Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie N17-55 2.8 Ocena zdjec DNG przed zakupem

    Czesc wszystkim!

    Mam opcje zakupu 4 letniego Nikona 17-55 2.8 pod D500. Obiektyw wizualnie wyglada bardzo dobrze, bez zadnej widocznej skazy. Wlasiciel na moja prosbe podeslal mi 4 fotki DNG pstrykane w f2.8 na czterech odleglosciach wlasnie tym samym aparatem. Czy macie mozliwie jakies opinie po tym co widzicie na zdjeciach?

    W Lightroom przy pomocy Focus Point plug in widze, ze celowal na szyszke:

    17mm - dol
    24mm - gore
    35mm - dol
    55mm - gore szyszki

    Podsylam linka do google drive z czterema plikami.
    drive.google.com/drive/folders/148qE3OHLf_sM4RWZJa8AhlzsFUN4YQAI?usp=sharing

    Dzieki wielkie sa pomoc!
    Janek

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli fajny, to bierz.

  3. #3

    Domyślnie

    Wizualnie jest extra, będę się o niego bił na brytyjskim Ebay. Macie może jakieś wytyczne co do ceny? Do jak wysokiego pułapu ustawilibyście max za niego?

  4. #4

    Domyślnie

    Wszystko zależy jak bardzo Tobie zależy
    Ja kupiłem kilka miejscu temu w idealnym stanie za €450Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7928.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	366,3 KB
ID:	27963


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez separator Zobacz posta
    Czesc wszystkim!

    Mam opcje zakupu 4 letniego Nikona 17-55 2.8 pod D500. Obiektyw wizualnie wyglada bardzo dobrze, bez zadnej widocznej skazy. Wlasiciel na moja prosbe podeslal mi 4 fotki DNG pstrykane w f2.8 na czterech odleglosciach wlasnie tym samym aparatem. Czy macie mozliwie jakies opinie po tym co widzicie na zdjeciach?

    W Lightroom przy pomocy Focus Point plug in widze, ze celowal na szyszke:

    17mm - dol
    24mm - gore
    35mm - dol
    55mm - gore szyszki

    Podsylam linka do google drive z czterema plikami.
    drive.google.com/drive/folders/148qE3OHLf_sM4RWZJa8AhlzsFUN4YQAI?usp=sharing

    Dzieki wielkie sa pomoc!
    Janek
    Ktoś bardzo chce sprzedać ten obiektyw, skoro ustawił w body Sharpness na Hard, a i tak jest mydło.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  6. #6

    Domyślnie

    Tak myślisz? Wczoraj wieczorem wygrałem aukcję na ten obiektyw. Sprzedający mieszka i wysyła z dobrej (dość drogiej) dzielnicy Anglii, obiektyw sam w sobie bez skazy wizualnie, z oryginalnym box, dokumentami itd. Powinienem się martwić?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez separator Zobacz posta
    Tak myślisz? Wczoraj wieczorem wygrałem aukcję na ten obiektyw. Sprzedający mieszka i wysyła z dobrej (dość drogiej) dzielnicy Anglii, obiektyw sam w sobie bez skazy wizualnie, z oryginalnym box, dokumentami itd. Powinienem się martwić?
    Każdy inaczej postrzega rzeczywistość, ja np. mam bzika na punkcie ostrości, a na D500, nawet na dxomark nie wygląda to zbyt różowo.
    Przy podkręceniu ostrości w body na Hard, zdjęcia powinny wyglądać przynajmniej normalnie, nawet na f/2.8, a tu nawet i w centrum kadru jest mydło.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  8. #8

    Domyślnie

    @separator, poproś o oryginalne pliki nef. To co otrzymałeś jest obrobione, więc nie wiadomo w jakim stopniu niedoskonałości są zamaskowane. Aczkolwiek to co otrzymałeś wygląda bardzo dobrze nawet w pełnej rozdzielczości.

  9. #9

    Domyślnie

    Dziekuje wszystkim za pomoc i rady!
    Obiektyw przyszedl, dotychczas strzela super lecz z wadliwym d7000 - teraz czas zamówić nowe body i jazda!

    Temat do zamkniecia.

    Pozdrawiam!
    Janek

Podobne wątki

  1. Dylemat przed zakupem
    By nakral in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-03-2012, 21:32
  2. PS CS4 - dylematy przed zakupem
    By browarek in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 19-10-2009, 20:21
  3. Jak sprawdzić lampę przed zakupem???
    By anaisoko8 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-05-2009, 14:23
  4. D 300 - przed zakupem
    By tiburon in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-07-2008, 23:41
  5. dylemat przed zakupem lamp
    By talaxon in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-12-2007, 12:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •