Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 44
  1. #31

    Domyślnie

    Też tak miałem mówione przy poprzedniej zmianie. Niestety wymiana na i7-7700K niewiele dała, w zasadzie żadnych odczuwalnych zmian w LR Teraz też nie liczę na cuda
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Też tak miałem mówione przy poprzedniej zmianie. Niestety wymiana na i7-7700K niewiele dała, w zasadzie żadnych odczuwalnych zmian w LR Teraz też nie liczę na cuda
    Czyli to nie tylko ja mam tak, że cokolwiek robione na zbliżeniu, zamula jak jasna cholera? Zwykły spot removal czasami i 2-3 sekundy mieli, a jak już włos chcę usunąć to jakiś dramat... Czy LR tylko na mac'u działa płynnie? Może są jakieś tajniki wiedzy tajemniej o LR i ktoś uchyli rąbka, co zrobic zeby dało się robić

    Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka

  3. #33

    Domyślnie

    Ja mam jeszcze słabszy setup(x5570|12GB) i spot removal działa, bardziej mnie drażni ogolne lagowanie. Dokupiłem dysk 1TB SSD i co prawda poprawił się import/export ale np w developie, podglad zdjecia, mam jakiś tam autoamatyczny preset i on się ładuje po około 2 sekundach..

  4. #34

    Domyślnie

    http://lightroomzen.com/blog/2016/5/...er-performance

    Możesz popróbować. cache przy takiej ilości ramu możesz sobie ustawić na absurdalne 150 GB , użycie procesora graficznego z jednego z tipów ma natomiast najczęściej negatywny wpływ, szczególnie przy spot removal - to bym wyłączył jeśli masz włączone .
    Zobaczyć czy antywirus nie mieli plików z folderu nonstop.
    Ustaw kompa na max performance, żeby jednak te 3.5 GHz wyciągał efektywniej - To jak działa i czy działa Boost ogólnie możesz sprawdzić w managerze zadań w zakładce wydajności.
    Zobacz jak się zachowuje po wywaleniu presetów.

    U mnie też była zmuła na zbliżeniu (LR 6). Po dodaniu wyjątku w Antywirusie i zastosowaniu części tipów jest o niebo lepiej, choć nadal szału nie ma, ale na monitorze 27 cali w 2560 x 1440 pracuje mi się ok (Core i5 3570, NEFy 21 Mpx)
    Popróbuj różnych opcji
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Też tak miałem mówione przy poprzedniej zmianie. Niestety wymiana na i7-7700K niewiele dała, w zasadzie żadnych odczuwalnych zmian w LR Teraz też nie liczę na cuda
    Jak by nie patrzeć mam lapka z i7 2.7GHz 4jajowym, pliki 12mpix się nie mulą, pliki z D800 już tak. Więc te kilkadziesiąt % różnicy w wydajności per rdzeń powinny wiele dać. Kwestia z czego Ty wymieniłeś na ten i7 7700K?

    Cytat Zamieszczone przez shib71 Zobacz posta
    Czyli to nie tylko ja mam tak, że cokolwiek robione na zbliżeniu, zamula jak jasna cholera? Zwykły spot removal czasami i 2-3 sekundy mieli, a jak już włos chcę usunąć to jakiś dramat... Czy LR tylko na mac'u działa płynnie? Może są jakieś tajniki wiedzy tajemniej o LR i ktoś uchyli rąbka, co zrobic zeby dało się robić

    Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Wyślij mi jednego rawa jakiejś twarzy sfotografowanej i powiedz co na nim robisz, zobaczę z ciekawości jak to działa u mnie, też mam zegar 2.7 per rdzeń.
    ;]

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Jak by nie patrzeć mam lapka z i7 2.7GHz 4jajowym, pliki 12mpix się nie mulą, pliki z D800 już tak. Więc te kilkadziesiąt % różnicy w wydajności per rdzeń powinny wiele dać. Kwestia z czego Ty wymieniłeś na ten i7 7700K?



    Wyślij mi jednego rawa jakiejś twarzy sfotografowanej i powiedz co na nim robisz, zobaczę z ciekawości jak to działa u mnie, też mam zegar 2.7 per rdzeń.
    Wyśle jak tylko wrócę z pracy

    Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shib71 Zobacz posta
    Czy LR tylko na mac'u działa płynnie?
    Tego bym nie powiedział. Sam obrabiam na Mac-u, co prawda nie w jakiejś topowej konfiguracji, ale z dwurdzeniowym i7 3,1 Ghz, 16 Gb RAM i dyskiem SSD, i przy obróbce RAW-ów z D750 mam dokładnie to samo o czym tutaj inni piszą - w module Develop każda zmiana na suwakach to 2 s aż zobaczę efekt na podglądzie, przy Adjustment Brushu jeszcze dłużej, a korzystanie ze Spot Removal na zbliżeniu to już zupełna tragedia.

  8. #38
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wąskim gardłem są mobilne i7 ale nie aż tak żeby po 2s czekać na efekt, ja obrabiałem spore paczki zdjęć z D810 ostatnio z D850 i na zwykłym i5 4570 szło jako tako, na R5 2600 nie odczuwam takiego laga.

  9. #39

    Domyślnie

    Po zmianie na windows 10, zaczęły mi się problemy z grzaniem lapka, wyłączaniem i zamulaniem. Także jeszcze raz dziękuję za poradę. Zakupiłem macbooka pro 2015 i problemy się skończyły. Lightroom chodzi płynnie. Pozdrawiam

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Procesor nie jest zły ale Lr lubi wysokie zegary i ten procesor nie sprawdza się, jednak nie powinno zamulać tak jak opisujesz, więc zacznij od aktualizacji do win10, jeśli się nie poprawi to stawiam ci piwo
    https://www.microsoft.com/pl-pl/soft...load/windows10
    Powracam do prawie początku tej dyskusji o nałożeniu win 10 na win 7 z powyższego linku. Robiłem to trzy razy i za każdym razem po zainstalowaniu już win 10, ściągnięciu aktualizacji, po pionowym uruchomieniu lapka podczas przetwarzania aktualizacji, system zawiesza si e i nie drgnie przy 48%. Czekałem po kilka godzin, 3, 4 6 ale wczoraj zostawiłem go na całą noc włączony podczas przetwarzania i od ok 20 godziny do chwili obecnej, czyli 9 z minutami rano ciągle jest ten sam problem (minęło więc ponad 13 godzin). Wcześniej miałem zainstalowanego win 10, z płyty, i sprawował sie całkiem dobrze, jednak stare nawyki wzięły górę i powróciłem do win 7, ale pomyślałem o większej wydajności dziesiątki i nabrałem na niego ochoty. Nie mam juz płyty instalacyjnej, bo była pożyczona i dlatego z tego źródła chcę tą 10tkę zainstalować.
    Tu moje pytanie, co sie dzieje, że zawiesza sie na 48% i tylko twardy reset pomaga podczas wyłączania no i powraca wszystko do poprzedniego systemu czyli 7

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lightroom zamula przy obróbce zdjęć.
    By foto4deg in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-02-2019, 21:21
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-06-2015, 13:01
  3. Jak to poprawić
    By jarek76 in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-04-2007, 13:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •