Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cena przy podobnej wydajności jakieś 20% niższa, w użytkowych gdzie AMD wygrywa znacząco wyjdzie nawet czasami i 40% taniej ale sugerowanie się tylko tym jest błędem.
    Intel od dawna sięga granic procesu 14nm i śrubuje GHz co powoduje że ma dobre wyniki tam gdzie zegar robi robotę, a samo oprogramowanie jest tragicznie optymalizowane jak np większość od adobe.
    W przyszłym roku będzie ZEN2+ czyli Ryzen 4xxx i tu pojawią się też zintegrowane procesory z gpu ZEN2 ( obecne modele 3xxxG to stare ZEN+ ), można tez wtedy spodziewać się podniesienia ogólnej wydajności i GHz tak jak to zrobi intel z modelami 10xxx.
    Plus platformy AMD to zgodność wsteczna, jak ktoś ma płyty wcześniejsze to wciśnie tam nowe ryzeny, dlatego ja też wszedłem w amd bo jak spadną ceny to kupię sobie jakieś R7 3700x.
    Niskie TDP w AMD to duża zaleta, jest mało ciepła to i mało wymaga się od chłodzenia, zmniejszają się koszty zrobienia cichego zestawu.
    Zaleta AMD to tanie płyty główne, które mimo to są dobrze wyposażone i pozwalają na kręcenie, nikt nic nie blokuje.
    No i jeszcze kolejna istotna sprawa, Intel zapowiedział że nawet przyszłe modele 10xxx nadal będą dziurawe co powoduje spadek wydajności samego procesora, odbija się to na SSD zwłaszcza na szybkich PCIe, czesto testy są robione bez łatania dziur żeby podbić wyniki intela.

    Jedyny poważny minus to MSI, które narobiło bydła ze swoimi płytami z malutkim EEPROM i wydymali ludzi, którzy chcieli na te płyty wciskać nowe Ryzen., przez co sieć zalał hejt z kłopotami działania nowych procesorów, brak stabilności, RAM nie działa często na natywnych ustawieniach itd ale na gigabyte, asrock, biostar, evga czy asus nie ma problemów.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 13-07-2019 o 00:18

  2. #12

    Domyślnie

    Mimo wszystko zastanawiające jest kto ma bardziej nierówno pod sufitem- ci którzy myślą że za niższą cenę mają "to samo" czy ci którzy myślą, że nie przepłacają...

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Mimo wszystko zastanawiające jest kto ma bardziej nierówno pod sufitem- ci którzy myślą że za niższą cenę mają "to samo" czy ci którzy myślą, że nie przepłacają...

    Jesli procesor A kosztuje 1100zl przykladowo i ma wydajnosc w aplikacjach wyraznie lepsza niz procesor B za 1300zl (a jeszcze w grach praktycznie ten sam poziom).
    To w sumie trzeba miec nierowno pod sufitem zeby kupowac procesor B.
    No ale niektorzy maja "bo Intel to Intel".
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #14

    Domyślnie

    Wystawiłem na olx swojego i7 6700K + płyta główna asus Z170 PRO GAMING, cena zaporowa... Ha zobaczymy czy będzie zainteresowanie ha najwyżej będzie się długo sprzedawać... Tak jak moja pamięć ram

    Wysłane z mojego Hułałeja
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No i Intel 10xxx podobno dopiero w przyszłym roku, dziwne posunięcie, chyba że będą robić spore obniżki tego co jest teraz.

  6. #16

    Domyślnie

    Słuchajcie to jak tą piątkę 2600 idzie popędzić faktycznie? Da radę taktami i5-ce K która robi spoko 4,5 bez wymiany gluta a najnowsze to ponoć i 5Mhz robią i chodzą?!
    Kuma zabiliście ćwieka, teraz mam dylemat czy wakacje czy nowy PC
    Na purepc i innych pclabach nieciekawe rzeczy piszą i ogólnie nie jest najlepiej, przeciwnie z intelem - jest jazda.
    Z ryzenami to OC robią 4,2 a nawet jeden pisał że zostawił 4mhz bo tempy szły, itd - szok!! Ponoć i płytę najlepiej mieć parę x droższą
    Reasumując nic ciekawego nie dowiedziałem sięo AMD po za tym że omawiane umożliwiają przetaktowanie. O intelu K za to sama merytoryczna wiedza wraz z wyczerpującymi poradnikami OC
    Ostatnio edytowane przez pierote ; 13-07-2019 o 22:29 Powód: gapa
    D610 D70 N80-200/2,8 P200/4 N102/2,5 Taku55/1,8 ~135 N18-70, Pixma IP4700+OCP tetenal photo silk & fomei nano pearl

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak chcesz procesor do gier to bierzesz stare intele albo najnowsze amd, jak do użytkowych to bierz amd.
    Pamiętaj że jak chcesz popędzić intela to płyta troszkę będzie kosztowała i chłodzenie też solidne.
    Ja mam R5 2600 i nawet mi do głowy nie przyszło żeby go kręcić, po co ?
    Z szybkich testów jakie zrobiłem sens było podkręcić pamięć, sens był zakup szybkiego SSD na PCIe.

    Nie czytaj za dużo bo skończysz jak wielu z ręką w nocniku czyli z płytami MSI, które momentami nachalnie były wciskane wszędzie po forach, kupiłem gigabyte i okazało się że pamięci kręcą się lepiej i procesory 3xxx można montować bez problemu.

    AMD R5 3600 w grach ma wydajność i5-9600K w programach jak i7-9700K
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 13-07-2019 o 23:38

  8. #18

    Domyślnie

    Głównym mułem u mnie jest nikonowski CNX2, LR na ponoć podobnie. Ten program rusza na przetaktowanych 4 rdzeniach. Fajnie chodzi na 4,5-4,7. Także tutaj mam dylemat.
    MSI właśnie mi padła, dobrze że na gwarancji.
    D610 D70 N80-200/2,8 P200/4 N102/2,5 Taku55/1,8 ~135 N18-70, Pixma IP4700+OCP tetenal photo silk & fomei nano pearl

  9. #19
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale dlaczego chcesz porównywać zegar w starociach do zegara w nowych procesorach, do tego co z resztą w zestawie wpływającą na szybkość.
    W takiej dyskusji zaraz będę musiał udowadniać że koła w samochodzie najlepiej jak są okrągłe, a nie kwadratowe.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. D90 i co dalej
    By alexsob in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 03-05-2015, 09:50
  2. D40 i co dalej...
    By annaj85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-01-2015, 23:02
  3. Co dalej ?
    By Fejton in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 30-07-2014, 13:47
  4. Przepalające się podstawki Socket LGA 1155
    By Calme in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-01-2011, 22:39
  5. no i co dalej?
    By grudzinsky in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-07-2008, 20:17

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •