Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1

    Domyślnie RX100 w miejsce D7000

    Cześć,

    ponieważ lustrzanka zaczyna mi ciążyć w niektórych sytuacjach, zacząłem się zastanawiać na jakimś maluchem. Nasuwa mi się pytanie czy Sony RX100 M4 godnie zastąpi D7000 z obiektywem 17-50/2,8. Zakres ogniskowych, światło podobne itp. Ktoś używa, porównywał?

    Dziękuję i pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Może nie D7000, ale już dawno zamieniłem D700 na RX10m2 (ta sama matryca co w RX100m4). Fotografuję praktycznie na wyjazdach plus okazjonalnie koło domu. Z fotografowania zachodów słońca, roślinek, ptaszków etc. już wyrosłem D700 plus szklarnia strasznie mi ciążyła. Przejściowym okresem było D700 plus jedno szkło N24-120. Ale to też strasznie wielkie bydlę. Co do różnicy w jakości fotek to oczywiście jest, ale nie tak duża jak różnica w wadze i wielkości. Większości zdjęć robionych w tych warunkach, nie jestem w stanie rozróżnić czy z D700 czy RX10m2. Jeśli fotografujesz w jpg to zaletą jest bardzo dobry silnik jpg w Sonym.
    D700 zostawiłem sobie do okazjonalnej reporterki okolicznościowej, szkoda sprzedawać korpus z przebiegiem 7000 klatek za śmieszne pieniądze.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za opinię. Ktoś coś jeszcze może napisać?

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Mogę napisać, że "wyjazdowo" wymieniłem D700 na M4/3. Może nie do końca wymieniłem bo D700 został, ale na wyjazdy czy dla frajdy zabieram malutkie bezlustro. FX'y zostały tylko "do roboty".

  5. #5

    Domyślnie

    Jak dotrę na kwadrat to skrobnę kilka słów, z telefonu nie chce mi się. Wybacz.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Miałem i mam sprzęt FX. Mam tez RX100Mk.4. Waga puszek doskwierała mi na wyjazdach od bardzo dawna. Próbowałem 4/3, bezlusterkowców APS-C i skończyło się na bezlusterkowcach FX. Na wadze trochę zyskałem, wystarczająco aby chcieć zamienić DSLR FX na bezlustra FX.
    Sony używałem na wyjazdach, jako jedyny lub dodatkowy aparat, oraz na koncertach, na których zabraniano wnoszenia dużych puszek (nie mam akredytacji). Sony od roku leży w szafie i zbiera kurz. Zastąpił go zupełnie (foto i wideo) smartfon. Nie dlatego, że ma lepsza jakość obrazka niż RX100Mk4, ale dlatego że ma wystarczającą. Z brakiem możliwości używania trybów "prawdziwych" A, S i M się w tym wypadku pogodziłem. Sony idzie do ludzi
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  7. #7

    Domyślnie

    Miałem RX100 wer.III i wrażenia na mnie nie zrobiła, może w dzień będzie ok ale w warunkach domowych i w nocy będzie gorzej niż D7000, więc musisz się zastanowić.
    Próbowałem OM-D E-M1 II ale zysk w wielkości niewielki w stosunku do DX a jakość jednak gorsza, wolę jednak coś ponosić niż mieć gorsze foty.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  8. #8

    Domyślnie

    Mam NEX-6, 5T i 5R. Zatem ta sama matryca co w D7k. Potrzebowałem mały aparat na rower, długo woziłem 5R, a potem 5T z E16 lub E20. Mały zestaw o bardzo dobrej jakości. Niestety czasem brakowało dłuższej ogniskowej. W tym roku kupiłem RX100M3 i jest dobrze. Mniejszy pokrowiec, mniejszy rozmiar i waga mniejsza.
    Matryca ma wyraźnie mniej zapasu w światłach od tej NEXowej. Nieco mniej też w cieniach. Poza tym jest spoko. W przyszłym tygodniu lecę do Irlandii i chyba zabiorę tylko RX100. Nawet nie chodzi o ciężar w porównaniu do NEXa, ale z obudowy wielkości paczki fajek dostaję podobną jakość co z APS-C. Z aparatem się trzeba tylko oswoić i poustawiać wszystko pod siebie.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie uwagi. Czuję się raczej zachęcony zwłaszcza, że nie zamierzam się pozbywać D7000 - nic go nie zastąpi po podpięciu sigmy 10-20 . Ale mam go trochę dość jak idę na świętokrzyskie szlaki na 30+ km...

    Kolejne pytanie to w czym obrabiać rawy sonego jak się nie ma LR? Do nikona używam softu Nikona - czy sony ma jakiś rozsądny software?

    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Też się swojego czasu napaliłem na RX100 M3. Wiele lat nikony. Ostatni to był D7000. W końcu poszedłem w nexy. Fotki świetne, puszki mniejsze od lustrzanek. I tak trwałem kolejne kilka lat. Nex5, nex6, A6000 plus Zeiss 16-70. Wyszły RX100. Doszedłem do wniosku, że skoro to Sony to będzie równie dobry albo prawie, jak A6000, a dużo mniejszy i łatwiejszy do noszenia. Owszem łatwo go było wszędzie zabrać w torbie, czasami w kieszeni. Kupiłem RX100 M3. Na poszątku byłem zadowolony - jak to z nowości. Po roku podsumowując zabawę z RX100 stwierdziłem, że: fotki już nie są tak dobre, jak z A6000, mała plastyka obrazka ze względu na małą GO. Przy słabym oświetleniu dość duże szumy. Ergonomia beznadziejna - brak gripa do pewnego trzymania aparatu, co prawda kupiłem i nakleiłem specjalny grip przeznaczony do RX100, ale wiele to nie pomogło. Ograniczona możliwość szybkiej zmiany różnych ustawień - mało albo prawie wcale przycisków funkcyjnych - trzeba co chwilę wchodzić do menu. Okazało się, że przez rok zrobiłem dużo mniej fotek niż wcześniejszymi DX ami. W końcu się zniechęciłem i wróciłem do APSC. Teraz mam A6300 z 18-135 i znowu śię uśmiecham, jak wychodzę z nim z domu. Swietna obsługa, autofokus, plastyka obrazu i tak dalej i tak dalej. Jeśli ktoś godzi się na takie i inne ograniczenia, jak opisałem to RX100 nie jest do końca taki zły. Dla mnie był za mały ze zbyt skomplikowaną obsługą i jednak gorszymi fotkami od DX. Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez sssmok ; 09-07-2019 o 10:14
    zdjęcia to zatrzymany czas i nasza historia

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Sony ] Sony Cybershot RX100 (Mk1-Mk7)
    By dominikpl72 in forum Sony
    Odpowiedzi: 1906
    Ostatni post / autor: 29-12-2023, 19:31
  2. Fuji X30 czy Sony RX100 I
    By waldek in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-03-2015, 14:30
  3. Co bedzie lepsze do kosciola d90 czy RX100?
    By Mekano in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-03-2014, 23:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •