Close

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 93
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2018
    Miasto
    Poręba Wielka
    Posty
    80

    Domyślnie

    Ten aparat nie znajdzie wielu odbiorców, bo jest skierowany do bardzo małej grupy osób. W przypadku Sony wyczekiwany jest A7SIII, a nie A7RIV
    D4 | Nikkor 28 f1.8G | Tamron 70 - 200 f2.8 G2

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    A7sIII też trafi do wąskiej grupy osób, tu chodzi o to żeby mieć pełną ofertę.
    Ciekawe czy zysk rozdzielczości nie przełoży się na duży plus dla posiadaczy tele zoomów, jeśli crop ma 26Mpix to można zaszaleć i wielu wybierających aps-c do tego celu będzie miał wybór, to samo dotyczy jeśli ktoś trzaska sport to może się okazać że jakieś 300mm mu wystarczy zamiast większych armat.

    Teraz Nikon Z7 blado wygląda przy nowej erce.

  3. #13
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Na przyrost Mpx nalezy patrzeć odpowiednio, tzn ile % ma więcej niż matryca do której porównujemy, to nam da wynik o ile większe powierzchniowo wydruki da się z tego zrobić. By sie przekonać ile zysku mamy na boku kadru to z tego trzeba wziąć pierwiastek.
    Przy dużej ilości Mpx zysk 15 Mpx nie jest jakimś wielkim skokiem, absolutnie. To skok z 8256 na 9504 pikseli na boku, czyli przyrost rzędu 15%, przyrost ilości detalu będzie mniejszy (szczególnie przy "średnich" szkłach).
    Ja czasami robię zdjęcia pod wydruki offsetowe B1. Robiłem je z D700 - 12 Mpx, robiłem z D800 - 36 Mpx. Owszem, wtedy jest widoczna niewielka różnica. Powyżej 30 mpx w odległości jakiej się ogląda wydruk różnic nie będzie widać. Mi się marzy około 30 Mpx z wieloma fps, dużym DR, sterowaniem z androida, dotykowym LCD, eyefocus, gripem do pionów.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    A7sIII też trafi do wąskiej grupy osób, tu chodzi o to żeby mieć pełną ofertę.
    Ciekawe czy zysk rozdzielczości nie przełoży się na duży plus dla posiadaczy tele zoomów, jeśli crop ma 26Mpix to można zaszaleć i wielu wybierających aps-c do tego celu będzie miał wybór, to samo dotyczy jeśli ktoś trzaska sport to może się okazać że jakieś 300mm mu wystarczy zamiast większych armat.
    Zgadza się że taki wbudowany "telekonwerter" bardzo się przydaje. Przy czym do zastosowań niewymagających jakieś wielkiej rozdzielczości to 61 MPx jest do niczego niepotrzebne.
    To jest duży nadmiar danych, który na co dzień jest bardziej kulą u nogi niż potrzebą.
    Pozdrawiam
    Marcin

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale przecież to nie jest A7IV tylko A7rIV czyli wersja robiona pod wielkie rozdzielczości, cieszyć się tylko że reszta w tym aparacie dotrzymuje kroku, ciekaw jestem czy 10fps z pomiarem, video przecież też niczego sobie jak na aparat, który nie jest do wideo.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Na przyrost Mpx nalezy patrzeć odpowiednio, tzn ile % ma więcej niż matryca do której porównujemy, to nam da wynik o ile większe powierzchniowo wydruki da się z tego zrobić. By sie przekonać ile zysku mamy na boku kadru to z tego trzeba wziąć pierwiastek.
    Przy dużej ilości Mpx zysk 15 Mpx nie jest jakimś wielkim skokiem, absolutnie. To skok z 8256 na 9504 pikseli na boku, czyli przyrost rzędu 15%, przyrost ilości detalu będzie mniejszy (szczególnie przy "średnich" szkłach).
    Ja czasami robię zdjęcia pod wydruki offsetowe B1. Robiłem je z D700 - 12 Mpx, robiłem z D800 - 36 Mpx. Owszem, wtedy jest widoczna niewielka różnica. Powyżej 30 mpx w odległości jakiej się ogląda wydruk różnic nie będzie widać. Mi się marzy około 30 Mpx z wieloma fps, dużym DR, sterowaniem z androida, dotykowym LCD, eyefocus, gripem do pionów.
    Tak ale akcja pod bramką z drugiej strony boiska na matrycy 61Mpix z ogniskową np 300mm będzie miała dużo więcej detalu niż na 24Mpix.
    Wątpię żeby ktoś rIII brał pod tym kątem zdjęć, a teraz może zainteresuje się rIV, nie wiem tak tylko się zastanawiam.

  6. #16

    Domyślnie

    IV to może być ciekawa propozycja dla ptasiarzy i innych łowców zwierząt. Tutaj i tak nie ma czegoś takiego jak za długa ogniskowa i jeśli wierzyć w to co obiecują to poprawiono śledzenie w afc względem III na którą właśnie ptasiarze narzekali, że nie zawsze daje radę ze śledzeniem. Do tej pory wybór w systemie był taki: albo super af w A9 albo super rozdzielczość w eRce. Teraz IV może zapełnić niszę gdzie potrzeba super detalu połączonego ze skutecznym AFem.

  7. #17
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To jest duży nadmiar danych, który na co dzień jest bardziej kulą u nogi ..
    Zgadza się. I dlatego tego aparatu nie należy rozpatrywać jako jedynego, który załatwia dwie sprawy (dużo MPx albo crop tele). Jest wręcz przeciwnie, takie body w praktyce musi być jednym z kilku body jakie się używa.

  8. #18
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2018
    Miasto
    Poręba Wielka
    Posty
    80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Tak ale akcja pod bramką z drugiej strony boiska na matrycy 61Mpix z ogniskową np 300mm będzie miała dużo więcej detalu niż na 24Mpix.
    Wątpię żeby ktoś rIII brał pod tym kątem zdjęć, a teraz może zainteresuje się rIV, nie wiem tak tylko się zastanawiam.
    Naprawdę uważasz, że ktoś, kto robi to zawodowo postawi na 61Mpix zamiast 24Mpix? Te pliki będą przeogromne, a w fotografii sportowej liczy się czas.

    Twoja teoria jest mocno naciągana.
    D4 | Nikkor 28 f1.8G | Tamron 70 - 200 f2.8 G2

  9. #19
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Tak ale akcja pod bramką z drugiej strony boiska na matrycy 61Mpix z ogniskową np 300mm będzie miała dużo więcej detalu niż na 24Mpix.
    61/2,25 = 27 Mpx. To nie jest wiele więcej, to w praktyce tyle samo. I zakładasz, ze obiektyw ma nieskończenie dużą rozdzielczość.
    Nie będzie więcej detalu (o duzo więcej nie ma mowy), obawiam się, że będzie mniej. W cropie.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 17-07-2019 o 21:20

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Można teoretyzować, a rynek sam to zweryfikuje, Canon i Nikon tez wprowadzą aparaty z takimi matrycami, będzie konkurencja i zapomnicie o narzekaniu że dużo pikseli.

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Oficjalna informacja
    By Michaelg in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-04-2010, 10:44
  2. OFICJALNA ODPOWIEDZ NIKONA na List otwarty
    By docxxx in forum Serwis
    Odpowiedzi: 98
    Ostatni post / autor: 11-12-2009, 00:46
  3. Oficjalna flaga Kinderlandu
    By emet_b in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-11-2008, 00:23
  4. Adobe Camera RAW 4.6 -- oficjalna
    By stig in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-10-2008, 13:15
  5. Prezentacja nowej lustrzanki Sony w Bunkrze Sztuki
    By mkwiek in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 09-08-2006, 21:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •