Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Algarve

  1. #1

    Domyślnie Algarve

    Dzień dobry. Powróciwszy z urlopu, co chwilę sięgam do szuflady i wyciągam jakieś zdjęcie. Będę Was tutaj raczył kolejnymi kadrami, postaram się nie zanudzić.

    1
    Praia da Marinha - wschód

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2019-07-06-Marinha1.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	1,68 MB
ID:	27614

    2
    Praia da Marinha - wschód ale później

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2019-07-07-Marinha2.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	1,72 MB
ID:	27615


    3
    Praia da Marinha - zachód

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2019-07-10-Marinha3.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	1,83 MB
ID:	27616


  2. #2

    Domyślnie

    Cycus glancus jedynka. Glownie za ta piekna gwiazdke i najlepszy power swiatla w kadrze.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #3

    Domyślnie

    Piekne zdjecia i faktycznie jedynka najlepsza.
    Moglbys troche opisac swoj wypad w to miejsce bo tak sie sklada, ze rowniez mam ochote wybrac sie tam w pazdzierrniku i kazda informacja jest dla mnie na wage zlota

  4. #4

    Domyślnie

    Mi się wszystkie podobają, ale chyba jedynka przez te promyczki i zróżnicowanie w kadrze. A sam kadr super.

  5. #5

    Domyślnie

    Wszystkie trzy są świetne, ale jedynka ... najlepsza
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję za miłe przyjęcie, nie jest dla mnie zaskoczeniem że to właśnie jedynka Wam najbardziej przypadła do gustu, też uważam to zdjęcie za "najmocniejsze". I jest to jakaś rekompensata za wczesną pobudkę Z kwestii technicznych, to są w sumie cztery ekspozycje połączone i dodatkowo doprawione

    4
    Carvoeiro

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2019-07-12-Carvoeiro1.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	1,53 MB
ID:	27666


    @6868 Algarve jesienią powinno być jeszcze bardziej malownicze; ja najczęściej trafiałem na bezchmurne niebo i w miarę spokojny ocean. Kolejna uwaga jest taka, że tam niestety "złota godzina" trwa kwadrans... po chwili od wschodu słońce jest już wysoko i ostro świeci - np na zdjęciu 2 "odzyskiwałem" szczegóły skał z ciemniejszej ekspozycji. Ponadto sprawdź kierunek padania światła, aby dobrać właściwą porę dnia do właściwego wybrzeża. No ale tego chyba nie muszę Ci tłumaczyć Proponuję też zainstalować sobie jakąś aplikację pokazującą godziny przypływów i odpływów - to ma wpływ nie tylko na kwestie wizualne, ale i bezpieczeństwo, żeby woda nie odcięła Ci drogi powrotu. I uważaj na klifach, i pod nimi.

    A lokalizacyjnie, to polecam właśnie okolice Carvoeiro, stamtąd jest blisko (15 minut autem) właśnie do Praia da Marinha; Praja da Albandeira (jeszcze coś stamtąd pokażę, mniej imponujące miejsce ale też fajne); i kilku innych - jak Benagil, ta słynna jaskinia do której można się dostać tylko od strony oceanu. Drugi bardzo ciekawy i znany teren to Ponta de Piedade i okoliczne plaże na południe od Lagos - ich dodatkowym plusem jest to, że są położone w kierunku wschodnim, a nie południowym, więc też można tam zrobić fajne zdjęcia o wschodzie. Inne, bardziej odległe miejsca do Cabo da Sao Vicente (latarnia na końcu kontynentu, i niesamowite klify dookoła - ale miejsce jest zatłoczone). Z większych miast ładniejsze są Lagos, Tavira i Faro; ale ciekawe jest max kilka budynków, reszta to zwykła zabudowa; wg mnie plaże i klify są wielokrotnie fajniejszym celem wypraw - a nie zapominaj, jestem wielkim fanem architektury Portimao w ogóle omijaj, najbrzydsze.

    W knajpach porcje są wielkie i pyszne, ale drogie. No i ostatnia sprawa, bez samochodu zapomnij o dotarciu do tych wszystkich miejsc.

    Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania, daj znać.

  7. #7

    Domyślnie

    O, dziekuje serdecznie za mase informacji. Napewno bede mial jeszcze sporo pytan, takze napewno sie zglosze

  8. #8

    Domyślnie

    @creep ładnie uchwyciłeś magię tych miejsc i ich charakter. Pora dnia też nie bez znaczenia, zazwyczaj Algarve pokazane jest w godzinach południowych z płaskim oświetleniem.
    Na Twoich pracach dzięki temu dobrze prezentuje się faktura skał i ich koloryt...
    Nikon i podróże ...


  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    5

    Carvoeiro - 15 minut wcześniej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2019-07-22-Carvoeiro2.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	2,04 MB
ID:	28040

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Somwhere in Algarve...
    By maniak666 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-11-2017, 19:54
  2. [ Krajobraz ] Kolory Algarve
    By Lecta in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-01-2015, 15:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •