Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Zgoda na opublikowanie wizerunku po TFP a RODO

    Minął ponad rok od wprowadzenia RODO więc mam nadzieję, że to się już jakoś ustabilizowało.
    Jak to się ma w obecnym czasie?
    Normalnie spisuje się zgodę i można publikować czy jak?
    Ostatnio edytowane przez spiritus ; 15-07-2019 o 00:04
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  2. #2

    Domyślnie

    RODO dotyczy ochrony danych osobowych.
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 15-07-2019 o 05:09

  3. #3

    Domyślnie

    No wiem.
    Chodzi o to czy mozna taka zgode z imieniem i nazwiskiem, urodzona kiedys tam trzymac w szufladzie.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  4. #4

    Domyślnie

    A Ty te zdjecia w ramach TFP robiles jako firma/dzialalnosc gospodarcza czy jako hobbysta amator?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #5

    Domyślnie

    Tzn mam zamiar zrobić :P

    Jako hobbysta amator.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  6. #6

    Domyślnie

    Doczytaj jeszcze w necie ale wg mnie RODO nie ma zastosowania do osob indywidualnych w tym hobbystow amatorow


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #7

    Domyślnie

    RODO dotyczy oczywiście wyłącznie podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, niezależnie od formy prawnej - czyli hobbyści nic nie muszą. ALE drobna uwaga: jeśli amatorsko wykonujesz fotografie a jednocześnie prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i masz w swoim PKD wpisaną fotografię, to niezależnie od celu, w którym powstała fotografia (jako usługa płatna czy pstryk hobbystyczny) dane podlegają RODO.

  8. #8

    Domyślnie

    Aaa... czyli super

    DG nie prowadzę żadnej... można działać.

    Dzięki!


    P.S.
    Jeszcze na przyszłość...
    Czyli jak np działam na podstawie umowy zlecenie (bez DG) fotografując jakiś ślub, chrzciny, urodziny to też rodo mnie nie dotyczy?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  9. #9

    Domyślnie

    W zasadzie nie, z naciskiem na "w zasadzie" Interpretacja prowadzenia działalności gospodarczej przez GIODO może się różnić od tej z GUSu czy US...
    Piszę to jedynie asekuracyjnie, bo czytając literalnie umowa zlecenie nie czyni Cię przedsiębiorcą.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ryw Zobacz posta
    RODO dotyczy oczywiście wyłącznie podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, niezależnie od formy prawnej - czyli hobbyści nic nie muszą.
    Oj, oj, ostrożnie z takimi poradami...! Jeszcze ktoś w to uwierzy i będzie miała kłopoty.
    RODO jest ustawą "o ochronie danych osobowych osób fizycznych", co w ogóle nie wyklucza tego, że chroni też te osoby fizyczne przed innymi osobami fizycznymi. Ustawa wyklucza spod RODO jedynie osoby fizyczne, które przechowują dane osobowe innych osób fizycznych w celach "rodzinno - towarzyskich" (czy jakoś tam tak...). Osoby fizyczne gromadzące dane osobowe innych osób fizycznych, w innych celach niż te "rodzinno-towarzyskie" też podlegają RODO. Czy autor przechowuje umowę w celach "rodzinno - towarzyskich"? Można mieć wątpliwości... Sam musi to rozstrzygnąć i ewentualnie potem obronić taką interpretację w sądzie... (oczywiście w najczarniejszym scenariuszu )

    pozdrawiam

Podobne wątki

  1. RODO pare pytań
    By Jacek_Z in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 08-11-2018, 17:35
  2. Zgoda na rozpowszechnianie wizerunku
    By Tomasz121 in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-12-2010, 21:28
  3. Zgoda na wykorzystanie wizerunku
    By Empire in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 15:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •