Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    Oczywiście to jest sensowna odpowiedź. Ale ja to już sprawdziłem.
    Rozumiem, aczkolwiek moja odpowiedź nie była kierowana do Ciebie.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Podczas pracy w module develop możesz robić coś, co nie potrafi wykorzystać wielu rdzeni, wykorzystując np tyllko 2 lub 4 z 8. Proc ogólnie będzie na 50% swojej mocy, co nie zmienia faktu że może być wąskim gardłem.
    Tak to wygląda jak piszesz.

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Sprawdź użycie poszczególnych rdzeni a nie całego procka ogólnie. Jak dwa-cztery jaja lecą na 100% a pozostałe na kilka % to będzie sprawa jaśniejsza.
    Ogólnie testowanie co można zrobić żeby coś przyśpieszyć należy zacząć przede wszystkim właśnie od zużycia podzespołów podczas pracy, która zamula.
    Sprawdziłem, na wszystkich rdzeniach zużycie procesora chwilowo dochodzi do 70% ale średnio na każdym rdzeniu i średnio na wszystkie rdzenie jest 50%. Mam pewien trop który sprawdzam, Chodzi o konstrukcję FX-ów bo gdzieś przeczytałem że mają 8 rdzeni ale tylko 4 jednostki zmiennoprzecinkowe.

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Rozumiem, aczkolwiek moja odpowiedź nie była kierowana do Ciebie.
    Nie napisałeś do kogo jest odpowiedź a była pod moim postem. W zasadzie to widzę że niepotrzebnie się dołączyłem do wątku bo tylko zrobiłem zamieszanie. Myślałem że wspólnie podyskutujemy na argumenty ale się przeliczyłem. Trzeba było założyć swój wątek albo tylko czytać i się nie odzywać.

    Ja cały czas szukam i wiem już znacznie więcej. Mam nadzieję że uda mi się przyspieszyć LR żeby działał z akceptowalną szybkością.

    Pozdrawiam wszystkich, bez urazy oczywiście.

  3. #23

    Domyślnie

    Panowie, nawiązując do tematu.

    W sieci sa różne dziwne rady odnośnie trzymania zasobów LR na różnych dyskach.
    1. zainstalowany pakiet adobe CC
    2. plik .lrcat
    3. folder camera raw cache
    Trzymacie je osobno, na systemowym+same zdjęcia czy jeszcze jakieś konfiguracje?

  4. #24

    Domyślnie

    Dzięki za ********ą poradę koesh, po aktualizacji do win 10 i najnowszego lightrooma, moduł develop i ogólnie cały lightroom tną się jeszcze bardziej

  5. #25
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zrób aktualizacje, niech przemieli co ma przemielić i będzie śmigać jak rakieta.

  6. #26

    Domyślnie

    witam wszystkich.
    pozwolę sobie podpiąć się pod wątek gdyż mam dokładnie takie same problemy z LR...

    tylko konfiguracja ZNACZNIE mocnieszja a LR dalej muli jak cholera.
    proc: Xeon E5 2680, 8 rdzeni i 16 wątków
    ram: 64Gb ddr3 ECC 1600mhz
    GPU: Quadro 4000 2gb Gddr5
    512GB SSD na system i LR i katalogi, pózniej export do HDD
    pudło przystosowane do grafiki a jednak LR nie bangla. raptem 9% ramu wykorzystuje.
    już robiłem wszystko co znalazłem w sieci.

    dziękuje za wszelkie podpowiedzi i pozdrawiam serdecznie
    Adam

  7. #27
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak wygląda wykorzystanie cpu i rdzeni, jaki system?

  8. #28

    Domyślnie

    No i jaka wersja LR?
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  9. #29

    Domyślnie

    @shib71 Lr wiele rzeczy ma jednowątkowe, a jak już korzysta z wielu rdzeni to do optymalnego wykorzystania 8 jaj mu daleeeeko. Co znaczy że mimo posiadania 8rdzeniowego Xeona ni hu hu nie będzie go wykorzystywal. Pojedynczy rdzeń u Ciebie to 2.7GHz, 1600pkt w passmark, podczas gdy dla takiego i7 7700K z zegarem 4.2GHz to 2500pkt, a i7 8086K z 4.0GHz wyciąga na 1 rdzeniu 2800pkt. To o ponad 50% wydajniej niż u Ciebie. Także masz wydajny komputer, ale nie do Lr. Pracując w PS/Lr optymalnie jest mieć 4, max 6 jajowy procek z jak najwyższą wydajnością pojedynczego rdzenia. Dla przykładu, kupiłbyś Xeona za kilkadziesiąt tysi z 40 rdzeniami ale zegarem 2.0 to by Lr mulił jeszcze bardziej
    ;]

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    @shib71 Lr wiele rzeczy ma jednowątkowe, a jak już korzysta z wielu rdzeni to do optymalnego wykorzystania 8 jaj mu daleeeeko. Co znaczy że mimo posiadania 8rdzeniowego Xeona ni hu hu nie będzie go wykorzystywal. Pojedynczy rdzeń u Ciebie to 2.7GHz, 1600pkt w passmark, podczas gdy dla takiego i7 7700K z zegarem 4.2GHz to 2500pkt, a i7 8086K z 4.0GHz wyciąga na 1 rdzeniu 2800pkt. To o ponad 50% wydajniej niż u Ciebie. Także masz wydajny komputer, ale nie do Lr. Pracując w PS/Lr optymalnie jest mieć 4, max 6 jajowy procek z jak najwyższą wydajnością pojedynczego rdzenia. Dla przykładu, kupiłbyś Xeona za kilkadziesiąt tysi z 40 rdzeniami ale zegarem 2.0 to by Lr mulił jeszcze bardziej
    Dziękuję za bardzo wyczerpującą odpowiedź. To zdecydowanie rozjaśnia temat. Chyba najwyższa pora pomyśleć o zmianie pudła. Pozdrawiam

    Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lightroom zamula przy obróbce zdjęć.
    By foto4deg in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-02-2019, 21:21
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-06-2015, 13:01
  3. Jak to poprawić
    By jarek76 in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-04-2007, 13:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •