Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1

    Domyślnie Statyw - modernizacja lub zrób to sam

    Witam, posiadam statyw Treq TRI-14 do Nikona D90. Dokupiłem ultra zooma i niestety są drgania. Czy ktoś modernizował statyw i może się podzielić doświadczeniami ? Chodzi mi też po głowie fachowa modernizacja, czyli zamienienie (z plastiku na metal) i uproszczenie i mam tu na myśli toczone, frezowane elementy. Mam dostęp do sporej ilości tokarek, frezarek, wiertarek, szlifierni i ślusarni.

  2. #2

    Domyślnie

    To możesz cały statyw zrobić, który będzie ważył z 20 kg. Czasy w których statyw się wzmacniało minęły zastępując drewno amelinium Teraz masz tyle stosunkowo tanich gotowych rozwiązań, że nie warto nawet się zastanawiać nad sporządzeniem czegoś samemu Tanio i stosunkowo dobrze to Genesis.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  3. #3

    Domyślnie

    ... a tam gdzie nie ma aleminium jest kiepski plasticzek ( bodajże ABS ), który sprężynuje plus kiepskie dopasowanie szybko złączki. Dlaczego ta marka ? Jaki konkretnie model utrzyma nikona D90 i obiektyw sigma 150-500mm i pozwoli ustawić swobodnie aparat bez drgań za poruszającym się celem ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marianov Zobacz posta
    Mam dostęp do sporej ilości tokarek, frezarek, wiertarek, szlifierni i ślusarni.
    To jeszcze potrzebujesz dostęp do stolarni.
    Odpowiednie drewno i konstrukcja a'la Berlebach.

  5. #5

    Domyślnie

    Ligo, a tak trochę jaśniej ?

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Zobaczyłem, co to jest ten Treq TRI-14 - cena 129 zł Naprawdę? To utrzymywało D90 z kitem? Kup sobie kolego normalny statyw, a to co teraz masz, nadaje się jedynie do lampy błyskowej, albo do małego kompaktu.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  8. #8

    Domyślnie

    Berlebach - jako pomysł, na pewno się przyda. Proszę by kolega black70 przedstawił coś konkretnego. Może sprecyzuję, chciałbym wymienić samą górę ( głowicę ) i plastik zastąpić metalem.

  9. #9
    Lu
    Gość

    Domyślnie

    Większość wypowiadających delikatnie sugeruje Ci, że z produktu przemiany materii sznurka nie ukręcisz. A Ty mimo wszystko próbujesz. Dziwne to doprawdy i niepojęte...

  10. #10

    Domyślnie

    Uparty jestem i chcę spróbować , ale też nikt nie proponuje konkretnego modelu. Proszę mnie przekonać, że jest coś godnego polecenia, gdzie z ukrycia będę mógł szybko złapać poruszające się lisy przez 20 sec. i nie będę musiał czekać, by statyw przestał się dygotać. A i nie za tysiące

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Instalacja CO - modernizacja
    By moshica in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-05-2019, 13:27
  2. Modernizacja komputera
    By Jacek S. in forum Komputery
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 19:35
  3. Modernizacja blaszaka :)
    By sevenoo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 17-05-2010, 13:36
  4. Mała modernizacja
    By driftmen in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25-09-2009, 17:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •