Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Nauka fotografii

    Hej, chciałbym się rozwijać w fotografii dlatego prosiłbym o uwagi co jest źle a co jest dobrze .

    1. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1860.JPG
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	19,50 MB
ID:	27906

    2. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1850.JPG
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	11,16 MB
ID:	27907
    Załączone miniatury Załączone miniatury DSC_1845.jpg  


  2. #2

    Domyślnie

    Parę spostrzeżeń, które od razu nasuwają mi się jako średniozaawansowanemu (8 lat po tylnej stronie obiektywu, 40+ tysięcy fotek, bez spektakularnych sukcesów):

    To nie obróbka najbardziej powinna dawać fajne kolory na zdjęciu, ale zastane na miejscu dobre światło - a o nie przy pełnym zachmurzeniu trudno Sceneria ciekawa, ale trochę słabe niebo.

    Na nr 2 jest baaardzo dużo pustej przestrzeni w górnej części kadru, gdzie nic ciekawego się nie dzieje. Na nr 3 widać co najmniej dwie plamki na matrycy - warto oczyścić matrycę, a plamki wystemplować.

    Tak jak określił to jeden z kolegów w innym wątku, mam nadzieję, że powyższe nie będzie dla Ciebie krytyką w sensie "podcinania skrzydeł", a raczej zachętą do powrotu do podobnych kadrów w ciekawszych warunkach pogodowych. Osobiście największy potencjał z tej trójki widziałbym w nr 1 - tajemnicza budowla z wyłomem ścianie i fragmentami kolumny, zarośnięta bluszczem, z bogactwem faktur i motywów.

  3. #3

    Domyślnie

    Hej, dziękuję bardzo za porady . Nie wiem za cholere skąd się wzięły te plamki na nr 3, czy to nie obiektyw może? Ponieważ robiłem później zdjęcia tym aparatem, a jedynie co to obiektyw czyściłem i chyba tych plamek nie ma (mam taką nadzieję ).

    Jeśli mowa o wstawaniu o tej idealnej godzinie - muszę czasem o tym pomyśleć, ale bardzo ciężko mi to przychodzi . Z drugiej strony? Spróbuję raz, a potem może efekty będą tak porażające ,że będę to robił częściej ?

    Co do samej krytyki, ludzie zauważają, że nie powinno mnie to urazić bo ... Ja rozumiem, że warto wspomnieć bo większość ludzi do delikatne kwiatki i boją się, iż ktoś obrazi ich opinię , jednak bez prawdziwej krytyki ciężko się rozwijać. Myślę więcej, że bez odsłaniania się na krytykę i pokazywania błędów nie da się ich poprawić . Na pewno będę się dalej starał. Na tę chwilę na pewno wyszukałem parę ciekawych portali z poradnikami i filmiki na yt, trochę sobie podniosę wiedzę i zobaczymy krok po kroku gdzie będę mieć nadal braki .


    Tutaj wrzucę coś nowego:

    4.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2111.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	1,80 MB
ID:	28330

    5.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2079.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	2,65 MB
ID:	28331

    6.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2087.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	3,61 MB
ID:	28332

  4. #4

    Domyślnie

    Bardzo nierówna edycja tego samego motywu (luminacja).

    A że tak zapytam, a Tobie podobają się zaprezentowane obrazki ?
    Co byś zmienił, gdybyś mógł ?

    PS. Niby początkujący, ale jak wyciąć exif, to już wie.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #5

    Domyślnie

    Hah, najlepsze w tym wszystkim jest to, iż nawet nie wiedziałem, że wyciąłem XD. Zastanawia mnie czy obróbka w lightroom nie ucięła, ale nie bardzo wiem jak mogę to sprawdzić lub zmienić? Dobrze by było w sumie wiedzieć, bo gdzieś czytałem, że dużo ułatwia jak się chce nauczyć by pokazywać właśnie z tym opisem. Wg mnie coś w nich brak, chociaż same widoki mi się podobają, stąd też bardzo jestem ciekaw co w nich brak, a że sam tego nie widzę to wstawiam do "poprawki" =).

    Osobiście wydaje mi się, że ostrość i kadr są poprawne, ale może za bardzo podniosłem początek krzywej tonalnej? Przez co mają mały kontrast i są matowe?

  6. #6

    Domyślnie

    Bardzo ciekawie ten EXIF wycinałeś. Na 1-3 nie ma, na reszcie już jest.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Bardzo ciekawie ten EXIF wycinałeś. Na 1-3 nie ma, na reszcie już jest.
    Ej, ale takie pytanie pomocnicze bo mi to nic nie mówi. Jak sprawdzić czy jest czy nie ma xD? Bo czuję się zestresowany bo nawet nie wiem o co chodzi

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Epqir Zobacz posta
    ale może za bardzo podniosłem początek krzywej tonalnej? Przez co mają mały kontrast i są matowe?
    Bingo, takie "wyprane" bardzo mi nie leżą, w tym temacie jak dla mnie bynajmniej
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarcinSt Zobacz posta
    Bingo, takie "wyprane" bardzo mi nie leżą, w tym temacie jak dla mnie bynajmniej
    BYNAJMNIEJ???
    Chyba PRZYNAJMNIEJ.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Te "wyprane" to jak z jakimś filtrem z telefonu.
    Przecież tak świat nie wygląda, a na artyzm, to nie ten poziom.
    Najpierw należy znaleźć ciekawy temat, później nauczyć się kadrować zgodnie z zasadami, następnie należy przejść do delikatnej obróbki pozwalającej pokazać faktycznie jak było i dopiero po opanowaniu tych kroków, można zacząć zmieniać rzeczywistość. To trochę trwa, ale nie jest trudne.
    Tutaj wyraźnie się pośpieszyłeś i pominąłeś pierwsze trzy etapy.

  10. #10

    Domyślnie

    W sumie to wszystko jest źle. Złe światło, kadry, brak obróbki... Musisz ćwiczyć. Zacznij od oglądania dobrych zdjęć. Poczytaj sobie to: https://sztukaportretu.pl/najlepsze-...ki-fotografii/

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Szerokokątny zoom do fotografii krajobrazu do d810
    By black_mamba_24 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30-11-2016, 21:28
  2. Nauka fotografii raczkowanie
    By Monica31 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 109
    Ostatni post / autor: 28-09-2016, 10:24
  3. Nikon 7100+obiektyw do fotografii krajobrazu/przyrody
    By SwampRabbit in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-12-2015, 18:32
  4. nauka fotografii
    By Am113 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 09-03-2011, 18:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •