Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Shoper - nie docierają maile z potwierdzeniem złożonego zamówienia

    Mowa o sklepie internetowych z akcesoriami fotograficznymi. Nie jest to duży sklep, ale jest jakiś obrót. Wiem, że są tutaj osoby które też prowadzą sprzedaż za pośrednictwem internetów, różnego rodzaju platform. Zapytam, bo moze ktoś już wcześniej to przerabiał. Problemem jest kiepska docieralność maili z powiadomieniami o statusie transakcji.
    Zastanawiam się, gdzie może być przyczyna tego problemu... Korzystam ze zdaje się dobrego hostingu od home pl

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie wiadomości z automatu trafiają do spamu, kontaktowałem się też w tej sprawie z hostingiem.
    Przyznali że problem leży po ich stronie bo przez osoby które wykupują hosting pod spam są wszystkie domeny pozycjonowane i teraz niby odkopują wiarygodność czy coś takiego.
    Więc najlepiej zgłoś problem do swojego operatora zwłaszcza jak masz innego typu usterkę ze skrzynką.

  3. #3

    Domyślnie

    Przyczyn takiego stanu rzeczy może być o najmniej kilka. Może to być wina dostawcy usług hostingowych - dlatego w pierwszej kolejności warto do nich wysłać zapytanie, ale przy określonej dużej ilości wysyłanych maili, nawet oni mogą nie dać rady, bo w sumie nie jest to w ich sprawa. Wszystko zależy więc od skali wysyłki.
    Zwykle jest tak, że na początek SMTP Gmail powinien wystarczyć, ale z czasem, może robić się problem z dostarczalnością. Wówczas należałoby skonfigurować SPF, DKIM, DMARC itd.
    Przy dużej ilości wysylanych maili transakcyjnych wart zainteresować się też zewnętrznymi SMTP np tymi od Freshmaila, którzy to mają wg mnie jedną z lepszych dostarczalności. Po prostu mają sztab ludzi który dba o to, aby IPki nie trafiły na różne czarne listy.

  4. #4

    Domyślnie

    Widzę, że będę to musiał jeszcze wszystko przestudiować.
    Ile może to kosztować? Takie zewnętrzne, dobre, niespalone serwery SMTP z przeznaczeniem do wysyłki.

  5. #5

    Domyślnie

    Najlepiej wysłać zapytanie, będziesz wiedział na czym stoisz, z jakimi kosztami trzeba się liczyć.

    Zwykle jest tak, że wysyłki 25 tyś maili wynosi 100 zł a jeśli jakiś sklep wysyła tyle maili transakcyjnych miesięcznie to zakładam, że ta stówka szybko się zwróci

Podobne wątki

  1. GMAIL znikające maile
    By velaskez in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2015, 06:50
  2. Jak zablokować niechciane maile?
    By Wojteksw in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-03-2015, 13:19
  3. D90 - problem z potwierdzeniem ostrości.
    By galaza in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2013, 13:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •