Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 63
  1. #11

    Domyślnie

    Bawią mnie te opowieści o leniwych, co to parę kroków nie chcą zrobić Spróbuj podejść do łódki na morzu, do zegara na wieży, zrób reportaż, gdzie sporo się dzieje, a nie możesz wejść między ludzi, bo przeszkodzisz. O tym, że obrazek z ogniskowej 24 mm jednak różni się od tego z 70 mm, nawet, jeśli to samo obejmuje, jako o oczywistości nie wspomnę

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Bawią mnie te opowieści o leniwych, co to parę kroków nie chcą zrobić Spróbuj podejść do łódki na morzu, do zegara na wieży, zrób reportaż, gdzie sporo się dzieje, a nie możesz wejść między ludzi, bo przeszkodzisz. O tym, że obrazek z ogniskowej 24 mm jednak różni się od tego z 70 mm, nawet, jeśli to samo obejmuje, jako o oczywistości nie wspomnę
    Mnie z kolei bawią Twoje problemy . Oprócz umiejętności kręcenia pierścieniem zooma, natura obdarzyła ludzi także umiejętnością doboru nazrzędzi do wykonania zadania. Jeśli chcę ten Twój zegar czy łódkę sfocić, to biorę szkło o odpowiedniej ogniskowej. Widać nie każdy to ogarnia .

  3. #13

    Domyślnie

    Moje "problemy" to sam wymyśliłeś. Fajnie, że możesz się pośmiać z własnych wymysłów, zawsze to coś
    Ja używam głównie zoomów,może stąd brak u mnie takich "problemów"?
    Ale faktycznie, nie ogarniam takiej logiki, że zamiast 24-70 używasz 24, bo zoom na 70 mm jest już be, a przecież wystarczy zrobić parę kroków
    Stałka mniejsza, lżejsza i lepszy obrazek .... ale nie dla leniwych, bo trzeba czasem parę kroków zrobić
    a za chwilę
    ...biorę szkło o odpowiedniej ogniskowej.
    Uchyl rąbka tajemnicy, ile stałek masz w torbie zamiast jednego zooma?

    Ps.
    W zoomie najczęściej używana ogniskowa 24mm. Na innych już widać spadek jakości.
    Ja tam się nie znam, ale może warto pomyśleć o kalibracji tego szkła?

    Pps. Podsumowując, zoom jest do pewnych zastosowań lepszy a stałka do trochę innych, każdy wybierze wedle własnych upodobań i doświadczeń. I z pewnością nie jest to kwestia zrobienia paru kroków w tę czy w tamtą stronę

  4. #14

    Domyślnie

    Wynika z tego, że dla leniwych zoom a dla bardziej ambitnych stałka.
    ...

  5. #15

    Domyślnie

    To zmień swoją S150-600 na któregoś N300/4. Będziesz bardziej ambitny A te parę kroków zawsze podejdziesz przecież

  6. #16

    Domyślnie

    150-600 już się pozbyłem bo jestem zbyt leniwy na łażenie po krzakach. Zostawiłem sobie 90 makro jakby mnie zew natury się odezwał.
    ...

  7. #17

    Domyślnie

    Zamiast 600 używasz 90 mm? Wystarczy podejść parę kroków? Ambitnie, doprawdy

    Ps. Żartuję oczywiście

  8. #18

    Domyślnie

    Spoko nie gniewam się. Po prostu zmieniłem preferencje, nie biegam za zwierzyną.
    ...

  9. #19

    Domyślnie

    Oj Panowie, dajcie sobie już spokój z tymi leniwymi i ambitnymi... Każdy ma własne preferencje i używa tego czego mu potrzeba. Ja sobie nie wyobrażam jechać na wakacje z plecakiem stałek, ale też nie wiem jak można działać komercyjnie na przeciętnych obrazkach z nawet dobrych zoomów, bo takich które choć trochę nadążają za stałkami jest jak na lekarstwo

  10. #20

    Domyślnie

    Ztymi ambitnymi to bardziej chodziło mi o to że stałka ma stałe parametry takie jak rozmycie, winieta, ostroś i trzeba sie tego nauczyć żeby wykorzystać jej moc.
    ...

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stałka czy zoom?
    By jacob4187 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-09-2015, 06:08
  2. Zoom a stałka
    By popper098 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-08-2011, 22:31
  3. Krótki zoom czy stałka?
    By meledhel in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-09-2008, 18:10
  4. stałka kontra zoom
    By baku127 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 07-03-2007, 15:07
  5. Stałka kontra zoom
    By marekon in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 24-01-2006, 22:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •