Close

Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 94
  1. #71
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Znak czasów, Panie. Teraz China jest technologicznie dużo bardziej zaawansowana niż Japonia Pora wyzbyć się stereotypów
    Mylisz pojęcia, zaawansowanie technologiczne to S. Korea i Japonia, a Chiny to wielka gospodarka, która bazuje na kopiowaniu i kradzieży technologii, mimo to myślę że za jakieś 10 lat faktycznie dościgną wymienionych.

  2. #72

    Domyślnie

    Bzdura. Dobry produkt może być chiński. Byle by nie był najtańszy z najtańszych.

  3. #73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Mylisz pojęcia, zaawansowanie technologiczne to S. Korea i Japonia, a Chiny to wielka gospodarka, która bazuje na kopiowaniu i kradzieży technologii, mimo to myślę że za jakieś 10 lat faktycznie dościgną wymienionych.
    10 - 15 lat temu przyznałbym Ci rację, koesh, ale nie dzisiaj. Dzisiaj zaawansowanie technologiczne S. Korea + Japonia jest sumarycznie mniejsze niż w Chinach, uwierz mi na słowo, wiem o czym mówię. To bazowanie na kopiowaniu to już zamierzchła historia. Obecnie Chiny subsydiują innowacje z państwowej kasy ( czytaj: znacznie frywolniej i tolerancyjniej nastawionej na zysk/stratę) i są nie o długość z przodu w innowacjach, a o kilka długości. To, że w naszej kulturze potęgują jeszcze tak silne stereotypy, to już inna bajka.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  4. #74

    Domyślnie

    Chiny to wielka gospodarka - zgadza się. Chiny to wielka kopiarka - zgadza się. I tylko na tym kopiowaniu bazują - nie zgadza się. Od kilku lat to Chiny składają najwięcej wniosków patentowych. Oczywiście nie za bardzo jest pomysł jak wycenić wartość tych patentów, jak to porównać. Ale oznacza to, że Chiny przeskoczyły z etapu (tylko) kopiowania i bardzo dobrze sobie radzą z innowacjami. 5G, blockchain - tu patentowo królują Chiny. A, że nie jest to tak rozproszone jak w innych krajach i tych patentów dostarczają tylko największe firmy. Trudno. Gdy w Stanach jak szalone wnioski produkuje IBM to nikt nie protestuje.

    PS Inna sprawa, że innowacyjność i to jaki znaczek made in przylepiają na kartoniku to dwie różne sprawy. Nikon może produkuje obiektywy i puszeczki w Wietnamie, Chinach i Tajlandii, ale są to jego fabryki i jego pomysły.

  5. #75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    10 - 15 lat temu przyznałbym Ci rację, koesh, ale nie dzisiaj. Dzisiaj zaawansowanie technologiczne S. Korea + Japonia jest sumarycznie mniejsze niż w Chinach, uwierz mi na słowo, wiem o czym mówię. To bazowanie na kopiowaniu to już zamierzchła historia. Obecnie Chiny subsydiują innowacje z państwowej kasy ( czytaj: znacznie frywolniej i tolerancyjniej nastawionej na zysk/stratę) i są nie o długość z przodu w innowacjach, a o kilka długości. To, że w naszej kulturze potęgują jeszcze tak silne stereotypy, to już inna bajka.
    Nie obraź się ale dla mnie to są generalizujące bajdury.
    Istnieją dziedziny w których poszczególne kraje mają swoje osiągnięcia i tyle. Na dodatek bardzo ciężko jednoznacznie zdefiniować je jako "ich" i określić zakres oddziaływania. Przy czym w zakresie tzw. nowych technologii - szczególnie tych niewdrożonych jest to wiedza, której nikt nie posiada, a nawet jeśli ma ją wycinkowo to z wielu względów się nią nie dzieli. Dlatego zakończyłbym te polemiki, bo to jest klasyczne bicie piany o tym kto ma dłuższego .
    Pozdrawiam
    Marcin

  6. #76
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    10 - 15 lat temu przyznałbym Ci rację, koesh, ale nie dzisiaj. Dzisiaj zaawansowanie technologiczne S. Korea + Japonia jest sumarycznie mniejsze niż w Chinach, uwierz mi na słowo, wiem o czym mówię. To bazowanie na kopiowaniu to już zamierzchła historia. Obecnie Chiny subsydiują innowacje z państwowej kasy ( czytaj: znacznie frywolniej i tolerancyjniej nastawionej na zysk/stratę) i są nie o długość z przodu w innowacjach, a o kilka długości. To, że w naszej kulturze potęgują jeszcze tak silne stereotypy, to już inna bajka.
    Chyba za dużo entuzjazmu do chin u ciebie, przykład fonów, które chiny składają z modułów i podzespołów produkowanych przez koreańskie i japońskie firmy.
    Ja im nie odbieram sukcesów jakie mają w innowacjach, technologiach, a nawet w społecznych działaniach jak budowanie w pół roku kolejnej gigantycznej dzielnicy dla 200 tysięcy ludzi z autostradami, parkami, fabrykami, szkołami itd ale ciągnie się za nimi wiele złego jak getta, obozy, wypędzanie tysięcy ludzi ze swoich wiosek itd ale to inna bajka.

  7. #77

    Domyślnie

    i to są, Panowie, te stereotypy właśnie...kopiarka. Nie ma tu entuzjazmu, raczej analityczna ocena sytuacji w oparciu o dane, do których mam dostęp. Nie chodzi o dane patentowe, lecz o rentowność inwestycji w innowacje. Kapitał prywatny jest mniej skłonny do inwestowania w niepewne przedsięwzięcia, dlatego Amerykanie robią wszystko aby wykoleić projekt "Made in China 2025". Przykład fonów jest nawet niezły, to zerknijmy jak to wygląda w praktyce, na przykładzie firmy na H. Czym była 5 lat temu, a czym jest dzisiaj? Nie chodzi mi o sprzedaż urządzeń, ale tempo wdrażania innowacji. Co do podzespołów, to już od kilku lat ich nie potrzebują, bo większość pierwiastków ziem rzadkich mają u siebie, lub w podległych koloniach. ( Tak, wiem, Panowie, mamy XXI wiek, ale wierzcie, że Chińczycy mają swoje "kolonie" w Afryce). Nie wiem czy wiecie, ale na front walki z chińską firemką został ostatnio rzucony Alphabet ( Google), grożąc odcięciem owych podzespołów oraz blokadą Androida. Chińczycy natychmiast ogłosili, że nie ma problemu, bo już mają prototyp własnej wersji, 6-krotnie wydajniejszej na dzień dobry w wersji beta. Poszli va bank? być może, ale google się wycofało..
    Ostatnio edytowane przez Xavier80 ; 23-07-2019 o 21:31
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  8. #78
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Niestety nawet jak wylądują na księżycu nie będzie to oznaczało że są potęgą technologiczną, realia są dalekie od tego co widzą zafascynowani chinami ludzie.

  9. #79

    Domyślnie

    Tu nie chodzi o fascynację, ale o trzeźwą ocenę sytuacji. Aby jej dokonać należy przyjąć jakieś obiektywne kryteria oceny, prawda?
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  10. #80

    Domyślnie

    Koesh, to jakie są realia?

Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Oficjalna informacja
    By Michaelg in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-04-2010, 10:44
  2. OFICJALNA ODPOWIEDZ NIKONA na List otwarty
    By docxxx in forum Serwis
    Odpowiedzi: 98
    Ostatni post / autor: 11-12-2009, 00:46
  3. Oficjalna flaga Kinderlandu
    By emet_b in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-11-2008, 00:23
  4. Adobe Camera RAW 4.6 -- oficjalna
    By stig in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-10-2008, 13:15
  5. Prezentacja nowej lustrzanki Sony w Bunkrze Sztuki
    By mkwiek in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 09-08-2006, 21:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •