Close

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 145

Wątek: Zakup d750

  1. #1

    Domyślnie Zakup d750

    Witajcie zastanawiam się nad zakupem d750 . Przesiadka z d610. Ceny widzę dość dobre ok 5000 zł. Czy kłopoty tym aparatem serwisowe już minęły czy dalej mają miejsce ? Czytałem dużo opinii temat af. Fotografuje dużo sportu A d610 czasami nie wyrabiał. Czy af w tych modelach to niebo a ziemia jak to piszą w komentarzach? Moja szklarnia to sigma 70-200 2.8 os, Nikkor 85mm 1.8g, tamron 24-70 2.8. Można powiedzieć że fotografuje wszystko od sportu po wesela.
    Ostatnio edytowane przez Niebieskooki1984 ; 05-07-2019 o 19:20

  2. #2

    Domyślnie

    Ja miałem dokładnie taki sam problem jak Ty i rozwiązaniem go w ten sposób, że zostawiłem sobie D610. To świetna puszka, pożyczyłem na jeden dzień D750 i powiem Ci że jakiejś wielkiej przepaści w AF nie zauważyłem, ale to ja więc może spróbuj pożyczyć i sam się przekonaj.

    Nawet gdybym sprzedał moje D610 w idealnym stanie za 3k, to dopłata 2k do 5 letniej puszki to głupota. A wiadomo kupno używki to loteria.
    Ja swój budżet zainwestuję lepiej dla mojego pola zainteresowań fotograficznych i na pewno nie będzie to D750, D610 wyszedł Nikonowi za dobrze
    Tyle, że nie strzelam kotletów więc na tym polu niech się inni wypowiedzą, najlepiej pożycz i sprawdź przez jeden dzień sam

  3. #3

    Domyślnie

    najbardziej mnie zastanawia ten af i szybkości działąnia w szybkich akcjach sportowych. No nic może się ktoś jeszcze wypowie

  4. #4

    Domyślnie

    Pewnie, że się wypowie...
    Do szybkich akcji sportowych, to potrzebujesz aparat semi-pro, czyli np. D810, albo lepiej D850. Do wesel też będzie lepszy przy używaniu jasnych obiektywów.
    Zamiana jednej puszki amatorskiej na drugą amatorską, to takie ucieranie rzyci szkłem. Pewnie, że się da, ale przyjemności żadnej, a i ryzyko spore.

  5. #5

    Domyślnie

    ale jakie ryzyko nie mam zamiaru kupić używanego body. dużo ludzi piszę o dość sporej różnicy w pracy af czyżby jednak tak nie było, będę tak samo męczył się z af w d750 czy mniej ? co do d810 ponad dwa razy droższy jest poza zasięgiem
    Może i nie do końca ucieranie rzyci szkłem bo do dzisiaj ludzie kupują d750 do wesel itp

  6. #6

    Domyślnie

    Pewnie, że kupują. Doskonale pamiętam czasy, gdy wesela fociło się kompaktem Canon G3.

  7. #7

    Domyślnie

    to powiedz w jakim stopniu ułatwi mi ten af przy sporcie ?

  8. #8

    Domyślnie

    No przecież wyraziłem swoją opinię na temat używania puszek amatorskich w zastosowaniach profesjonalnych.

  9. #9

    Domyślnie

    ja nie myślę zawodowo o foceniu sportu chcę żeby było szybciej i przyjemniej a nie przyjemnie

  10. #10

    Domyślnie

    No to jak przyjemniej, to D810.
    A jak całkiem przyjemnie, to D850.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    A jeśli bardzo przyjemnie, to D6.

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zakup uzywanego D750 + Tamron 24-70 USD G1
    By xsaren11 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-10-2018, 11:28
  2. Czy D750 jest rzeczywiście tak awaryjny (zakup)
    By KrS in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-12-2017, 20:15
  3. Zakup GPS
    By mks33 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-08-2010, 15:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •