Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Pośpiech

  1. #1

    Domyślnie Pośpiech

    Perkoz Podiceps cristatus
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_AAF3960 .jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	604,4 KB
ID:	27880

  2. #2

    Domyślnie

    Swietnie zlapany moment, troche brakuje mi przestrzeni po prawej

  3. #3

    Domyślnie

    Trudny temat bo gamonie są pierońsko szybkie. Bieg zaczyna się najczęściej całkowicie niespodziewanie i trwa relatywnie krótko - w każdym razie ptak krótko jest w optymalnym zasięgu od obiektywu - zwłaszcza jeśli nie chce się za bardzo cropować zdjęcia. Wyzwanie dla fotografa i dla sprzętu. 10 czy 12FPS wydaje się czasem być za wolną serią żeby wybrać z zarejestrowanych zdjęć optymalne ułożenie ptaka w kadrze. Zwłaszcza że przy małej odległości od celu i takich ogniskowych, AF nawet jeśli trafi w punkt idealnie to nie zawsze w głowę - czasem np. w bliższe albo dalsze skrzydło.
    Ale to moje doświadczenia z perkozami - ciekawe jakie ma Agnieszka ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Wszystko co napisałeś Pawle, jest prawdą. Tutaj poszła seria 7 zdjęć, perkozy przeganiały się w miarę blisko, może mogłam podkręcić iso i uzyskać krótszy czas - ale tak jak napisałeś, to są niespodziewane, szybkie i krótkie akcje. W gruncie rzeczy to spokojne ptaki, dużo większym "świrusem" jest malutki perkozek. Myślę, że jeśli dużo się obserwuje, poza ich zachowania, wtedy łatwiej przewidywać, a co za tym idzie lepiej można uchwycić w kadr.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Pośpiech
    By Paput in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 22:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •