Close

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 82
  1. #11

    Domyślnie

    A do czego ta 50-ka ma służyć? Jak do portretu to ok, ale jak jako taka standardowa stałka to poleciłbym Ci 35mm /1.8 DX. Bardzo dobre i tanie szkiełko.

    Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
    D610 , F100 , FA + Arsat 20/2.8 + N 28-105/3.5-4.5 D +S 35/1.4 A + N 50/1.8 G + S 85/1.4 EX DG HSM +N 80-200/2.8 AF-S + T 150-600/5-6.3 G1

  2. #12

    Domyślnie

    Przegapiłem Twój ostatni post - sorki
    35mm do portretu też się nadaje

    Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
    D610 , F100 , FA + Arsat 20/2.8 + N 28-105/3.5-4.5 D +S 35/1.4 A + N 50/1.8 G + S 85/1.4 EX DG HSM +N 80-200/2.8 AF-S + T 150-600/5-6.3 G1

  3. #13

    Domyślnie

    Dobrze wybrana sztuka 50/1.8G nie wymaga przymykania i jest w pełni używalna od 1.8. Jeśli chcesz to podeślę później coś do oceny.

  4. #14

    Domyślnie

    Moniko, spróbuję wysilić się na niestandardowe zachowanie i odpowiedzieć na zadane pytanie Intensywnie używałem kilka lat Nikkora 50/1.4G i kilka lat temu wymieniłem go na 501.8G. Najważniejsze różnice w optyce, w świetle moich doświadczeń, są takie, że ciemniejsza wersja na 1.8 jest "lepsza" niż jaśniejsza na 1.4. Lepsza, czyli jak dla mnie ostrzejsza, mniej aberrująca i bez cudownego mydła, z którego całkowicie otwarta 1.4 słynie całkiem zasłużenie. Jasne, 1.8 jest ciemniejszy, ale 1.4 po przymknięciu do 1.8 nie wyrównuje wad optycznych do tego samego poziomu. Oprócz tego, jaśniejsza wersja ma może i wolny autofocus - dla mnie to nigdy nie był problem i nie mam takich obserwacji, często używałem go na drugim body podczas fotografowania sportów halowych, ale autofocus w tym obiektywie uważam za wyraźnie mniej pewny, ciemniejsza wersja jest wg mnie bardziej przewidywalna i powtarzalna. Tak już całkiem subiektywnie - Nikkor 50/1.8G daje ładniejszy obrazek, ale to już kwestia bardzo indywidualna. Generalnie firma nie rozpieszcza użytkowników stałkami w tej ogniskowej. W moim przekonaniu oba te obiektywy może nie dramatycznie, ale jednak odstają od krótszych i dłuższych stałoogniskowych Nikkorów. Aha - to powyżej to moje refleksje, każdy ma prawo do swoich
    D5, D850, 14-24/2.8, 35/1.4G, 50/1.8G, 60/2.8D, 24-70, 105/1.4E, 70-200/2.8VR2, 300/4afs, TC14EII, 2xSB800, SU800, 6x6, 6x9

  5. #15

    Domyślnie

    Tak całkiem serio, to zaglądałam tutaj i przez dłuższy czas nie widziałam żadnych odpowiedzi... Pomyślałam, że macie mnie w nosie i stwierdziłam, ze jestem zdana sama na siebie... Ale wielkie dzięki, że jednak nie do końca i że kilka osób zadało sobie trud i poświęciło mi trochę czasu...
    Jeśli mogę Was namówić na kolejnych kilka rad, będę wdzięczna.

    Cytat Zamieszczone przez martin123 Zobacz posta
    Przegapiłem Twój ostatni post - sorki
    35mm do portretu też się nadaje

    Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
    Ja jestem otwarta na wszystkie inne mądre propozycje... Tzn takie, którym podołam finansowo ( plus minus 1000zł)


    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Dobrze wybrana sztuka 50/1.8G nie wymaga przymykania i jest w pełni używalna od 1.8. Jeśli chcesz to podeślę później coś do oceny.
    Bardzo proszę !

    Gdzieś czytałam, że zupełnie się nie sprawdza przy D5100 i już zgłupiałam kompletnie

    Cytat Zamieszczone przez gompky Zobacz posta
    Moniko, spróbuję wysilić się na niestandardowe zachowanie i odpowiedzieć na zadane pytanie Intensywnie używałem kilka lat Nikkora 50/1.4G i kilka lat temu wymieniłem go na 501.8G. Najważniejsze różnice w optyce, w świetle moich doświadczeń, są takie, że ciemniejsza wersja na 1.8 jest "lepsza" niż jaśniejsza na 1.4. Lepsza, czyli jak dla mnie ostrzejsza, mniej aberrująca i bez cudownego mydła, z którego całkowicie otwarta 1.4 słynie całkiem zasłużenie. Jasne, 1.8 jest ciemniejszy, ale 1.4 po przymknięciu do 1.8 nie wyrównuje wad optycznych do tego samego poziomu. Oprócz tego, jaśniejsza wersja ma może i wolny autofocus - dla mnie to nigdy nie był problem i nie mam takich obserwacji, często używałem go na drugim body podczas fotografowania sportów halowych, ale autofocus w tym obiektywie uważam za wyraźnie mniej pewny, ciemniejsza wersja jest wg mnie bardziej przewidywalna i powtarzalna. Tak już całkiem subiektywnie - Nikkor 50/1.8G daje ładniejszy obrazek, ale to już kwestia bardzo indywidualna. Generalnie firma nie rozpieszcza użytkowników stałkami w tej ogniskowej. W moim przekonaniu oba te obiektywy może nie dramatycznie, ale jednak odstają od krótszych i dłuższych stałoogniskowych Nikkorów. Aha - to powyżej to moje refleksje, każdy ma prawo do swoich

    Dziękuję za wysiłek, doceniam !



    Zaczęłam poważnie zastanawiać sie nad wspomnianą tu Sigmą, ale też i nad Tamronem 17-50 2,8

    Robię zdjęcia, dzieciom (mam na stanie jedno), zwierzętom (ich mam znacznie więcej) portrety, sesje psie typowo komercyjne i pozowane... Generalnie większość służy do reklamy, bo dobry obrazek w mojej pracy to podstawa... I oczywiście też dla rodzinnych wspomnień.

    Tak szczerze, to czym więcej czytam, tym mniej wiem, a najbardziej wkurzyło mnie to, co wygrzebałam na którymś wątku, że kiedy Wam (przepraszam, że uogólniam) nie pasuje jakiś obiektyw, lub jest wadliwy czy zajechany sprzedajecie go jako super sztukę, a dla mnie to byłby gwóźdz do trumny, bo nie dysponuje budżetem na kolejny zakup i zaczęłam się bać że z uśmiechem na ustach wejde na minę. A jeśli chodzi o droższe egzemplarze, to mogę poruszać się tylko w używkach...

    Może i ja się powinnam troche wysilić i powiedzieć coś o sobie.... Od jakiegoś czasu mieszkam na południu Włoch i o ile miejsce na wakacje jest cudowne, to jeśli chodzi o technologie i choćby miejsca w których moglabym sobie przetestować wybrany obiektyw, po prostu nie istnieją i mało elokwentnie powiem, że jestem w czarnej dupie... Jedyna moja wiedza, to ta którą wyczytam w internecie i Wasze rady, dlatego jest to tak bardzo dla mnie cenne.
    Kilkadziesiąt kilometrów ode mnie znalazłam sklep Nikona i powiedzieli mi, że owszem mogą zamówić dla mnie wybrany obiektyw, pod warunkiem jego kupna (!!)
    To jest jakiś cyrk, bo nie dość że facet chce ok 100 euro wiecej za szuke, to jeszcze nie daje mi żadnej możliwości wyboru.

    Marzy mi się obrazek, z pięknym tłem, światłem i jasne, że mam świadomość tego, że sam się nie narysuje, muszę mieć odpowiednie światło i tło, ale to rozmycie śni mi się po nocach... Bokeh (tak, tak już załapałam nawet jak Wy, profesjonaliści na to mówicie) jak namalowany, pastelowy, a sam obrazek ostry, ale miękki.

    Jeśli możecie dajcie mi swoje propozycje, bo ja w dalszym ciągu nie wiem co wybrać...


    Jestem lajkonikiem w temacie, ale mam poczucie estetyki i wiem co jest ładne, co mi się podoba.... Nie zadawalają mnie zwykłe zdjęcia, o niczym. I wiem, ze choćbym na uszach stanęła to z mojego kita nic ciekawszego już nie wyciągnę. A kiedy zobaczyłam zdjęcia zrobione telefonem znajomego i okazały się dużo lepsze od moich na nikonie, postanowiłam, ze czas na zmianę.

    Dzięki Wam wielkie !
    Ostatnio edytowane przez MonikaRF ; 09-07-2019 o 14:41

  6. #16

    Domyślnie

    Odniosę się do 2 kwestii
    Bokeh )...) jak namalowany, pastelowy, a sam obrazek ostry, ale miękki.
    Polecam wątek
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...-bokeh/page260
    bo do takich efektów służą całkiem dobrze szkła za 100-200 zł.

    A kiedy zobaczyłam zdjęcia zrobione telefonem znajomego i okazały się dużo lepsze od moich na nikonie, postanowiłam, ze czas na zmianę
    Po pierwsze to obejrzyj to zdjęcie na większym ekranie, często już wtedy czar pryska Ale jeśli odpowiada obrazek, który proponują chińscy czy koreańscy programiści, to nic, tylko kupić telefon. Po drugie, czy i jak obrabiasz zdjęcia?

    Sugestie, że "my" jakoby sprzedajemy zajechane sztuki jako nowe, pominę. Po prostu kupuj sprzęt nowy lub z komisu z możliwością zwrotu, zwłaszcza zakup przez internet daje spore możliwości zwrotu, to jest prawo europejskie.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Odniosę się do 2 kwestii

    Polecam wątek
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...-bokeh/page260
    bo do takich efektów służą całkiem dobrze szkła za 100-200 zł.
    Odrobiłam pracę domową i w miarę możliwości przeczytałam ten wątek
    Większość z proponowanych obiektywów miałaby problem żeby dogadać się z Nikonem
    I co jeszcze ? Dużo jest tam makro.... Tego mi nie potrzeba i myślę sobie że ja chyba miałabym problem z ogarnięciem tego tematu...
    A ja na przykład teraz, mam szczeniaki w domu. Czarne szczeniaki, czarne suka, kiepskie światło ! Koszmar



    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Po pierwsze to obejrzyj to zdjęcie na większym ekranie, często już wtedy czar pryska Ale jeśli odpowiada obrazek, który proponują chińscy czy koreańscy programiści, to nic, tylko kupić telefon. Po drugie, czy i jak obrabiasz zdjęcia?
    Masz racje, widziałam je tylko na ekranie telefonu... Byly jasne, z fajnym kontrastem, kolorem, rozmyciem... Może jakby wrzuciła je na komputer prawda wyszłaby na jaw.
    Ale uwierz mi, wyglądaja lepiej od moich

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Sugestie, że "my" jakoby sprzedajemy zajechane sztuki jako nowe, pominę. Po prostu kupuj sprzęt nowy lub z komisu z możliwością zwrotu, zwłaszcza zakup przez internet daje spore możliwości zwrotu, to jest prawo europejskie.
    Bez urazy !
    Nie chce nikogo obrażać i nie zamierzam tego robić, ale fakt jest faktem, że zdania takie na tym forum padają...

  8. #18

    Domyślnie

    Powtórzę pytanie: Po drugie, czy i jak obrabiasz zdjęcia?

    To jest klucz do tego, żeby zdjęcia wyglądały tak jak chcesz (i potrafisz, zwłaszcza na początku).

    Są różne manualne obiektywy, także z mocowaniem Nikona, nie tylko do makro ale i spokojnie do portretu. To, że nie będzie af a nawet pomiaru światła nie znaczy, że nie da się robić zdjęć, w ogóle spróbować tego "sportu". Jest jeszcze druga opcja, Zeiss czy droższe Nikkory dają bajeczny obrazek z ładnym bokeh. Jeśli cena nie odpowiada, potrzeba kreatywności

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Powtórzę pytanie: Po drugie, czy i jak obrabiasz zdjęcia?

    To jest klucz do tego, żeby zdjęcia wyglądały tak jak chcesz (i potrafisz, zwłaszcza na początku).
    Przegapiłam to pytanie
    Kiedyś bawiłam się trochę PS
    Teraz mam Photoscape
    Ale nie umiem wykorzystać tych programów
    W zasadzie to zrzucam z aparatu, jesli potrzeba to coś wyostrze, pogłębie, podpisze i zmienie rozmiar

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Są różne manualne obiektywy, także z mocowaniem Nikona, nie tylko do makro ale i spokojnie do portretu. To, że nie będzie af a nawet pomiaru światła nie znaczy, że nie da się robić zdjęć, w ogóle spróbować tego "sportu". Jest jeszcze druga opcja, Zeiss czy droższe Nikkory dają bajeczny obrazek z ładnym bokeh. Jeśli cena nie odpowiada, potrzeba kreatywności
    To w takim razie stanowczo potrzeba kreatywności, bo na droższy sprzęt po prostu mnie nie stać...
    Ja swoją pasję ulokowałam gdzie indziej i tak jak szanuje ludzi, którzy nie rozliczają ile pieniędzy na to wydaje, tak samo nie rozliczam innych... Podziwiam Was za piękne obrazki i tworzenie sztuki, bo wiem ile pracy i pieniędzy to kosztuje. Niestety, nie mam budżetu żeby zaszaleć, a szczególnie że mam świadomość, że jestem amatorem i nie wyciągnęłabym z tych obiektywów tego co profesjonaliści...

    Moja znajoma ma kilka Sigm ART portretowych... Matko, jakie ona zdjęcia robi !
    Choć teraz po tym co napisałeś o obróbce, to już sama nie wiem, czy to obiektyw, czy obróbka !

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Obydwa są użyteczne od f/2.8 ale N50/1.4G daje dużo równiejszy i ostrzejszy obrazek.
    Absolutnie się z tym nie zgodzę. Mam 1.4 G. Jest zupełnie użyteczny na 1.4. Na 2.0 jest już bardzo ostry.

    Co do głównego pytania autora wątku : zdecydowanie 1.4. Różnica w cenie nie jest jakaś dramatyczna, a czasami to 1.4 się przyda.
    A7 III | A7 II | 35 1.4 | 55 1.8 | 85 1.4 |

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikkor 50mm 1.4G vs Nikkor 50mm 1.8G (używka kontra nówka)
    By FotoJeronimo in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 29-07-2019, 16:20
  2. Szybkie pytanie - Nikkor (Nippon) 50mm 1.4 czy Yongnuo 50mm 1.8
    By MorderczyKrolik in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-12-2017, 19:06
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-11-2015, 16:55
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-11-2015, 13:19
  5. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 16-09-2013, 08:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •