Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie D5300 z 18-140 - jakie filtry

    Cześć,
    Jak w tytule, rozważam Hoya lub Marumi, albo jeden i drugi, UV Hoya, polaryzacyjny Marumi, ale ostatnio natrafiłem jeszcze na filtry Polaroid, czy ktoś miał z nimi do czynienia i jaka jest Wasza opinia?

  2. #2

    Domyślnie

    Polaryzacyjny mozesz kupic. Ale UV na cyfrze to tylko szkielko chroniace obiektyw jak komus na takiej ochronie zalezy.
    Mi tam starcza zwykly dekielek.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #3

    Domyślnie

    Lepsza od dekielka jest osłona przeciwsłoneczna, bo jak aparat piźnie na beton, to chociaż jakaś amortyzacja jest.

  4. #4

    Domyślnie

    Trzymaj się Hoya i Marumi, to solida średnia półka. W necie znajdziesz testy polarów, konkretne modele tej samej firmy mogą się trochę różnić, ale ogólnie są ok. Dla świętego spokoju możesz nakręcić UV, kiedy już wyrobisz sobie nawyk nie przecierania soczewki rękawem, możesz odkręcić
    Czy czasem pod marką Polaroid to nie są jakieś chińskie filtry sprzedawane?

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Hoya i B+W to najczęściej podrabiane filtry, do tego stopnia że allegro, ebay ma większość podróbek z aliexpres, nawet znane sklepy u nas rozprowadzają podróbki, więc uwaga na zakupy, z Marumi i innymi nie wiem jak jest.

  6. #6

    Domyślnie

    Polaroid specjalizuje się od lat w okularach z polaryzacją i mogę śmiało powiedzieć że są niezłe

  7. #7

    Domyślnie

    Myślisz, że to ta sama firma, ta sama fabryka? Ja bym na to złotówki nie postawił.
    Zawsze możesz kupić, nikt nie zabrania
    Ps. Teraz te okulary to jakaś taniocha głównie.
    Pps. Przypomniało mi się https://www.optyczne.pl/23.1-Inne_te...nych_2015.html ale pewnie znajdziesz nowsze

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Jeśli przekonuje Cię ta reklama, kupuj. To bardzo ważne, mieć zaufanie i przekonanie do narzędzi, których używasz.
    Natomiast co do firmy Polaroid, to jest jej (kolejna?) reaktywacja. Brand został kupiony przez fundusze inwestycyjne, odwołują się do tradycji, co jest oczywiste. Ale gdzie to jest produkowane, z jakich materiałów, to trzeba by mocniej pogrzebać w necie. Ludzie używają niedrogich chińskich filtrów, też się da.

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jest już troszkę na rynku chińskich "marek", które nadają się do użytku, lepiej takie coś niż zakup filtrów na allegro lub w przypadkowym sklepie.

Podobne wątki

  1. jakie szkła do D5300 (video)
    By pabloo77 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-11-2017, 00:09
  2. Jakie body po D5300
    By KrS in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-09-2017, 20:35
  3. Jakie filtry ???
    By mariusz2704 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-09-2009, 20:15
  4. jakie filtry??
    By pampek83 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-10-2008, 21:47
  5. Jakie filtry :)
    By Zuzka in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-06-2007, 22:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •