Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35
  1. #11

    Domyślnie

    Nie kupuj tak ciemnych obiektywów bo nijak wpłyną na Twoje zdjęcia.

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak masz problem z kasą to bierz Sigme 17-50 i do tego na jaki cie stać aparat, 70-300 dokupisz sobie kiedyś, a skok w jakości i to często z opadniętą szczęką da ci taki obiektyw, a nie nowsze lepsze body.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Nie kupuj tak ciemnych obiektywów bo nijak wpłyną na Twoje zdjęcia.
    No to teraz mnie zbiłeś całkowicie z tropu. To jakie byś w takim razie polecił. Czytałem że dla obiktywu 70-300 powinno być f/2.8.

  4. #14

    Domyślnie

    Po pierwsze to wypada zadać pytanie z jakiej odległości fotografuje. Jaki sport. Bo może lepszy będzie T70-200/2.8, może T90/2.8, a może wspomniana Sigma.

  5. #15

    Domyślnie

    Piłka nożna ale póki co to orliki, hale sportowe. Na pełnowymiarowe boiska przyjdzie jeszcze czas widzę że chyba najpierw muszę wybrać odpowiednie obiektywy bo to może być wyznacznikiem dla budżetu jaki mogę przeznaczyć na body

  6. #16

    Domyślnie

    Tutaj masz zdjęcia zrobione przez trzy różne osoby (mnie, i dwie znane mi osoby) podczas tej samej imprezy, trzema różnymi zestawami. Dwa pierwsze linki to obiektywy f/2.8, trzeci to ciemne szkło f/5.6. Obiekt ogólnie przyzwoicie oświetlony, więc w Twoim przypadku duże szanse, że będzie tylko gorzej...

    https://www.laczynaspilka.pl/galeria-pelna/200.html
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...016?highlight=
    http://zdunskawola.naszemiasto.pl/ar...l,t,id,tm.html

  7. #17

    Domyślnie

    OK to faktycznie robi sporą różnicę więc już widzę, że w szczególności jeśli chodzi o teleobiektywy to f/2.8 to w moim przypadku mus. Tu niestety z tego co widzę kwoty bywają kosmiczne. Co sądzisz o Tamronach bo chyba jedyne które mieściły by się w moim budżecie. Jak natomiast wygląda sprawa z mniejszymi co zdjęć "codziennych"?

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nemesis_dex Zobacz posta
    OK to faktycznie robi sporą różnicę więc już widzę, że w szczególności jeśli chodzi o teleobiektywy to f/2.8 to w moim przypadku mus. Tu niestety z tego co widzę kwoty bywają kosmiczne. Co sądzisz o Tamronach bo chyba jedyne które mieściły by się w moim budżecie. Jak natomiast wygląda sprawa z mniejszymi co zdjęć "codziennych"?
    Moje zdjęcia (drugi link) były wtedy robione właśnie najtańszym teleobiektywem 2.8 od Tamrona czyli 70-200 Di LD Macro. Mało tego, do zestawu miałem wtedy również najtańszego pełnoklatkowego Tamrona 28-75/2.8 oraz chyba również najtańszy obiektyw szerokokątny f/2.8 czyli Tokinę 16-28. Ceny wszystkich trzech są wg. mnie bardzo dobre jak na to co oferują, i to bez różnicy czy nowe, czy używane.

  9. #19

    Domyślnie

    Czy do takich zastosowań jak moje 70-200 będzie ok? Nie potrafię ocenić w tej chwili odległości ale przeważnie zdjęcia robię z bocznej linii boiska więc najdalsza odległość to przeciwległy róg boiska ale to też nie zawsze. Bardziej interesuje mnie uchwycenie w kadrze np. bramkarza z połowy boiska jakim jest np. orlik

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nemesis_dex Zobacz posta
    Czy do takich zastosowań jak moje 70-200 będzie ok? Nie potrafię ocenić w tej chwili odległości ale przeważnie zdjęcia robię z bocznej linii boiska więc najdalsza odległość to przeciwległy róg boiska ale to też nie zawsze. Bardziej interesuje mnie uchwycenie w kadrze np. bramkarza z połowy boiska jakim jest np. orlik
    Że tak to ujmę bardziej "obrazowo"- będzie dwukrotnie "bliżej" niż przy użyciu posiadanego 18-105. Lub inaczej- będziesz mógł stać w dwukrotnie większej odległości niż obecnie mając ten sam kadr. Czyli nie będzie problemu. Nawet na pełnowymiarowym boisku się sprawdzi.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon d7200 vs d5600
    By witus83 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 17-02-2020, 15:52
  2. D7200 czy D5600 który wybrać?
    By MarekD3100 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-04-2018, 10:43
  3. Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 14-11-2015, 23:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •