Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44
  1. #1

    Domyślnie Lightroom zamula, co poprawić?

    Witam, mam takiego lapka: i7 3630QM 2.4 GHz, ram 8GB ddr3 sdram 799MHz, amd radeon HD 7600M, dysk SSD samsung evo 850, win. 8.1 pro. Przy rawach 12 mpix chodził super, a teraz przy rawach z d750 czyli 24mpx strasznie zamula, każde wprowadzone ustawienie trzeba czekać sekundę lub nawet kilka. Co jest najsłabszym ogniwem tej konfiguracji i co zmienić w sprzęcie, by praca była płynna i komfortowa?

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Witaj
    1. Aktualizacja do win10.
    2. Procesor, czyli tego w lapku nie zmienisz.
    3. Pracuj z plikami i programem wyłącznie na SSD.

  3. #3

    Domyślnie

    RAM, 16 GB minimum

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nic mu to nie da, szkoda kasy.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez indygo Zobacz posta
    Co jest najsłabszym ogniwem tej konfiguracji i co zmienić w sprzęcie, by praca była płynna i komfortowa?
    Najsłabszym ogniwem jest LR gdyż słabo wykorzystuje wielordzeniowość, szczególnie w module Develop. Oczywiście dużo szybszy procesor z wysoką wydajnością na pojedynczym rdzeniu dałby najwięcej ale w laptopie to będzie trudno zmienić. Dołożenie RAM-u z 8GB na 16GB absolutnie nic nie da. Możesz spróbować włączyć wsparcie GPU jeśli tego nie robiłeś ale to nie zawsze cokolwiek daje jak sama grafika jest słaba.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    1. Aktualizacja do win10.
    Co da aktualizacja Win8.1 do Win10? I dlaczego?

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Lepiej wykorzystuje zasoby i nie ma durnego zarządzania SSD, do tego aktualizacje poprawiające sporo od strony sprzętu nawet starego.

  7. #7

    Domyślnie

    Jesteście pewni z tym ramem, że to nic nie da? Bo już byłem nastawiony na to by kupić jakieś szybkie 16gb i że to pomoże. Bo procesor chyba nie jest aż taki tragiczny.

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Procesor nie jest zły ale Lr lubi wysokie zegary i ten procesor nie sprawdza się, jednak nie powinno zamulać tak jak opisujesz, więc zacznij od aktualizacji do win10, jeśli się nie poprawi to stawiam ci piwo
    https://www.microsoft.com/pl-pl/soft...load/windows10

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Lepiej wykorzystuje zasoby
    Jakieś konkrety?

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    nie ma durnego zarządzania SSD.
    A co w Win8.1 trzeba robić żeby zarządzać SSD?

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    do tego aktualizacje poprawiające sporo od strony sprzętu nawet starego.
    To też ogólnik jak z tymi zasobami.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Procesor nie jest zły ale Lr lubi wysokie zegary i ten procesor nie sprawdza się,
    Tu jest sedno problemu choć moim zdaniem nie tylko. Może być winny też transfer do dysku.
    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    więc zacznij od aktualizacji do win10, jeśli się nie poprawi to stawiam ci piwo
    https://www.microsoft.com/pl-pl/soft...load/windows10
    Proponujesz koledze grubą modyfikację w system i chcesz się wykpić tylko piwem jak to nic nie da? Sam bym spróbował co da aktualizacja do Win10 ale jak to potem w prosty sposób odkręcić gdy efekt będzie mizerny?

    Cytat Zamieszczone przez indygo Zobacz posta
    Jesteście pewni z tym ramem, że to nic nie da? Bo już byłem nastawiony na to by kupić jakieś szybkie 16gb i że to pomoże. Bo procesor chyba nie jest aż taki tragiczny.
    Ja to przerobiłem. Nic to nie dało. Też mi właśnie jakiś "fachowiec" polecił, wydałem kasę i qupa. Zmiana karty graficznej (stara się zepsuła) na jakąś lepszą budżetówkę i włączenie wsparcia GPU więcej dało niż ten RAM.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja bym na początek polecił to co nic nie kosztuje, czyli rzucił okiem chociażby przez narzędzia systemowe co tak na prawdę kuleje- czy zapycha się RAM, czy może CPU pracuje zbyt obciążony... Da to jakiś pogląd w czym może być problem.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lightroom zamula przy obróbce zdjęć.
    By foto4deg in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-02-2019, 21:21
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-06-2015, 13:01
  3. Jak to poprawić
    By jarek76 in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-04-2007, 13:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •