Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie statyw i akcesoria do coolpixa p1000

    witam,

    w zeszłym tygodniu zakupiłem sobie swój pierwszy aparat z poważniejszym zoomem - Nikon Coolpix P1000, pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne ale od razu odkryłem, że bez statywu dużo nie zdziałam a jako amator kompletnie nie mam pojęcia co wybrać, dlatego bardzo proszę o pomoc w doradzeniu co i jak

    1. przede wszystkim chciałbym robić zdjęcia przyrody - ptaki/zwierzęta/krajobrazy więc statyw zabierałbym w teren, pierwsza rzecz musi być w miarę kompaktowy.
    2. jak to jest z uniwersalnością statywów? każdy statyw pasuje do każdego aparatu czy są jakieś secjalne dedykowane? na allegro znalazłem jakieś statywy podpisane modelem mojego aparatu ale nie wydaje mi się, żeby były do niego jakoś specjalnie przystosowane
    3. czy statywy mają jakieś zabezpieczenia żeby się nie wywalić? np mocowanie ciężarka przy nogach lub możliwość wbicia go w glebę?
    4. miałem kiedyś statyw do kamery i nie wspominam go zbyt dobrze - regulacja lewo prawo góra dół była niewygodna, trzeba było odkręcać i dokręcać pokrętełko, statyw chodził za luźno albo za ciężko... jak wyglądają najlepsze rozwiązania żeby aparat można było obrócić w miarę szybko w dowolnym kierunku bez konieczności kręcenia pokrętłami?
    5. przy masymalnym zoomie wyraźnie zmienia się środek cieżkości aparatu - czy statyw również powinien być do tego przystosowany?

    proszę o pomoc, ewentualnie przekierowanie do jakiegoś tematu gdzie zostało to już wyjaśnione
    www.raportztripa.pl - moje tripy

  2. #2

    Domyślnie

    Jest taki czarodziejska strona w internecie, która rozwiązuje większość takich "problemów" , mianowicie google.pl
    Pierwszy przykład z brzegu https://fotoblogia.pl/3801,jak-wybra...-fotograficzny
    Wszystko zależy, ile chcesz wydać. Normalne statywy mają płytkę, którą przykręcasz do aparatu, potem przypinasz do statywu i pasują do każdego aparatu..Normalne statywy mają oddzielną głowicę, którą dobiera się pod konkretne zastosowania. Nie mam pojęcia jak wyważony jest Coolpix 1000, ale zapewne będziesz potrzebował solidniejszego sprzętu, to oznacza droższy i cięższy. Używając czarodziejskiej strony, dowiesz się, jakich statywów używają fotografowie przyrody, potem znajdziesz jakiś kompromis między waga, stabilnością a ceną. Po jakimś czasie i tak kupisz następny statyw, już bardziej świadomy swoich potrzeb i ograniczeń sprzętu
    Ostatnio edytowane przez poste ; 21-07-2019 o 08:54

Podobne wątki

  1. P1000
    By dziennikarz in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 209
    Ostatni post / autor: 24-10-2023, 21:23
  2. Wyzwalacz do P1000
    By xroma in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-03-2019, 14:33
  3. Filmowanie p1000
    By Baxspace in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-03-2019, 09:26
  4. Torba na akcesoria z miejscem na statyw
    By grigori in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-05-2018, 21:45

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •