Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Capture One 12 vs LR6 kolorki

    Czolem!

    Juz N-ty raz probowalem sie przekonac do capture-one, glownie dlatego, ze o dziwo glowny layout bardziej mi pasuje, do tego warstwy i takie tam, nawet kolko zoomu. Nie moge jednak przeskoczyc jednego.

    Po zbiciu odszumiania/wyostrzania cos jest nie tak z WB albo profilem. Niewazne czy przestawie LR w adobe std./camera standard/whatever to i tak capture one wszystko mi przegrzewa, kolory inne, jakby cieplejsze. Domyslnie wole zaczynac w LR. Temperatura identyczna a przy porownaniu wszystko inne.

    Orietuje sie ktos czego jeszcze nie robie, zeby wyjsciowo uzyskac identyczny start-point w capture one zeby wyrownac do LR? ( o ile sie da ) ?

  2. #2

    Domyślnie

    Dokładnie tak tylko ja porównuje z camera RAW. Udało Ci sie ustalic czy problem jest z profilem czy Capture wciska kit i sam coś dodaje. ..?

  3. #3

    Domyślnie

    A może ani jeden ani drugi producent nie wciska kitu, tylko robi kodek rawów po swojemu?
    Adobe nie jest wyznacznikiem jak kolory z Nikona powinny wyglądać, do tego jest Capture NX-D.
    Pozdrawiam Mirek
    Dyplomata to człowiek ,który powie ci spier... w taki sposób ,że będziesz czuł zachwyt przed zbliżającą się podróżą

  4. #4

    Domyślnie

    Lol, nawet mam swoj watek. Odpisalem w innym dzisiaj. Jak sie troche w tym pomiesza, to tak, kazdy program ma swoj silnik i probuje zblizac sie do profilu producenta. Ostatnio sie troche przekonalem do kapcia, tylko zmieniam domyslne profile na cos co mi pasuje. W LR nie ma np takiej mozliwosci.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta
    [...] tylko zmieniam domyslne profile na cos co mi pasuje. W LR nie ma np takiej mozliwosci.
    Przeciwnie! Oczywiście jest taka możliwość.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #6

    Domyślnie

    To mogles od razu dac tipa, gdzie zmienie profil z camera standard na camera standard dla np. Fuji :P
    Tak czy owak, LR u mnie ma nadal to do siebie, ze profil adobe jest dobrym punktem wyjscia, taki jalowy, nijaki, niewychlodzony, nieprzepalony. W capture one z kolei mam defaulty, wiec poki co jestem w fazie eksperymentow, ktory z profili daje najbardziej uniwersalny start.
    Oczywiscie zdarza sie, ze default od razu pasuje i wtedy krok pomijam. Zasada sprwadzi sie w obu przypadkach bo w LR wystarczy przestawic profil na 'standard' i wyjsciowo jest praaaawie to samo.

  7. #7

    Domyślnie

    Chyba się nei rozumiemy. W LRze (jak i każdym innym RAWerze) masz 'defaulty', czyli zestaw parametrów początkowych, przy których program wywołuje RAWa. I najpewniej w każdym z takich programów jest mechanizm, który umożliwia zmianę tych defaultowych parametrów na jakieś inne. W LRze taki mechanizm istnieje jest bardzo prosty w wykonaniu.

    Wejdź do panelu Develop, ustaw wszędzie w panelu to co chcesz, naduś (i trzymaj) guzik Alt a zaobserwujesz, że na dole panelu guzik 'Reset' zmieni nazwę na 'Set Default...', jak naciśniesz to wyskoczy okienko, w którym trzeba się zgodzić. Tym sposobem wszystko co sobie ustawisz od tej pory będzie Twoim defaultem, jak to nazywasz.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #8

    Domyślnie

    No, pisalismy poniekad o czyms kompletnie innym LR nie posiada dynamicznej listy zdefiniowanych profili dla aparatow, capture tak + profile od phase one etc. Ty masz na mysli tworzenie wlasnych defaultow. No i w sumie stworzenie wlasnego jest chyba lepszym punktem wyjscia.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta
    No, pisalismy poniekad o czyms kompletnie innym LR nie posiada dynamicznej listy zdefiniowanych profili dla aparatow, capture tak
    Heh...

    No i tutaj też się mylisz, LR może nie tylko mieć specyficzne defaulty dla różnych modeli aparatów, ale nawet dla różnych egzemplarzy tego samego modelu (w zależności od numeru seryjnego). Wystarczy zaznaczyć to w preferencjach.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    A jakby Ci było jeszcze mało, defaulty mogą być też specyficzne dla różnych ISO - np. różne wartości odszumiania dla różnych ISO od razu jako default...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Podobne wątki

  1. D 3200 kolorki
    By geodeta in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-01-2015, 17:31
  2. kolorki
    By LWO in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-07-2010, 21:39
  3. Kolorki...
    By Tworas in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-06-2010, 10:55
  4. kolorki
    By LWO in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 30-12-2008, 02:19
  5. [ Przyroda ] Kolorki jesieni...
    By wojtek70 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-09-2008, 20:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •