Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    Nie interesują mnie też zabytki za 300 zł, bo jakość obrazka lipna oj mógł byś być zaskoczony, akurat (nie z lx3, ale z sony r1, który jest jeszcze większym zabytkiem) mam dwa zdjęcia w kalendarzu motocyklowym format a3, fakt do filmowania się nie nadaje
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    Nie interesują mnie też zabytki za 300 zł, bo jakość obrazka lipna oj mógł byś być zaskoczony, akurat (nie z lx3, ale z sony r1, który jest jeszcze większym zabytkiem) mam dwa zdjęcia w kalendarzu motocyklowym format a3, fakt do filmowania się nie nadaje
    A zauważyłeś, że Sony R1 jest bardzo duży i ciężki? Wielkością i wagą nie ustępuje D7000 z obiektywem, od którego chcę uciec... A ja pisałem... ma być przede wszystkim mały i lekki...

    Pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    @zdyboo czy wizjer jest użyteczny czy to raczej bajer? Widać coś w nim? Powiększenie 0,59 zbyt zachęcające nie jest...

    pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    @gniady
    Jest, nie jest to wizjer z NEX-6, ale daje radę. Aczkolwiek ze względu na to, że zamknięcie wizjera automatycznie wyłącza aparat, używam go tylko wtedy jak muszę.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gniady Zobacz posta
    Jak pisałem interesuje mnie coś przede wszystkim małego i lekkiego, o podobnej funkcjonalności i jakości obrazka co D7000 z zoom x3 f2,8. Póki co mam 3 typy: Sony RX100 M3(4), Panasonic LX15 lub LX100. Z panasonicami macie jakieś doświadczenia?
    W LX15 chwyt i ergonomia są lepsze, niż w RX100, do tego oferuje nieco jaśniejszy obiektyw i ekran dotykowy, ale brak wizjera - DLA MNIE - skreśla go jako zaawansowany kompakt. Naprawdę nie jestem w stanie pojąc tej decyzji, zważywszy na to, że Panasonic wciskał EVF do nawet mniejszych konstrukcji (LF1). LX100 z kolei trudno uznać za kieszonkowy, chyba że mowa o kieszeni zimowej kurtki czy płaszcza, a obrazek z 1" matrycy przeskalowany do rozdzielczości LX100 ma podobną ilość szumu, rozpiętość tonalna jest tylko marginalnie lepsza w Panasie.

    https://www.dxomark.com/Cameras/Comp...X100___957_981

  6. #26

    Domyślnie

    Tabelki tabelkami a obraz obrazem. Przewaga M4/3 jest widoczna, co zresztą pokazują odpowiednie wykresy. Interpretujac dalej powyższa wypowiedz- reskalujac obraz można przecież fotografować telefonem, bo wtedy różnica między 1calowa matryca staje się nieistotna. Osobiście nie zawracał bym sobie głowy matrycami mniejszymi niż M4/3. Chyba, że faktycznie całość musi być jeszcze mniejsza i godzimy się na kolejne "straty" w obrazowaniu.

  7. #27

    Domyślnie

    Z tą przewagą 4/3 nad 1" bym polemizował. Miałem równolegle LX100 i RX100 (teraz RX10m2) i twierdzę, że RX100 dawał lepszy obrazek. Po pierwsze więcej detalu, po drugie kolorystyka Panasonika jest dla mnie mocno dyskusyjna. Wszystko kwestia gustu. Ani na jednym, ani na drugim formacie nie dostaniemy płytkiej GO, chyba że macro.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Z tą przewagą 4/3 nad 1" bym polemizował. Miałem równolegle LX100 i RX100 (teraz RX10m2) i twierdzę, że RX100 dawał lepszy obrazek. Po pierwsze więcej detalu, po drugie kolorystyka Panasonika jest dla mnie mocno dyskusyjna. Wszystko kwestia gustu. Ani na jednym, ani na drugim formacie nie dostaniemy płytkiej GO, chyba że macro.
    z tą głębią ostrości to znów ja bym polemizował ... przy m4/3 można się już nią choć trochę cieszyć
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #29

    Domyślnie

    Bogdi, ale tylko trochę Przypominam, że wspomniany LX100 ma matrycę 4/3, ale nie wykorzystuje jej całej. Wykorzystywany obszar to tyćko więcej niż 1" (crop 2,2).
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 03-08-2019 o 21:28
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Z tą przewagą 4/3 nad 1" bym polemizował.
    A ja nie, bo nie ma o czym

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Sony ] Sony Cybershot RX100 (Mk1-Mk7)
    By dominikpl72 in forum Sony
    Odpowiedzi: 1906
    Ostatni post / autor: 29-12-2023, 19:31
  2. Fuji X30 czy Sony RX100 I
    By waldek in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-03-2015, 14:30
  3. Co bedzie lepsze do kosciola d90 czy RX100?
    By Mekano in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-03-2014, 23:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •