Close

Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 93
  1. #81
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Jaka firma miała technologie i zakładać 5G połowie Europy, nam też? Jakas na H?
    Znowu OT. Zaczynam się czuc jak na forum KKM, tam natychmiast ludzie zbaczają z tematu.
    (może dlatego co co chca konkretniej to pisza tu? )

  2. #82

    Domyślnie

    W sumie ten OT to moja wina, przepraszam Wykasuj lub przenieś do działu Cafe
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  3. #83
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Takie że Chiny odchodzą od bycia globalną fabryką produktów niskiej jakości i inwestują w technologie ale każda ich firma, która urośnie na rynku dostaje kaganiec rządowy, który skutecznie wybija im z głowy usamodzielnienie się po za to co jest na papierze.
    Kilka lat im potrzeba na zmiany i dalsze inwestycje w technologie, powoli zaczynają odczuwać że przed laty sporo zainwestowali z edukacje.

  4. #84

    Domyślnie

    Ten puchacz potencjalnie byłby genialny, gdyby dorzucili pixel bining jak w smartfonach (np. P30 Pro). Sprzętowe klejenie 15-o MPixelowych RAWów z czterech senseli RGBG dałby wściekle ostre, czyste, dynamiczne, odszumione, zdemozaikizowane pliki, które wołały by się o wiele szybciej, czyniąc puszkę diabelnie uniwersalną. No ale kanibalizowało by to sprzedaż zwykłych III-IV i pewnie wymagało dorzucenia dodatkowego proca, więc jest jak jest i pewnie w kolejnych generacjach nadal będzie...
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 23-07-2019 o 22:11

  5. #85

  6. #86

    Domyślnie

    No i jakie jest Wasze zdanie po prawie 2 latach od pisania pierwszych postów tutaj? Pomijając, że 2/3 wątku to jakiś off top, to w sumie jak pooglądałem obecnie różne testy to jednak ten model bije nadal na łeb konkurencję (zwłaszcza Nikona Z7 nawet II) (żywotność baterii, detal, rozdzielczość, śledzenie AF). Mało tego, do przyrody wcale nie jest gorszy od a9 (pomijając ilość klatek/s 10 vs 20). Moim zdaniem, jakość i ilość detalu z tej matrycy miażdży, a cropować jak jest potrzeba można tutaj wszystko, czy foty przyrody czy macro.
    Ktoś z forumowiczów ma to body?
    Pytam z ciekawości bo po tym jak straciłem Nikona, a chcąc iść już w bezlustra, to jednak Sony chyba faktycznie odskoczyło o "kilka długości" i chyba trzeba przyznać, że jednak te statystyki sprzedaży nie biorą się z niczego bo faktycznie sprzęt robią niezły i podpasowany pod różne gusta. Więc tak sobie zacząłem zerkać na różne testy, porównania, opisy modeli tego producenta.
    Ciekaw więc jestem Waszego zdania, czy po tak krytycznych pierwszych opiniach, ktoś jednak kupił ten model i wypowie się jak wygląda rzeczywistość i ogółem system Sony E.
    Ostatnio edytowane przez Bartolini82 ; 10-05-2021 o 13:43
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  7. #87
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    .. jednak Sony chyba faktycznie odskoczyło o "kilka długości" i chyba trzeba przyznać, że jednak te statystyki sprzedaży nie biorą się z niczego bo faktycznie sprzęt robią niezły i podpasowany pod różne gusta. Więc tak sobie zacząłem zerkać na różne testy, porównania, opisy modeli tego producenta.
    Ciekaw więc jestem Waszego zdania,
    Absolutnie się z tym nie zgodzę. Jeśli chodzi o body to zależy jakie cechy rozpatrujesz, ale w wielu sprawach lepsze sa już body i Nikona i Canona. Zaletą Sony w tej chwili jest wybór optyki, szczególnie tej taniej, od producentów niezależnych. W systemach N i C optyka firmowa jest droga (w Sony też) ale w C i N na razie jest mało innej optyki. O ile sie ktoś uprze, że musi mieć natywną, choć to nie jest prawda. Sęk w tym, że youtuberzy kręcą filmy na YT, czyli potrzebują szkieł do filmowania, a nie do zdjęć, a wtedy natywna ma przewagę. Dla fotografów robiących zdjęcia różnica bywa żadna. Albo jest w szkłach topowych, takich po 10 tys/szt których i tak nie kupują.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #88
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sony roztrwoniło swoją gigantyczną przewagę przez ostatni rok, mija już ponad rok od zaniechania premiery A7IV, który wtedy mógł z łatwością przegonić wszelkie zapędy Nikona i Canona na sprzęt dla ludzi, za to Sony trzymało mocno wysoko cenę swojego podstawowego modelu czyli A7III zniechęcając do zakupu.
    A7c mógł być hitem ale nie w takiej cenie jak zrobili, kolejny problem to A7sIII, niby wszystko super ale kto w takiej cenie ma kupić sprzęt, przecież nie jakiś jeden z setek tysięcy youtuberów, którzy kokosów już nie zarabiają obecnie.

    A7rIV ma dostać oficjalną lub cichą poprawkę sprzętu ?

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    A7rIV ma dostać oficjalną lub cichą poprawkę sprzętu ?
    Chodzi Ci o nową generację? 7RV? Czy upgrade softu? O upgradzie nie słyszałem, ale też nie słyszałem żadnego narzekania (oprócz jedynie mocno skomplikowanego menu). Ergonomię poprawili w stosunku do III generacji R, af tracking także. Natomiast są jakieś słuchy o 7RV, ale to raczej w 2022 roku. Ostatnio nawet z ciekawości dzwoniłem do Sony to powiedzieli, że jednak obrazem jaki daje 7RIV bije S i te zwykłe modele. Więc jak mi się wszystko dobrze ułoży to może się na niego skuszę. Tylko kilka spraw w życiu musi mi się teraz poukładać.

  10. #90
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2017
    Miasto
    Tomaszów Lubelski
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta

    A7rIV ma dostać oficjalną lub cichą poprawkę sprzętu ?
    Z tego co wiem to ostatnio pojawiła się nowina, że A7R IV oraz A7R III mają dostać lepsze ekrany z 1.44 DoT do 2.36 DoT oraz gniazda USB 3.2. Będą to aparaty z dopiskiem a w nazwie odpowiednio: A7R IIIa i A7R IVa

Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Oficjalna informacja
    By Michaelg in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-04-2010, 10:44
  2. OFICJALNA ODPOWIEDZ NIKONA na List otwarty
    By docxxx in forum Serwis
    Odpowiedzi: 98
    Ostatni post / autor: 11-12-2009, 00:46
  3. Oficjalna flaga Kinderlandu
    By emet_b in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-11-2008, 00:23
  4. Adobe Camera RAW 4.6 -- oficjalna
    By stig in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-10-2008, 13:15
  5. Prezentacja nowej lustrzanki Sony w Bunkrze Sztuki
    By mkwiek in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 09-08-2006, 21:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •