Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie [Nauka] Zdjęcia ludzi z ukrycia

    Hej, jeszcze do tej kategorii coś wrzucę bo to jeden z moich ulubionych tematów. Prosiłbym o konstruktywną krytykę, żebym mógł się czegoś nauczyć. Dopiero zaczynam i jest to dla mnie ważna kwestia .

    1. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1824.JPG
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	2,55 MB
ID:	27912

    2. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190719_104343.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	5,70 MB
ID:	27913

  2. #2

    Domyślnie

    Podpowiedzcie przy okazji tego tematu, jak to jest obecnie prawnie rozwiązane ? Czy osoby jakies obce, nie pełniące żadnych funkcji publicznych, nie występujące w jakiejś grupie ludzi (np. na plaży) a występujące jako jedyne na zdjęciu możemy publikowac bez ich zgody ? ktoś ostatnio mi podpowiadał że nie można....

  3. #3

    Domyślnie

    Pierwsze w ogóle mi się nie podoba. Dwójka natomiast tak.
    D750, N50/1.8G, N35/2.0D, N70-200 VRII, SB-900 /.................... Sony A7II, S28/2.0, Zeiss 55/1.8, Helios 44 ....................... / EIZO CS240.

    http://www.warszawa-fotograf.pl/

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    Podpowiedzcie przy okazji tego tematu, jak to jest obecnie prawnie rozwiązane ? Czy osoby jakies obce, nie pełniące żadnych funkcji publicznych, nie występujące w jakiejś grupie ludzi (np. na plaży) a występujące jako jedyne na zdjęciu możemy publikowac bez ich zgody ? ktoś ostatnio mi podpowiadał że nie można....
    Zawsze wydawało mi się że prawo o ochronie wizerunku nie dotyczy też ludzi od tyłu i pewnie rekonstruktorów na różnych festiwalach i innych imprezach, ja jakbym był w sądzie to bym mówił ze taka osoba staje się publiczna, przecież występuje przed ludźmi tak jak np. aktor, i nie ma chyba znaczenia że nie jest znana jak aktorzy. Ale fajnie by było jakby ktoś się wypowiedział kto lepiej zna prawo.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    A jeśli chodzi o zdjęcia to na pierwszym trochę za dużo pustego miejsca nad głową. Ja bym zrobił większe zbliżenie. Zawsze warto robić więcej zdjęć jednego miejsca/osoby, jak miałeś większego zooma to mogłeś zrobić też większe zbliżenie i zobaczyć które lepsze. Drugie fajniejsze bo ścieżka prowadzi do postaci. Lepiej przemyślane i nie razi tak że jest dużo pustego miejsca bo jest ścieżka która prowadzi do postaci.
    d750 | N 28-300 | Tamron 15-30 VC SP2 | Tamron 90 macro SP2 | N 50 1.8g |Lensbaby | SB-910 | Manfrotto 190GO!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    Podpowiedzcie przy okazji tego tematu, jak to jest obecnie prawnie rozwiązane ? Czy osoby jakies obce, nie pełniące żadnych funkcji publicznych, nie występujące w jakiejś grupie ludzi (np. na plaży) a występujące jako jedyne na zdjęciu możemy publikowac bez ich zgody ? ktoś ostatnio mi podpowiadał że nie można....
    Na szkoleniu z rodo tak mi właśnie mówiono. Czyli jak występują solo, to nie można.

  6. #6

    Domyślnie

    Faktycznie możliwe, że jeśli chodzi o Rodo i ogólnie prawo to chyba twarzy nie można pokazywać jeśli jest to osoba prywatna. Ale ciekawe jak to wygląda gdy są eventy, bo jednak ta osoba staje się w chwili braniu aktywnego udziału osobą publiczną, ponieważ niejako pokazuje swój wizerunek, który jest częścią tożsamości (jako dane wrażliwe). W sumie fajnie jakby się jakiś specjalista od prawa wypowiedział bo zagadnienie ciekawe. Myślę, jednak, że co do pleców, to chyba ciężko walczyć o jakieś prawa, bo bardzo ciężko byłoby Ci udowodnić, iż to Twoje plecy, mało tego, myślę, że większość osób sama by się nie rozpoznała, chyba że byłaby bardzo charakterystyczna np osoba mająca 230 cm wzrostu lub tyleż samo kilogramów.

    Co do zdjęć udało mi się ostatnio zrobić jedno i bardzo mi się podoba. Jestem Ciekaw co Wy myślicie? Chyba lepiej wychodzą mi ludzie od tyłu, jakkolwiek by to nie brzmiało .

    3.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1963.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	1 021,8 KB
ID:	28387

    4. Nie wiem czy można to nazwać portretem, ale robi na mnie wrażenie klimat !
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2073.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	2,26 MB
ID:	28388

  7. #7

    Domyślnie

    Wątek pleców był już na tym forum poruszany. Plecy na zdjęciu powinny mieć dobre uzasadnienie. Na twoich fotkach tego nie ma, no może na 2 - przy innym kadrowaniu. Proponuję zdobywać sie na odwagę i fotografować ludzi od przodu. A rodo obowiązuje tylko w Europie.?

  8. #8

    Domyślnie

    Czyli... Dodawać zdjęcia ludzi od przodu korzystając z VPN'a xD?

  9. #9

    Domyślnie

    NIe wiem co to jest VPN - Można robić zdjęcia ludziom od przodu np. w Azji -

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Zdjęcia ludzi i dzieci wychodzą nieostre, rozmyte
    By nataliadefert in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-10-2018, 14:29
  2. zdjęcia ludzi amatorsko
    By nunak in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 26-06-2016, 11:40
  3. [ Krajobraz ] z ukrycia...
    By nothing in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-10-2011, 22:44
  4. [ Krajobraz ] Z ukrycia
    By rafalg78 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-06-2011, 12:01
  5. Zdjęcia ludzi pod wodą
    By ML86 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-03-2011, 23:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •