Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Plecak / torba na aparat

    Hej, macie może polecić jakąś fajną torbę na aparat z obiektywami?

    Używam :

    - Nikon d7200
    - nikkor 70-300
    - sigma 17-50

    Chciałbym móc mieć w tej torbie aparat z jednym obiektywem podpiętym, drugi obiektyw, może dokumenty i jakieś małe rzeczy jako chusteczki. Generalnie chciałbym by była dobra na wycieczki np. w góry lub dalsze trekkingi. Ta, którą mam w tej chwili jest na ramię i powoduje skoliozę , a dodatkowo od noszenia po paru km zaczynają plecy boleć od nierównego obciążenia. Zastanawiały mnie więc torby biodrowe, takie, które będę mógł dać od przodu (nie wymagające paska w spodniach).

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nie używał nic podobnego?

  3. #3

    Domyślnie

    A czy ta torba, którą masz, nie ma możliwości podpięcia do paska? Często jest taka opcja. Zobaczyłbyś czy to w ogóle pasuje.

    Ps. Ja wolę plecaki zdecydowanie.

  4. #4

    Domyślnie

    Lowepro photosport 300aw
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Lowepro photosport 300aw
    Nie będzie za mały? Mam na myśli komorę foto... Trzysetka nie jest dużo większa od dwusetki, a ten drugi mieści co najwyżej korpus z jednym obiektywem.

  6. #6

    Domyślnie

    Edycja: ups źle dane wkleiłem poprzednio


    Według https://www.lowepro.com/global/photo...k-lp36890-pww/

    Kod:
    FITS
    DSLR with attached lens (such as Canon 5D with 24-70mm f/2.8)
    1 extra lens (such as 70-200mm) OR flash
    Czyli aparatu z założonym 70-300 może nie zmieścić.
    Chociaż jak się popatrzy na porównanie wielkości to nie jest dużo większy niż z 24-70 https://camerasize.com/compact/#611.672,328.286,ha,t wiec może jednak wejdzie.
    Ostatnio edytowane przez PiKa ; 15-08-2019 o 07:21
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  7. #7

    Domyślnie

    Ja też jestem na etapie poszukiwania i torby i plecaka. Interesuje mnie coś w co wejdzie D600 z podpiętym 80-200 lub 24-120, a ten drugi plus lampa i 32/2 będzie w torbie/plecaku (dotyczy i torby i plecaka). Plecak do sporadycznego używania w góry czy na dłuższe piesze wycieczki więc pas biodrowy i piersiowy mile widziane. Plecak mam aktualnie Vanguard Up-Rise 48. Jest baaardzo duży, kupiłem go okazyjnie i też z uwagi na szybki dostęp przez boczną kieszonkę. Ale jest za duży, aż takiego nie potrzebuję. Myślałem o Lowepro Flipside 400 lub już niedostępnym chyba Compuday (wiem, nie ma pasa biodrowego). Natomiast co do torby to nie mam pojęcia. Majątku też nie chcę wydawać bo w sumie mam w czym sprzęt nosić, chciałbym po prostu coś lepszego, mniejszego i taniego.
    D750
    flickr

  8. #8

    Domyślnie

    Rzuć okiem na cokolwiek z Lowepro co odpowiada Ci wielkością. Mam 3 plecaki, jakieś tam pokrowce. Całkiem udane produkty. Aczkolwiek myślę że w podobnej cenie konkurencja zaoferuje podobną jakość. Zasugerowalem Lowepro bo po prostu je użytkuję, a opinia o konkurencji to tylko domysł.

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2019
    Miasto
    Grudziądz / Kielce
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koniksk Zobacz posta
    Ja też jestem na etapie poszukiwania i torby i plecaka. Interesuje mnie coś w co wejdzie D600 z podpiętym 80-200 lub 24-120, a ten drugi plus lampa i 32/2 będzie w torbie/plecaku (dotyczy i torby i plecaka). Plecak do sporadycznego używania w góry czy na dłuższe piesze wycieczki więc pas biodrowy i piersiowy mile widziane. Plecak mam aktualnie Vanguard Up-Rise 48. Jest baaardzo duży, kupiłem go okazyjnie i też z uwagi na szybki dostęp przez boczną kieszonkę. Ale jest za duży, aż takiego nie potrzebuję. Myślałem o Lowepro Flipside 400 lub już niedostępnym chyba Compuday (wiem, nie ma pasa biodrowego). Natomiast co do torby to nie mam pojęcia. Majątku też nie chcę wydawać bo w sumie mam w czym sprzęt nosić, chciałbym po prostu coś lepszego, mniejszego i taniego.
    LOWEPRO TOPLOADER PRO 75 AW II używam (dałem 199 zł) - mieści podobny zestaw - D750 + Sigma S 70-200 2.8 (z podpiętymi mocowaniami do szelek reportera). Super wygoda (wpinam często w pas nosidła turystycznego zamiast na ramię, jak mam wolne plecy to wtedy noszę przez ramię.
    Do tego mam podpięty Futerał XL CAMROCK L240 (Sigma 70-200 z podpiętym uchwytem do szelek wchodzi z ledwością, ale siedzi jak trzeba, ale głównie jest tam Sigma A 20 1.4).

    Ps. obiektyw mam zazwyczaj bez osłony przeciwsłonecznej. Z osłoną w boczną sakwę nie wejdzie moje 70-200 - w główną już jest spoko jak się zdejmuje osłonę i na odwrót włoży (czego raczej nie stosuje bo to u...ciążliwe

    Naprawdę ta torba to dla mnie był strzał w "10" (zwłaszcza przy chodzeniu z plecakiem/nosidłem/poruszaniu się w terenie

  10. #10

    Domyślnie

    Fajne choć nie tego potrzebuję, ale pomyślę. Ja bym chciał zapakować aparat z podpiętym 80-200 lub 24-120, a ten drugi oraz coś jeszcze ma się zmieścić w torbie. I żeby był do tego łatwy dostęp. Jest tego trochę w różnych cenach, ogólnie ciężki wybór.
    D750
    flickr

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. torba plecak na aparat i akcesoria
    By ANDEK in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-01-2017, 08:25
  2. Plecak czy torba?
    By wojciecho87 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 13:03
  3. torba/ plecak
    By przemty in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-12-2009, 09:32
  4. plecak czy torba?
    By pytajaca in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-07-2009, 15:54
  5. plecak czy torba?
    By hekuba in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 19-04-2009, 00:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •