Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie W jaki sposób obrobić tak zdjęcia?

    Cześć Wszystkim
    Od dawna próbuje uzyskać specyficzną biel na swoich zdjeciach lecz nigdy nie byłem do końca zadowolony.
    Znalazłem przypadkiem fotografie które idealnie oddają moje chęci, tylko po wielu próbach nie potrafie uzyskac efektu jak na fotografiach poniżej...
    Czy tutaj juz wchodzi w gre Photoshop? Czy może tylko Lightroom? Jakies podpowiedzi? Na pierwszym zdjęciu lampa czy bez? I na koniec jeszcze jak uzyskac taki blask słońca jak na zdjęciu ostatnim? Jeśli jest ktoś w stanie mi pomóc to bardzo prosze
    Przepraszam za duże miniaturki jesli komus przeszkadza

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	286
Rozmiar:	74,6 KB
ID:	27592Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	287
Rozmiar:	203,7 KB
ID:	27593Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1562835545827.jpg
Wyświetleń:	286
Rozmiar:	154,8 KB
ID:	27594Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	339,8 KB
ID:	27595

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Owadus Zobacz posta
    I na koniec jeszcze jak uzyskac taki blask słońca jak na zdjęciu ostatnim? Jeśli jest ktoś w stanie mi pomóc to bardzo prosze
    Fotografować pod światło i mieć obiektyw który tak pracuje (tzn traci kontrast i flaruje).

    Co do wcześniejszego pytania - wrzuć swoje zdjęcia i pokaż co udało Ci się osiągnąć, coś będzie można więcej doradzić. Generalnie to staraj się usunąć zafarby z miejsc gdzie potrzebujesz bieli i dość agresywnie rozjaśnij, ale bez wchodzenia w przepał (podbij Whites i highlights w LR i kontroluj histogram). Poza tym - najłatwiej chyba napisać do autorów zdjęć i po prostu zapytać

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Albo wrzucić w Ps taki efekt, inna sprawa czy to się podoba czy nie, takie efekty uzyskane rzeczywiście czy dodane to chyba już lekko tandetą trąci.
    Co do samej bieli to możesz sobie zmierzyć jaki to odcień i tak samemu ustawić.

  4. #4

    Domyślnie

    Aż takie ogromne flary robiłyby się pod słońce? Czesto tak robie ale nigdy az takiego dużego obłoku słońca na zdjęciach nie miałem, chyba że po prostu nie umiem tego wyciagać...
    Może zdjecia robione jakimś Heliosem itd. dlatego az tak dużo słońca się wlało?
    Co do bieli, zawsze gdy próbuje az tak rozświetlić zdjęcie, wdają sie przepały i nie wygląda to dobrze, tutaj ta biel jest intensywna ale i jednocześnie bez przepałów. dla mnie cuda..
    Tylko że ja robie bez lampy i mam czesto dużo cieni do wyciagania, gdyby robili z lampą to ma to wtedy sens?

  5. #5

    Domyślnie

    próbniki koloru (colorchecker) czasami pomaga
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  6. #6

    Domyślnie

    W jaki sposób moge zmierzyć odcień bieli? Poinstruowalibyście mnie lub przekierowali na jakiś poradnik?

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale w jakim programie ?

  8. #8

    Domyślnie

    Rzeczywiście istotna informacja Lightroom. Jeśli photoshop wchodziłby w gre do uzyskania takich efektów jestem skłonny sie nauczyć, byle uzyskac takie efekty

  9. #9

    Domyślnie

    To są zdjęcia bez lampy błyskowej, moim zdaniem z dodatnią kompensacją ekspozycji ( min +1EV moim zdaniem), albo pomiar punktowy i ciągnięta ekspozycja w postprocesie.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  10. #10

    Domyślnie

    Na takich zdjęciach z bielą nie ma większego problemu (mz), chyba trudniej jednocześnie zachować "fajną" karnację skóry (taki lekki, jasny brąz)

Podobne wątki

  1. Jak obrobic zdj w taki sposob...
    By Odki in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-03-2016, 18:00
  2. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21-12-2015, 21:21
  3. W jaki sposob ogladacie, doswiadczacie zdjecia?
    By hellbike in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 15:30
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-05-2010, 09:27
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-09-2009, 22:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •