Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    A co w Win8.1 trzeba robić żeby zarządzać SSD?
    Zaktualizować do win10.

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    To też ogólnik jak z tymi zasobami.
    Lepiej zarządza ram i ssd, wielowątkowość poprawiono w win10, indeksowanie danych tez poprawiono itd, przecież to jest wiele lat poprawek i rozwijania windows.

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    Proponujesz koledze grubą modyfikację w system i chcesz się wykpić tylko piwem jak to nic nie da? Sam bym spróbował co da aktualizacja do Win10 ale jak to potem w prosty sposób odkręcić gdy efekt będzie mizerny?
    Nic to nie kosztuje, instalacja jakieś 15 minut, cofnięcie też coś koło tego.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Zaktualizować do win10.
    To jest na prawdę świetna odpowiedź. Napisałeś że w Windowsach starszych niż 10 trzeba zarządzać SSD. Ja mam Win8.1 i nic nie zarządzam w SSD i wszystko śmiga szybko i bez problemu tak jak powinno jeśli chodzi o SSD. Więc skoro ja w Win8.1 nie muszę nic zarządzać z SSD to żeby to robić mam zainstalować Win10? Po co? Co to da? Transfer z dysków SSD jakie mam na SATA osiąga 550MB/s a nawet w przypadku małych bloków jest bardzo dobry to po co mam zmieniać na Win10?

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Lepiej zarządza ram i ssd, wielowątkowość poprawiono w win10, indeksowanie danych tez poprawiono itd, przecież to jest wiele lat poprawek i rozwijania windows.
    Zarządzanie RAM ma istotne znaczenie jak się go ma mało. Jak jest nadmiar, tak ja u mnie, to zarządzanie nawet jak jest lepsze to nie daje zauważalnych przyrostów wydajności. Wielowątkowość to też nie jest "domena" systemu. Najważniejsza jest obsługa wielowątkowości przez aplikacje i tu LR kuleje. Jak będzie poprawna to nawet Win7 sobie poradzi. Co do indeksowania to mam wyłączonego tego "przymuła" więc mnie to nie ziębi ani nie grzeje. Jeśli chodzi o LATA poprawek i rozwijania to te LATA i wcześniejsze też sugerują że wcale nie musi być lepiej.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nic to nie kosztuje, instalacja jakieś 15 minut, cofnięcie też coś koło tego.
    Czyli w pół godziny będzie po krzyku? A jak będzie dłużej i wystąpią jakieś problemy ze zgodnością sprzętową (mój znajomy tak miał) to mi postawisz piwo?

    W dodatku jeśli chodzi o Win10 to mam problem licencyjny gdyż Microsoft proponuje mi 10-kę OEM-a w zamian za Win8.1 BOX.

    OK, ja już nie kontynuuję tej dyskusji gdyż to nie ma sensu. Interesują mnie jakieś sensowne podpowiedzi co by można usprawnić żeby LR działa szybciej. Toje argumenty za instalacją Win10 mnie nie przekonują.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ja bym na początek polecił to co nic nie kosztuje, czyli rzucił okiem chociażby przez narzędzia systemowe co tak na prawdę kuleje- czy zapycha się RAM, czy może CPU pracuje zbyt obciążony... Da to jakiś pogląd w czym może być problem.
    Oczywiście to jest sensowna odpowiedź. Ale ja to już sprawdziłem. Podczas pracy w module Develop, LR obciąża mój procesor FX-8350 maksymalnie do 50% - nie jest w stanie wykorzystać wszystkich rdzeni. Całkowita zajętość RAM-u na system i LR nigdy nie przekroczyła 5GB a sam LR zajmował tylko 3,5GB. Przypomnę że mam mam 16GB! Wyraźną poprawę uzyskałem zmieniając kartę graficzną ale jeszcze trochę przymula. Co do dysków to transfer też nigdy nie osiąga maksimum ich możliwości. Mam osobny SSD na system i osobny na katalog z podglądami. Pokombinowałem właśnie z podglądami i jest naprawdę nieźle w module Library ale w Develop one nie działają. Muszę jeszcze spróbować Smart Previews bo samo Adobe podaje że one właśnie działają przy edycji ale z pogorszeniem jakości poglądu podczas tej edycji. Nie wiem czy to będzie do zaakceptowania.

    Trochę pogrzebałem w ustawieniach i LR działa trochę szybciej ale mam D750 i dalej nie jestem całkowicie zadowolony a myślę o D850. Zmiana systemu będzie konieczna gdyż chipsety do nowych procesorów nie mają sterowników do Win8.1 ale sam system nawet gdy coś da to raczej nie będzie kluczowym elementem przyspieszającym wydajność. Jednak zanim kupię D850 upłynie trochę czasu a teraz chciałbym przesunąć zmianę sprzętu najdłużej jak się da.
    Ostatnio edytowane przez Zbyszek ; 22-07-2019 o 19:18

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja odpowiadam autorowi wątku, nie wiem co ty chcesz się dowiedzieć, napisz konkretnie o co ci chodzi, nie przekręcaj też co napisałem bo sam się zapętliłeś.
    Masz niechęć do win10 to twoja sprawa, ja od czasów Windows Vista uczestniczę w testach jak np Insider Preview, zawsze w nowy system wchodzę na wczesnych beta wersjach i jakieś swoje spostrzeżenia mam, nie musisz się z nimi zgadzać.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja odpowiadam autorowi wątku, nie wiem co ty chcesz się dowiedzieć, napisz konkretnie o co ci chodzi,
    Chcę dokładnie to co autor wątku. Mamy może inne komputery ale sposoby na poprawienie wydajności LR mogą być te same.
    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    nie przekręcaj też co napisałem bo sam się zapętliłeś.
    Ja się nie zapętliłem tylko wygląda na to że ty źle przeczytałeś moje pytanie. Nadal nie wiem o co chodziło z tym "durnym zarządzaniem SSD" w starszych Windowsach bo w odpowiedzi napisałeś mi "zainstaluj Win10".
    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Masz niechęć do win10 to twoja sprawa, ja od czasów Windows Vista uczestniczę w testach jak np Insider Preview, zawsze w nowy system wchodzę na wczesnych beta wersjach i jakieś swoje spostrzeżenia mam, nie musisz się z nimi zgadzać.
    Ale jakoś nie potrafisz uzasadnić dlaczego Win10 miałby coś dać. Napisałeś same ogólniki a jako "Insider Preview" chyba powinieneś wiedzieć coś więcej. Ale może się mylę. Z mojej strony już ostatecznie koniec tematu.

  5. #15

    Domyślnie

    @koesh
    Pol roku temu odlaczylem zewnętrzny 2,5" usb3.0 a wstawiłem Toshibe talerzową. Lightroom zwolnił, dluzej wczytywal zdjecia.
    Mam stareńką stacje della..
    Wczoraj musialem wyeksportowac 250 plików i zajęło to ponad godzinę.
    Ramu pobiera z 6gb(mam 12gb) za to procesor 100%.
    Nie wiem co ma procesor do dysku, może zwiazku brak, bo moge dzis kupic ssd 1tb, albo zmienic xenona.
    Co radzisz?

    I jeszcze odnosnie LR, katalog mam na ssd systemowym, fizycznie zdjecia na talerzowym.
    Sczerze, wolalbym dokupic ssd 500gb i jakas gt1030, niż sam dysk 1tb, moze istnieje sposob pracy w lr o ktorym nie wiem(tzn na mniejszych pojemnosciach ale z zachowaniem karalogu lr)?

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    SSD zawsze da kopa w pracy z plikami, oprogramowanie też działa zauważalnie szybciej, obliczeń nie przyspieszysz i tu zawsze czym wyższy zegar procesora tym lepiej dla Lr.
    Najważniejsze żeby mieć system, oprogramowanie, pliki tymczasowe i materiał na dysku SSD.
    promo https://www.x-kom.pl/p/486886-dysk-s...-sata-ssd.html

    Wielu zapiera się że aktualizacja starego win do win10 nie ma sensu i że to nic nie daje ale win10 po zrobionej pełnej aktualizacji zwłaszcza na starym sprzęcie dodaje skrzydeł, nie jeden stary laptop czy jakiś desktop skazany na wymianę zaczął działać przyzwoicie po przejściu na SSD+win10.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 23-07-2019 o 09:18

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    SSD zawsze da kopa w pracy z plikami, oprogramowanie też działa zauważalnie szybciej, obliczeń nie przyspieszysz i tu zawsze czym wyższy zegar procesora tym lepiej dla Lr.
    Najważniejsze żeby mieć system, oprogramowanie, pliki tymczasowe i materiał na dysku SSD.
    promo https://www.x-kom.pl/p/486886-dysk-s...-sata-ssd.html

    Wielu zapiera się że aktualizacja starego win do win10 nie ma sensu i że to nic nie daje ale win10 po zrobionej pełnej aktualizacji zwłaszcza na starym sprzęcie dodaje skrzydeł, nie jeden stary laptop czy jakiś desktop skazany na wymianę zaczął działać przyzwoicie po przejściu na SSD+win10.
    https://www.x-kom.pl/p/438367-dysk-s...ate-su650.html
    lub
    https://www.x-kom.pl/p/446346-dysk-s...a-ssd-a55.html

  8. #18

    Domyślnie

    Potwierdzam, parę lat temu męczyłem się z notebookiem z i5. Zwiększenie RAM z 4 do 12 GB odrobinę dało, ale kopem była zmiana hdd na ssd. Inny komp po prostu. Natomiast co do upgrad'u systemu, to rozumiem tych niechętnych. Jeśli coś działa, to czasem lepiej nie ruszać, póki można. Na wspomnianym lapku nieopatrznie zaktualizowałem win 8.0 do 8.1 i zaczęły się problemy, zawiechy, itp. Z win 10 jest jak dla mnie lepiej, bardziej bezproblemowo. Ale jak zareaguje konkretny, starszy zestaw, to się okaże po instalacji. Ja musiałem wyłączyć dodatkową kartę graficzną, bo był konflikt z tą zintegrowaną, mimo, że z win8.0 wszystko chodziło.

  9. #19
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Widzę że ceny pamięci i ssd poszły w górę, ciekawe czy trwale czy chwilowo tylko.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    Podczas pracy w module Develop, LR obciąża mój procesor FX-8350 maksymalnie do 50% - nie jest w stanie wykorzystać wszystkich rdzeni.
    Podczas pracy w module develop możesz robić coś, co nie potrafi wykorzystać wielu rdzeni, wykorzystując np tyllko 2 lub 4 z 8. Proc ogólnie będzie na 50% swojej mocy, co nie zmienia faktu że może być wąskim gardłem. Sprawdź użycie poszczególnych rdzeni a nie całego procka ogólnie. Jak dwa-cztery jaja lecą na 100% a pozostałe na kilka % to będzie sprawa jaśniejsza.

    Ogólnie testowanie co można zrobić żeby coś przyśpieszyć należy zacząć przede wszystkim właśnie od zużycia podzespołów podczas pracy, która zamula.
    ;]

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lightroom zamula przy obróbce zdjęć.
    By foto4deg in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-02-2019, 21:21
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-06-2015, 13:01
  3. Jak to poprawić
    By jarek76 in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-04-2007, 13:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •