
    Oczywiście, że jest prekalibracja. Jaki poważny producent monitorów pozwoliłby sobie na wypuszczanie paści, by polec w testach na tematycznych portalach? Należy tylko odróżnić marketingowy, rasowany bełkot od stanu faktycznego. Nie powiem przecież w drukarni: U mnie było OK, bo wierność odwzorowania barw zagwarantował producent mojego monitora, a ja mu ufam
    Dlaczego "prekalibracja", a nie kalibracja ? Nie pisałem nic o zaufaniu, a o samodzielnym sprawdzeniu tej kalibracji.
    Jesteś na 100% pewny, że zrobisz kalibrację lepiej ?, mając jeszcze przykładowo kalibrator jakiś Spyder, który ma duże błędy własne.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 18-08-2019 o 22:42

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DeadPixel Zobacz posta
    Jaki poważny producent monitorów pozwoliłby sobie na wypuszczanie paści, by polec w testach na tematycznych portalach?
    https://www.prad.de/testberichte/tes...-s2231we-bk/4/
    ... 5838 K u EIZO po wyjęciu z pudełka, to zastanawiająco duże przekłamanie. Może mierzyli jakimś SPYDER, które potrafią przekłamywać o kilkaset K. Ewentulanie, może to też być "wypadek przy pracy" w przypadku jednego modelu.

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Jesteś na 100% pewny, że zrobisz kalibrację lepiej ?, mając jeszcze przykładowo kalibrator jakiś Spayder, który ma duże błędy własne.
    Obawiam się, że i tak będzie musiał robić kalibrację po jakimś czasie, nawet jak monitor był idealnie skalibrowany przez producenta, bo po prostu na skutek zużycia podświetlenia temp. barwowa popłynie (w przypadku CCFL np. do ~4500K czy coś takiego, po ~10 latach i ~20 tys godzin pracy). ... no chyba, że kupił monitor z wbudowanym czujnikiem kalibracyjnym.
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 18-08-2019 o 22:44

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Dlaczego "prekalibracja", a nie kalibracja ? Nie pisałem nic o zaufaniu, a o samodzielnym sprawdzeniu tej kalibracji.
    Jesteś na 100% pewny, że zrobisz kalibrację lepiej ?, mając jeszcze przykładowo kalibrator jakiś Spyder, który ma duże błędy własne.
    Jakieś promile odchyłu od tablicy mnie średnio obchodzą. Gorzej jak to leci w procenty albo dziesiątki procentów. Tak, producenci "prekalibrują", chyba, że dopłacisz dystrybutorowi/sprzedawcy/ nie wiem komu za pełną kalibrację i masz cud, miód i orzeszki.
    Sam nie podejmuję się kalibrowania monitora, tak samo jak i regulacji gaźnika. Wiem, że można.
    D500, D5100, N 18-105, S 17-50, Tokina 100, Metz 64 af-1, Eizo CS2420

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DeadPixel Zobacz posta
    Jakieś promile odchyłu od tablicy mnie średnio obchodzą. Gorzej jak to leci w procenty albo dziesiątki procentów. Tak, producenci "prekalibrują", chyba, że dopłacisz dystrybutorowi/sprzedawcy/ nie wiem komu za pełną kalibrację i masz cud, miód i orzeszki.
    Sam nie podejmuję się kalibrowania monitora, tak samo jak i regulacji gaźnika. Wiem, że można.
    Dobrze skalibrowany monitor ma odchyły liczone w procentach, monitory nieskalibrowane muszą mieć odchyły przynajmniej kilkunastoprocentowe, pod warunkiem że nie są to marketowe produkty za 1000 PLN.

  6. #126

    Domyślnie

    Witam, pozwolę sobie odświeżyć wątek. Jakiego monitora używacie do obróbki zdjęć? ja mam Nikona D750 i potrzebuję jakiegoś dobrego monitora w rozsądnej cenie (do obróbki raczej amatorskiej), dla klientów póki co nie potrzebuję, gdyż na chwilę obecną fotografuję hobbystycznie, ale być może za kilka lat będę fotografować zawodowo...

  7. #127

  8. #128

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta

    Ok, dziękuję. Mam pytanie: Czy na takim monitorze do obróbki zdjęć mozna przeglądać Internet i filmy na YouTube? Czy można ew. dokupić drugi monitor (biurowy) i podłączyć go do komputera posiadając już monitor graficzny?

  9. #129

    Domyślnie

    Monitory średniej i wyższej klasy oferują przyjemny, zachowawczy obraz, z którym przyjemnie się pracuje niezależnie od zastosowania.

  10. #130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Monitory średniej i wyższej klasy oferują przyjemny, zachowawczy obraz, z którym przyjemnie się pracuje niezależnie od zastosowania.
    Rozumiem. Z monitora będą korzystać dwie osoby. Jedna z nich będzie korzystać tylko i wyłącznie z Internetu, a druga tylko do obróbki zdjęć. Jak to jest z jasnością/kontrastem? Może być tak, że dla jednej monitor okaże się dobry, a dla drugiej za jasny.ciemny?

Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 31112131415 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pomc w wyborze monitora
    By lukaszcin in forum Komputery
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 14-01-2016, 18:42
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-10-2011, 20:08
  3. jeszcze o wyborze obiektywu
    By zawaprz in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 10:06
  4. Na co zwracać uwagę przy wyborze monitora LCD
    By leszeg in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-05-2006, 14:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •