Close

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 82
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez themadablues Zobacz posta
    Absolutnie się z tym nie zgodzę. Mam 1.4 G. Jest zupełnie użyteczny na 1.4. Na 2.0 jest już bardzo ostry.

    Co do głównego pytania autora wątku : zdecydowanie 1.4. Różnica w cenie nie jest jakaś dramatyczna, a czasami to 1.4 się przyda.
    Dziekuje za konkret !
    Powiedz mi proszę czy jest sens kupić używana 1,4 skoro ostrzy porządnie od 2, czy nową 1,8.
    Skoro nie ostrzy na 1,4
    Takie pytanie na chłopski rozum

    Może pokusić by się o jakiś zoom
    Sigma bądź tamron ?

  2. #22

    Domyślnie

    Nie miałem nigdy 1.4G, miałem 1.8G i wspominam ją bardzo dobrze. Może szczególnie ostra na 1.8 nie była, ale od 2.2 było super. Zamieniłem ją na 1.4D i to jest zaskakująco dobre szkło, na 1.8 ostrzejsze niż 1.8G, bardzo szybkie, ale na śrubokręt i dość słabe pod światło. Ostatecznie mam 50 Art i ona spełnia wszystkie moje oczekiwania, ale do DXa to bez sensu. Polecam kupić 1.8G, albo Sigmę 17-50 2.8. Będziesz zadowolona

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez themadablues Zobacz posta
    Absolutnie się z tym nie zgodzę. Mam 1.4 G. Jest zupełnie użyteczny na 1.4. Na 2.0 jest już bardzo ostry.
    Jak widać to sprawa indywidualna, bo dla mnie, dopiero od f/2.8 wszystkie 50-ki Nikona (oprócz S), są użyteczne.
    Mowa o współdziałaniu z korpusami D500 i D850.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Jak widać to sprawa indywidualna, bo dla mnie, dopiero od f/2.8 wszystkie 50-ki Nikona (oprócz S), są użyteczne.
    Mowa o współdziałaniu z korpusami D500 i D850.
    Ja mam d5100
    To chyba trochę zmienia postać rzeczy

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Nie miałem nigdy 1.4G, miałem 1.8G i wspominam ją bardzo dobrze. Może szczególnie ostra na 1.8 nie była, ale od 2.2 było super. Zamieniłem ją na 1.4D i to jest zaskakująco dobre szkło, na 1.8 ostrzejsze niż 1.8G, bardzo szybkie, ale na śrubokręt i dość słabe pod światło. Ostatecznie mam 50 Art i ona spełnia wszystkie moje oczekiwania, ale do DXa to bez sensu. Polecam kupić 1.8G, albo Sigmę 17-50 2.8. Będziesz zadowolona
    Chyba kupię Sigme
    Jak już pisałam, nie mam możliwości sprawdzenia jej gdziekolwiek. Zamawiam, płace i tyle!

    Czy ona na pewno będzie ok do mojego korpusu ?

    Sigma 17-50mm f2,8 EX DC OS HSM

  5. #25

    Domyślnie

    Będzie ok. Kupuj z polskiej dystrybucji, żebyś miała kalibrację za darmo.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MonikaRF Zobacz posta
    Dziekuje za konkret !
    Powiedz mi proszę czy jest sens kupić używana 1,4 skoro ostrzy porządnie od 2, czy nową 1,8.
    Skoro nie ostrzy na 1,4
    Takie pytanie na chłopski rozum

    Może pokusić by się o jakiś zoom
    Sigma bądź tamron ?
    To nie jest tak, że tego nikkora się nie używa na 1.4. Używa się i to z powodzeniem. Mam po prostu Arta 1.4 i wiem, że na 1.4 są obiektywy lepsze niż ten nikkor. Natomiast nie jest tak, że trzeba ten obiektyw domykać. Spokojnie można go używać w pełni otwartego, mówię to z perspektywy posiadacza d800 - a wiadomo, że ta matryca potrafi być wymagająca.
    Idąc dalej, absolutnie nie można tego obiektywu porównywać do sigmy 17-50, bo to zupełnie rożne rzeczy. Sigma jest fajna na spacer, jak się nie chce zmieniać szkieł, ale da zupełnie inny obraz na 50mm niż nikkor 50 1.4.

    W pierwszym poście pisałaś o rozmywaniu tła - skoro na tym Ci zależy, to odrzuć wszelkie pomysły dotyczące 50mm i f2.8 na DX. Bo to zupełnie inny rodzaj rozmywania niż f 1.4.
    A7 III | A7 II | 35 1.4 | 55 1.8 | 85 1.4 |

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Będzie ok. Kupuj z polskiej dystrybucji, żebyś miała kalibrację za darmo.
    Czy oni kalibrują obiektyw na miejscu, przy zakupie ?
    Przepraszam za głupie pytanie ale nie rozumiem

    Weszłam na polski ebay a i tak większość ofert mam z Niemiec, Wielkiej Brytani czy nawet z Włoch

    Gdzie kupujecie obiektywy jeśli już musicie to zrobić przez internet ?

  8. #28
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Kup Sigmę 17-50/2.8.
    Nieeee.

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Co ci z f1.4, jeśli będzie mydło (nie ważn z jakie powodu). Napisał kolega, że przymyka do f2.8, żeby było ostro.
    Zoom Sigmy trzeba będzie zatem przymknąć do 5.6 a i tak nie będzie tak ostry jak stałka.

    OK, bez polemiki z przedmówcami - Moniko kup 50/1.8G a skoro jasnej 50-tki sie nie boisz używanej to kup 1.8 używaną. Jesli ci sie to szkło nie spodoba to sprzedaż ze stratą max 50 zł.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez themadablues Zobacz posta
    To nie jest tak, że tego nikkora się nie używa na 1.4. Używa się i to z powodzeniem. Mam po prostu Arta 1.4 i wiem, że na 1.4 są obiektywy lepsze niż ten nikkor. Natomiast nie jest tak, że trzeba ten obiektyw domykać. Spokojnie można go używać w pełni otwartego, mówię to z perspektywy posiadacza d800 - a wiadomo, że ta matryca potrafi być wymagająca.
    Idąc dalej, absolutnie nie można tego obiektywu porównywać do sigmy 17-50, bo to zupełnie rożne rzeczy. Sigma jest fajna na spacer, jak się nie chce zmieniać szkieł, ale da zupełnie inny obraz na 50mm niż nikkor 50 1.4.

    W pierwszym poście pisałaś o rozmywaniu tła - skoro na tym Ci zależy, to odrzuć wszelkie pomysły dotyczące 50mm i f2.8 na DX. Bo to zupełnie inny rodzaj rozmywania niż f 1.4.
    Wykombinowałam sobie ze upięte dwie pieczenie

    Wezmę Sigme i dodatkowo używaną 50kę

    Pewnie nie od razu mi się to uda, ale zobaczymy. Może Sigma również używana ?
    O ile to nie za duże ryzyko

    Nie chce rezygnować z portretu, to dla mnie bardzo ważne i to co mnie w fotografii rusza, na arta niestety mnie nie stać ale może kiedyś...

    Znalazłam takie coś !
    Cena świetna ? Czy to możliwe ?

    https://www.ebay.pl/itm/Nikon-AF-S-N...-/173959202709

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nieeee.


    Zoom Sigmy trzeba będzie zatem przymknąć do 5.6 a i tak nie będzie tak ostry jak stałka.

    OK, bez polemiki z przedmówcami - Moniko kup 50/1.8G a skoro jasnej 50-tki sie nie boisz używanej to kup 1.8 używaną. Jesli ci sie to szkło nie spodoba to sprzedaż ze stratą max 50 zł.
    Jacek ja osiwieje za chwile ?
    Dlaczego nie ?
    Może mogłaby zastąpić mojego 18-105, a i w domu mogłabym coś tym popstrykać

  10. #30

    Domyślnie

    Ile chcesz zapłacić za nową sigmę ?

    btw : nigdy nie kupiłem nowego sprzętu foto. Zawsze używany, przewinęło mi się w ten sposób przez ręce jakieś 30-40k zł. Trzy systemy, masa sprzętu. Chyba nigdy nie miałem jakiejś wtopy zakupowej.
    A7 III | A7 II | 35 1.4 | 55 1.8 | 85 1.4 |

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikkor 50mm 1.4G vs Nikkor 50mm 1.8G (używka kontra nówka)
    By FotoJeronimo in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 29-07-2019, 16:20
  2. Szybkie pytanie - Nikkor (Nippon) 50mm 1.4 czy Yongnuo 50mm 1.8
    By MorderczyKrolik in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-12-2017, 19:06
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-11-2015, 16:55
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-11-2015, 13:19
  5. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 16-09-2013, 08:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •