Close

Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 150
  1. #131

    Domyślnie

    Najlepiej jasność monitora dopasować do oświetlenia na stanowisku pracy. Wtedy nie powinno być problemów ze świeceniem dla 2 osób. No i należy jakoś przekonać drugą osobę, aby nie regulowała monitora, który będzie ustawiony pod obróbkę
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  2. #132

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez black70 Zobacz posta
    Najlepiej jasność monitora dopasować do oświetlenia na stanowisku pracy. Wtedy nie powinno być problemów ze świeceniem dla 2 osób. No i należy jakoś przekonać drugą osobę, aby nie regulowała monitora, który będzie ustawiony pod obróbkę
    Jeżeli okaże się, że dla mnie będzie dobra jasność/kontrast, a dla drugiej osoby będzie za jasno lub ciemno, to co wtedy? Obaj mamy różne wady wzroku.

  3. #133

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Damian9809N Zobacz posta
    Rozumiem. Z monitora będą korzystać dwie osoby. Jedna z nich będzie korzystać tylko i wyłącznie z Internetu, a druga tylko do obróbki zdjęć. Jak to jest z jasnością/kontrastem? Może być tak, że dla jednej monitor okaże się dobry, a dla drugiej za jasny.ciemny?
    Nie ma obaw.

  4. #134

    Domyślnie

    No dobra. Wakacje minęły, wracam do tematu. Po przeczytaniu dyskusji w tym temacie i przejrzeniu internetu dalej nie mam przekonania co do przestrzeni barwnej. Powiedzmy, że myśląc przyszłościowo bardziej skłaniam się ku Adobe.
    Przekątna- 27 cali, bo takie 32 kosztuje majątek, chyba że Benq, ale ponoć marka nie warta wydania pieniędzy.
    No i na co postawić. Po przejrzeniu ofert:
    - EIZO ColorEdge CS2730 ,
    - NEC Multisync PA272W-SV2,
    - NEC Multisync PA271Q- wiem, że z tym są jakieś problemy z kalibracją- jaki to ma wpływ na użytkowanie, jakość odwzorowania itp.

    Czym różnią się wersje NEC- ów "zwykłe" od Color i ColorProof ?

    Jest jeszcze opcja pozostania przy sRGB w zamian za rozdzielczość- NEC MultiSync EA271U....
    no i opcja najmniej budżetowa, EIZO ColorEdge CG277- czy jest między nim, a pozostałymi taka różnica, by warto było dopłacać te 2tyś ?

    Z tych dylematów to nic nie wybiorę...
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  5. #135

    Domyślnie

    EIZO CS2730 już nie ma. Następca to CS2731.
    NEC PA272W-SV2 już nie ma. Następca to PA271Q-SV2. W wersji COLOR nie ma problemu z kalibracją. Seryjny tak.
    EIZO CG277 to już mocno starsza konstrukcja. Nie warto.

    COLOR w odróżnieniu od CPr, ma szerokie przygotowanie prekalibracyjne, kilka scenariuszy użytkowania i każdy w różnych odmianach warunków oświetlenia. Ponadto monitory w tym programie są przebierane, mają sprawdzane panele i gwarancję na piksle w standardzie.

    Co do przestrzeni, poza softproofingiem w druku offsetowym, flexsograficznym i podobnych zastosowaniach, AdobeRGB jest potrzebne jak rybie rower.

    Na Benq szkoda mi ścierać farbę z klawiszy, ale na forum jest kilku gorących zwolenników, więc zaraz się odezwą, zaczną opowiadać bajki nie z tej ziemi i wybiją z głowy monitor profesjonalny lub półprofesjonalny na rzecz genialnego i wszystkomającego Benq.

  6. #136

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    ...Na Benq szkoda mi ścierać farbę z klawiszy, ale na forum jest kilku gorących zwolenników, więc zaraz się odezwą, zaczną opowiadać bajki nie z tej ziemi i wybiją z głowy monitor profesjonalny lub półprofesjonalny na rzecz genialnego i wszystkomającego Benq.
    Kolejne przekręcanie faktów i manipulacje. Nie jestem gorącym zwolennikiem marki Benq, tylko zwykłym zadowolonym użytkownikiem sw2700pt.
    Poprzednio 7 lat z zadowoleniem używałem monitor marki Dell i pewnie następca też byłby Dell, tylko akurat te modele, które brałem pod uwagę nie miały wejścia DVI.

  7. #137

  8. #138

    Domyślnie

    ...a Tom01 odezwie się za kilka minut

  9. #139

    Domyślnie

    Tom01, czyli wychodzi, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest PA271Q-SV2, jeśli chodzi o 27 cali z AdobeRBG ? Tylko, jeśli problem leży w softwerze monitora, jakie znaczenie ma wersja ? Przecież każdy ma taki sam...

    Zastanawiam się, czy nie dopada nas Polska mania, jeśli chodzi o firmę NEC/EIZO. Dlaczego, nawet wspomniany Benq SW2700pt ma dobre, jak nie bardzo dobre recenzje na zagranicznych forach, czy youtubie ? Wszystko płatne ? Hmm...
    Różnica jest taka, że za różnicę w cenie mam dobry obiektyw, lub ciekawy City Break (no prawie ).
    Rozumiem, że NEC/EIZO ma tradycje i robi świetne monitory, ale czy dla ambitnego, lecz ciągle domowego użytku ma to tak duże znaczenie? Jedyne co chcę osiągnąć, to wierne odzwierciedlenie ekran/ odbitka (wysyłam do labu). Tak dalej przeglądając i porównując dojdę do monitora za 10 tyś, bo się okaże, że wszystko poniżej to badziew... Kusi mnie opcja wypożyczenia tego Benka, podpięcia pod kompa, podłączenia kalibratora ( z tego co piszą, ma możliwość sprzętowej kalibracji) i sprawdzenia, jak się będzie w moich domowych warunkach sprawować.

    Jeszcze jedno. A może jest sens kupić używanego ( deklarowany przebieg 350 godzin), z gwarancją do 09.2021- PA272W SV2 ??
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  10. #140
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wypożycz i się przekonaj, prawdopodobnie będziesz bardzo zadowolony, a jak będziesz oddawał materiał do druku to nie wykończ się z nerwów czy efekt będzie poprawny.

Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pomc w wyborze monitora
    By lukaszcin in forum Komputery
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 14-01-2016, 18:42
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-10-2011, 20:08
  3. jeszcze o wyborze obiektywu
    By zawaprz in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 10:06
  4. Na co zwracać uwagę przy wyborze monitora LCD
    By leszeg in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-05-2006, 14:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •