Close

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 82
  1. #61

    Domyślnie

    Dzień dobry Nikoniarze!
    Wzięłam sobie do serca rady o gadaniu i zamilkłam, ale produktywnie (!) bo w tym czasie zamówiłam tą 50kę 1.8g.

    Trzymajcie kciuki za mnie proszę, czekam na nią od czwartku i pewnie jeszcze trochę poczekam... Oby dotarła w całości i obym potrafiła coś z niej wyciągnąć.

    Czy możecie polecić mi coś co pomoże mi zrozumieć więcej fotografie ?
    Jakąś stronę gdzie mi wyjaśnią co i jak należy robić ?

  2. #62

    Domyślnie

    Youtube Polecam znaleźć kilka kanałów ludzi, którzy robią vlogi z sesji i jednocześnie nie proponują jakichś tam zakupów.

    Ja np. sporo oglądałem https://www.youtube.com/user/jessicakphoto.
    A7 III | A7 II | 35 1.4 | 55 1.8 | 85 1.4 |

  3. #63

    Domyślnie

    Moniko, zwróć uwagę na nieskomplikowane zjawisko społeczne - tutaj odpowiada Ci pełen przekrój użytkowników sprzętu fotograficznego - od pasjonatów / amatorów po wypasionych pro. Starasz się traktować wypowiedzi z podobną wagą, co tak naprawdę nie prowadzi do nieomylnych prawd, o ile takie w ogóle istnieją.Wydaje mi się, że powinnaś z tych rad wyciągnąć bardzo ogólne wnioski. Każdy musi sobie wydeptywać sam swoją dróżkę w oparciu o własne doświadczenia, najważniejsze jest to, żeby obyło się małym kosztem. Nie kupuj "wszystkiego" kup tanio na początek, jak to nie będzie to - sprzedasz, nie stracisz dużo, ale będziesz mądrzejsza. 50/1.8G ma spory odsetek poparcia i jest tani, to dobry wybór na początek prób. To się i tak nie kończy
    D5, D850, 14-24/2.8, 35/1.4G, 50/1.8G, 60/2.8D, 24-70, 105/1.4E, 70-200/2.8VR2, 300/4afs, TC14EII, 2xSB800, SU800, 6x6, 6x9

  4. #64

    Domyślnie

    Masz racje Gompky !

    Mam nadzieje, że jednak finalnie wnioski, które wyciągnęłam są dla mnie i dla mojego portfela ok
    Zamówiłam 50mm, czekałam tydzień i w końcu przyszedł... Ciesze się ogromnie Myślę, że tej 50 już się nie pozbędę tak łatwo, bo od razu widać, że ogniskowa bardzo mi pasuje... Teraz tylko muszę nauczyć się nad nią panować.
    Na razie na tym kończe zakupy, zrobie z tego obiektywu królika doświadczalnego i jeśli ogarnę temat, pomyślę o używanej 18-35 sigma, bardzo mnie ciągnie do artów sigmy... Niemalże każde zdjęcie zrobione tymi obiektywami mnie zachwyca. Co o tym sądzisz ? przeginam ?

    Ja lubie słuchac ludzi i wyciągać wnioski. Kiedy np. opowiadają bzdury w znajomym mi temacie, wtedy smieje się pod nosem... Ale kiedy tematu nie znam, przyznaje się do tego i szanuje każdą pomoc i radę... Bo są cenne dla mnie jak złoto !

    Mam jeszcze jedną prośbę... Dostałam książeczkę z instrukcją w chyba 147 językach, ale niestety nie w polskim.
    Czy możecie mi coś podrzucić ?

    I jeszcze jedno... Pytałam wcześniej o pomoc w zrozumieniu fotografii... Linki itp
    Themadablues, wysłał/a mi fajny link, ale chodzi mi bardziej o stronę techniczną... Jak ja mam teraz ogarnąć i aparat i obiektyw, oczywiście na manualnych ustawieniach ?

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MonikaRF Zobacz posta
    Mam jeszcze jedną prośbę... Dostałam książeczkę z instrukcją w chyba 147 językach, ale niestety nie w polskim.
    Czy możecie mi coś podrzucić ?
    O ile się nie mylę, nie ma do tego obiektywu instrukcji w języku polskim. Ale tam jest tylko jeden przełącznik, pomiędzy ostrzeniem ręcznym i automatycznym. "M" ostrzenie ręczne, "M/A" automatyczne.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MonikaRF Zobacz posta
    Masz racje Gompky !


    I jeszcze jedno... Pytałam wcześniej o pomoc w zrozumieniu fotografii... Linki itp
    www.szerokikadr.pl

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MonikaRF Zobacz posta
    ...
    Mam jeszcze jedną prośbę... Dostałam książeczkę z instrukcją w chyba 147 językach, ale niestety nie w polskim.
    Czy możecie mi coś podrzucić ?
    ...
    Tu masz instrukcję dla Europy Wschodniej z językiem polskim:

    http://crossgate.nikonimglib.com/dsd...Yp02&O=8ew3K00
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  8. #68

    Domyślnie

    Albo to ja jestem do dupy, albo mój aparat... Wolę jednak myśleć, że to aparat. Dlatego mam do Was jeszcze jedną prośbę...
    Dobry, szybki i nie najdroższy serwis do którego mogę się zgłosić w Warszawie ?

    Lecę teraz do Polski i mogłabym podrzucić nikona do sprawdzenia.

    Dziękuje Wam jeszcze raz za wszystkie rady...

  9. #69

  10. #70

    Domyślnie

    a co Ci nie działa ?
    A7 III | A7 II | 35 1.4 | 55 1.8 | 85 1.4 |

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikkor 50mm 1.4G vs Nikkor 50mm 1.8G (używka kontra nówka)
    By FotoJeronimo in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 29-07-2019, 16:20
  2. Szybkie pytanie - Nikkor (Nippon) 50mm 1.4 czy Yongnuo 50mm 1.8
    By MorderczyKrolik in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-12-2017, 19:06
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-11-2015, 16:55
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-11-2015, 13:19
  5. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 16-09-2013, 08:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •