Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Danzante

  1. #1
    kobieta Awatar abre
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Chatka Fanaberka pod Otwockiem
    Posty
    445

    Domyślnie Danzante

    Środowisko końskich fotografów chętnie integruje się na plenerach. Tu plener zorganizowany przez Kasię Okrzesik-Mikołajek w Stajni Neptuno.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC1415.jpg
Wyświetleń:	282
Rozmiar:	146,5 KB
ID:	3069
    Pola Gałczyńska

    moje www

  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo fajny kadr, świetny kon, ale na duży minus separacja i miana tła, co niestety psuje ostateczny odbiór

  3. #3
    kobieta Awatar abre
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Chatka Fanaberka pod Otwockiem
    Posty
    445

    Domyślnie

    Tam nie ma żadnej separacji - to bardzo ciemny las a koń jest bardzo jasnej maści. Ujęcie zostało lekko niedoświetlone.
    Pola Gałczyńska

    moje www

  4. #4

    Domyślnie

    Jakoś te kończyny beznadziejnie ucięte, wygląda dla mnie ten koń jak manekin, żadnego piękna w nim nie ma
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  5. #5

    Domyślnie

    Świetna robota. Wrzuć coś więcej.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Świetna robota...
    Gdzie to dostrzegasz? Wytłumaczysz niewidzącemu?
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    Gdzie to dostrzegasz? Wytłumaczysz niewidzącemu?
    Ja też poproszę .

  8. #8

    Domyślnie

    demoniczne; może tak ma być? nie musi być klasyczny piękny koń w galopie

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez abre Zobacz posta
    Tam nie ma żadnej separacji - to bardzo ciemny las a koń jest bardzo jasnej maści. Ujęcie zostało lekko niedoświetlone.
    ups.. na telefonie oglądałem i tak to wyglądało. Teraz widzę to na kompie i zwracam honor, widać detal w tle. Jest super

  10. #10

    Domyślnie

    Chociażby z powodów samej techniki - bardzo udanej ekspozycji, świetnego ustawienia światła oraz modela względem tła, które wyszło kruczoczarne, ładnej szczegółowości światła (widać każde ścięgienko), dobrego koloru (nie wiem, czy koń taki rzeczywiście jest w naturze, ale na zdjęciu wyszedł dobrze) uznaję to zdjęcie za bardzo udane. Do tego dochodzi postproces który na szczęście nei jest niszczący: kolory są naturalne a nie radioaktywne, pomimo wysokiej kontrastowości nei mam ani odrobinkę odczucia przykrej obecności czegoś a la HDR, suwakowanie nie zniweczyło ładnej trójwymiarowości - tu też należą się pochwały.

    Co do kadrowania - nie mam zastrzeżeń kolegów, mnie nei razi takie cięcie, może dlatego, że nei jestem z tej dziedziny. Może takie ucinanie nóg koniom uchodzi wśród hippików i w ogóle znawców tematu za świętkradztwo - ale mnie to nie przeszkadza. Przyjmuję, że skoro chce się zmieścić w kadrze tylko fragment postaci, to jakoś się ją uciąć musi.

    No i sam model - nie wiem na ile taka postawa jest popularna czy nie, może to gest zbanalizowany do porzygania a może wyjątkowo oryginalny i niepowtarzalny - nei wnikam w to. Uznaję, że w tym ujęciu wyszło to ciekawie. Całość oceniam pozytywnie.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •