Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Nikon d3200 + sigma 17-50 mm - dobry pomysł?

    Witam serdecznie użytkowników forum. Nikona d3200 posiadam od około 5 lat z obiektywem 18-105mm dołączonym do aparatu. Zastanawiałem się nad kupnem nowej lustrzanki (nikon d7200). Wraz z tą lustrzanka chciałem zakupić Sigmę 17-50mm. Niestety na chwile obecną nie jestem w stanie pozwolić sobie na taki zestaw za ok. 4500zl. Nie jestem zwolennikiem kupowania używanego sprzętu, stąd moje zapytanie. Czy do mojego leciwego Nikona d3200 mógłbym zakupić tą Sigmę 17-50mm i mój sprzęt wykorzysta jej funkcje ?. Fotografuje głównie krajobrazy, portrety i zwierzęta. Zależy mi na efekcie bokeh przy portretach. Mój aktualny obiektyw jest już dla mnie za ciemny. A przy uzbieraniu pieniędzy zamienię wówczas d3200 na d7200 i będę miał już sprawdzony do niego obiektyw. Proszę o radę. Czy jest sens kupować ten obiektyw do obecnej lustrzanki czy wstrzymać się i kupić zestaw z nowym aparatem ? Pozdrawiam Mateusz

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Oczywiście że dobry pomysł, sigma bierz nową w oficjalnej dystrybucji żeby mieć możliwość darmowej kalibracji do twojego aparatu, czasami też można kupić używane na gwarancji i skorzystać z niej do celu kalibracji, a jak masz możliwość podpięcia w sklepie to robiąc test może uda ci sie kupić poprawną sztukę albo używaną też taką co się zgra z twoim body.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za szybką odpowiedź. Niestety w mojej miejscowości z tego co się orientuję profesjonalnego sklepu foto nie ma (zielona góra) . Musiałbym zamówić przez Internet. A jeżeli są to ceny są znacznie wyższe niż na internetowych. Są sklepy foto polecane na forum ? Jestem zielony jeżeli o to chodzi. Swój zamówiłem z sieciowego marketu rtv. W przypadku kalibracji, do każdej zmiany body owa kalibracja jest potrzebna ? Przy ewentualnej zmianie na d7200 muszę ją ponownie wykonać w serwisie ? Co do Nikona d3200 bez problemu wykorzysta on moc nowego obiektywu ?

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Napisze ci jak ja robiłem i sprawdzało się odnośnie obiektywów, miałem fabrycznie nowe D3400 i dwa inne aparaty z własną mikro regulacją, która jednak nic ci nie da jeśli jest rozjazd na różnych ogniskowych, zatem do kalibracji poszła sigma z tym nowym D3400, zestaw był celny, ustawione ogniskowe i podpinając do innych aparatów wystarczyło tylko zmienić na +/- mikroregulacje, a poprawność na wszystkich ogniskowych była z tą sigmą.
    Czyli jak masz D3200 i jeśli obiektyw będzie miał problemy z zcelnością to wysyłasz cały zestaw na kalibracje i potem po zakupie D7200 będzie ok i tylko sobie ustawisz mikroregulacją korektę dla obiektywu.
    Zapewne masz eurortv albo fotojoker u siebie.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo mi te informacje pomogły. I dobrze wyjaśnione ? Mam rtv euro agd u siebie lecz tam nie mają na stanie tego obiektywu. Przyjadę się dzisiaj do fotojokera i o wszystko wypytam i ostatecznie zamówię tam obiektyw. Pozdrawiam serdecznie.

    Gdyby ktoś jeszcze chciał się wypowiedzieć jestem otwarty na dyskusję ?

  6. #6

    Domyślnie

    Witajcie. Obiektyw został zakupiony. Sigma 17-50mm jest w moim posiadaniu. Nie wypowiem się dziś na temat jego funkcjonalności. Jedynie co mogę stwierdzić to totalna zmiana po kit'owym obiektywie jeżeli chodzi o jasność obrazka. Pan w sklepie po podpięciu obiektywu i strzelaniu kilka fotek stwierdził, że kalibracja nie jest potrzeba. Autofocus strzelał celnie. To jedyna usługa "sprawdzenia" jaka wykonał. W jaki sposób mogę sprawdzić poprawność kalibracji z nowym obiektywem ? Czy na "ślepo" wysłać to do firmy Sigma w celu kalibracji z aparatem ? Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Rób zdjęcia, ciesz się obiektywem. Jak coś będzie nie tak to się zorientujesz.

Podobne wątki

  1. Czy 50-tka to dobry pomysł?
    By raddeli in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2018, 23:57
  2. Tamron 17-50 - dobry pomysł?
    By Prezo in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-04-2015, 11:09
  3. ssd - czy to dobry pomysł na cache...
    By fafniak in forum Komputery
    Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 13-02-2012, 14:32
  4. [ Reportaż ] pomysł... a czy dobry ?!
    By Dr. Evil in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-06-2007, 10:41
  5. Nikon D50 - czy to dobry pomysł ?!
    By Rafal Zajko in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 07-07-2005, 13:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •