Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 55
  1. #11

    Domyślnie

    Warto też zwrócić uwagę na to jak trudno jest sprzedać w dobrych pieniądzach używany sprzęt. Ludzie wystawiają w cenie nr 1 - po krótkim czasie rozczarowanie. Wystawiają w cenie nr 2 - coś drgnie. Dopiero dość drastyczne czasem zejście z ceny skutkuje transakcją. Niestety (dla sprzedających) - dostępność różnych form finansowania, leasing, kredyt powodują, że aby oferta była atrakcyjna musi mieć adekwatną cenę a nie tylko "ciut" niższą od sklepowej i tłumaczenie, że "przecież jak nówka". Warto czasem poobserwować jakąś ofertę i wtedy widać, jak z czasem cena spada. I nie oznacza to, że ktoś ucieka ze sprzętem za psie pieniądze tylko prawo rynku mówi nam ile nasz sprzęt będzie kosztował. Niestety, niektórzy w niskiej cenie doszukują się pułapki i sypią pytaniami - "co tak tanio". I tak źle i tak niedobrze czasami...

  2. #12

    Domyślnie

    Powoli, w porównaniu do płacy średniej, gadżety typu aparat. Ludzie je kupują bo myślą że dzięki temu zrobią lepsze zdjęcia niż poprzednim.
    Powinni wziąć się za naukę fotografowania, ale tego nie da siękupić. Temu trzeba poświęcic czas, zamiast spędzenia go przed telewizorem,komputerem, przy piwie...

    To normalne że ludzie chcą ciągle czegoś nowego. A co zrobić ze starym sprzętem? Sprzedać. Stąd coraz więcej ofert mało używanego sprzętu i coraz niższe ceny. A że robią to głównie amatorzy, to sprzęt jest mało używny.

  3. #13

    Domyślnie

    Nie wiem, czy to przypadek, bo mało sprzedaję, ale dwa z trzech ostatnio sprzedanych przeze mnie szkiełek kupili ode mnie Ukraińcy. Stastycznie to 2/3 mojej sprzedaży.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Nie wiem, czy to przypadek, bo mało sprzedaję, ale dwa z trzech ostatnio sprzedanych przeze mnie szkiełek kupili ode mnie Ukraińcy. Stastycznie to 2/3 mojej sprzedaży.
    A ja codziennie dostaję na OLX pytania od Nigeryjczyków

    Co do Ukraińców to niewątpliwie jest potencjał jeśli chodzi o siłę nabywczą. Przecież wśród nich też są amatorzy fotografii, po jakimś czasie w Polsce zaczynają się "odrabiać" i kontynuują swoje pasje.

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Takich czasów jak dawniej ( hehe jak to brzmi ) już nie będzie że sprzęt zwłaszcza zaawansowany trzymał cenę, wielu zawodowców wolało kupić lekko tańszy sprzęt z minimalnie małym przebiegiem niż dopłacać do nowego co stabilizowało cenę.
    Ukraińcy nie tylko robią u nas zakupy ale i same usługi co odbija się na tych co starują w tej branży często ze sprzętem z dofinansowania, mija rok i wywalają sprzęt na ogłoszenia dość tanio.
    Dodatkowo amatorzy ulegli modzie na bezlustra i marketingowi, który tłumaczy że lustrzanka już nie robi fajnych zdjęć, na insta czy na fejsie tylko ajfon albo dobre bezlustro
    Podsumowując, rewolucja cenowa już jest co widać po bezlustrach canona czy nikona jak szybko potrafią obniżać ceny, gdzie te czasy jak D750 po dwóch latach od premiery był tańszy może jakieś 5%, a Z6 w ciągu pół roku dostępności ma często ponad 30% obniżki.
    Cena katalogowa teraz nie ma już znaczenia kompletnie i jest tylko dla napaleńców co mają kasę na nowość, inni czekają na pierwsze dość szybkie obniżki.

  6. #16

    Domyślnie

    Cena katalogowa teraz nie ma już znaczenia kompletnie...
    Jak to kiedyś napisałem, to broniłeś tych cen przez parę stron dyskusji... nieważne

    A ja codziennie dostaję na OLX pytania od Nigeryjczyków
    Ale mnie koledzy i koleżanki zapłacili, specjalnie się nie targowali, pofatygowali się po odbiór. Nie to, żebym coś miał do Nigeryjczyków, paru domy wybudowało na tej naiwności, na zdrowie

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Jak to kiedyś napisałem, to broniłeś tych cen przez parę stron dyskusji... nieważne
    Tzn nie chodzi o to że nagle cena katalogowa będzie niższa tylko że zaraz po premierze robią mega obniżki sprzętu.
    Przykładowo taki D760 podejrzewam że będzie kosztował w dniu premiery jakieś 10 tysiaków i zaraz cena pewnie zleci do ceny Z6 żeby klienta nie straszyć.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Ale mnie koledzy i koleżanki zapłacili, specjalnie się nie targowali, pofatygowali się po odbiór. Nie to, żebym coś miał do Nigeryjczyków, paru domy wybudowało na tej naiwności, na zdrowie
    Ja też dobiłem targu. Ale pierwsze dni po wystawieniu ogłoszenia z jakąś wyższą ceną za każdym razem jest wysyp "Nigeryjczyków". Inna sprawa, że ja chyba nigdy nie zakumam jak można dać się na to nabrać.

  9. #19

    Domyślnie

    Witam,
    żeby nie zaśmiecać forum to pozwolę sobie podpiąć pod temat.

    Czy warto jeszcze kupowac nowe D750 ? Nie mam szczescia do uzywek takze w gre wchodza tylko nowki. Obecnie jestem bez sprzetu i zaczynam "budowac" szklarnie i system na nowo. Budzet mam tak do 12 tys(nie wliczajac w to kart, aku itd) Moglbym go lekko nagiac ale nie chcialbym Problem w tym, że potrzebuje sprzet mieć w przeciagu miesiaca takze nie moge czekac chociazby na rzekomo majacy sie pojawic w Q1 2020 D760.

    Jezeli chodzi o puchy to biore pod uwage D610, D750, Z6 oraz Sony A7III. Tak wiem, duzy rozstrzal i jakosciowy i cenowy ale biore pod uwage rozne opcje.
    Co do szklarni to obiektyw, który na pewno będę kupował to Sigma 35mm 1.4. W przypadku kupna A7III budzet praktycznie sie wyczerpie i zostane z jednym obiektywem. Moglbym do niego dokupic po bardzo dobrej cenie około 1200 zl nowke Sony 85mm 1.8(w Sonym maja teraz promo gdzie daja karte i akumulator za zlotowke warte 1350 zl ale mozna to zamienic na obiektyw wiec kusi cena ale wtedy skonczy sie na okolo 14 tys). W Z6 troche wadzi mi slaby akumulator szczegolnie, ze czesto podrozuje i czasami sa slabe warunki do ladowania lub ich nie ma). Nie ukrywam, ze najbardziej zalezy mi na jakosci zdjec. I tutaj pojawia sie pytanie czy wtedy warto doplacac do Sony lub Z6 wzgledem D750 ? fotografuje glownie w podrozy i od czasu do czasu zrobie jakas sesje znajomym typu chrzciny, sesja w plenerze czy pocykam na imprezie lub na koncercie. Ślubów nie robie. Waga nie ma dla mnie duzego znaczenia a bardziej sam grip. D750 oraz Z6 trzyma mi sie swietnie, duzo lepiej niz Sony do ktorego po podpieciu Sigmy 35mm czas pryska(tutaj bez dodatkowego uchwytu sie nie obejdzie).

    Moim faworytem w tym wyscigu jest D750. Szklarnie jaka sobie do niego dobralem to :
    - Sigma A 35 mm f/1.4 DG HSM
    - Nikkor 85 mm f/1.8 G AF-S
    - Samyang 14 mm f/2.8 IF ED UMC Aspherical ( ten glownie do podrozy i architektury kiedy trzeba cyknac szerzej). Trudno jednak z jego dostepnoscia. Czy mozecie polecic cos podobnego dotego Smayanga lub ewentualnie w granicach 2 tys ?

    Myslalem jeszcze o tym aby zamiast tego Nikkora 85 oraz Samyanga kupic jakis teleobiektyw. Przymierzalem 70-200 f4 Nikkora i trzymalo sie spoko ale wtedy tez budzet skacze tak do gory, ze i by starczylo na Sigme 135mm 1.8. I badz tu madry.

    Bylbym wdzieczny za jakies sugestie.
    Pozdrawiam

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kup D750 używane na gwarancji, do tego obiektywy, całość wyślij na kalibracje, będzie super i tanio, jak masz dużo kasy to idź w bezlustra.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dlaczego warto jeszcze kupić Nikona D100
    By pmpmwd in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:01
  2. pomoc w ocenie czy warto kupić body d750
    By vanhris in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-07-2019, 10:14
  3. Czy warto kupić d750?
    By limak816 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 18-02-2019, 23:23
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-04-2011, 12:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •