Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 65
  1. #1

    Domyślnie Grip do d70 w pare miesięcy od wejścia na rynek !?!

    Witajcie!

    Mineło już troche czasu od wprowadzenia Gripa i tak sobie pomyslałem o jakimś podsumowaniu.
    Ilu z nas kupiło?
    Ilu używa i chwali sobie lub narzeka?
    Czy rzeczywiscie jest taki przydatny?
    Jak w praktyce codziennej spisuje sie wersja pionowego spustu migawki? (nie do końca rozumiem jak to jest: ustawiamy wyzwalanie pilotem to natychmiastowe robimy fotkę i co dalej? nadal jest ustawione wyzwalanie na pilota czy przeskakuje do trybu normal tak jak przy samowyzwalaczu z opóźnieniem?)
    Jak jest z aktualną ceną iczy są znizki dla Forumowców?

    Zapraszam w wolnej chwili do podzielenia sie krótko swoimi spostrzeżeniami mogą być pomocne bo coś mnie kusi aby się tym "kawałkiem" plastyku zainteresować.

    Pozdr z Krakowa

    Grzegorz Mleczko
    Teraz Lady Ku

  2. #2

    Domyślnie

    W ręku miałem i się niedługo bawiłem.
    Strasznie tandetne wykonanie. Najbardziej boli przyklejanie tego światłowodu który zapewnia komunikację pomiędzy aparatem a grip'em =/
    Jestem raczej na nie.

  3. #3

    Domyślnie

    Pisalem juz o nim kilka razy. Ja uzywam i jestem zadowolony. Oczywiscie opinie na temat tego gripa sa podzielone, ale dla mnie to przydatna rzecz. Aha nie uzywam tego swiatlowodu bo faktycznie jest to rozwiazanie bez sensu. Ale trzymanie aparatu jest zupelnie inne z gripem, czuc to zwlaszcza jak masz zapieta lampe i jakies ciezsze szklo, zwlaszcza jak trzymasz go w rekach wecej niz 10 minut. Wykonanie jest na pierwszy rzut oka "takie sobie" ale do tej pory nic mi sie nie zepsulo i mam nadzieje ze tak zostanie.
    Pozdrawiam Karol

  4. #4

    Domyślnie

    Podpisuje sie pod slowami Gamlinga. Dziala tak samo jak zaraz po zakupie, a powiem nawet wiecej, nabral szlachetnosci w miare uzywania Zadnych klopotow, tym bardziej takich jak opisywal Fotomania na pl.rec.foto.cyfrowa Ja sobie chwale rowniez jako uchwyt. Wyzwalania pionowego nie zastosowalem. Napisz do mnie Grzesiu, zatelefonuje do Huberta i zapytam o rabat dla Ciebie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gamling
    Aha nie uzywam tego swiatlowodu bo faktycznie jest to rozwiazanie bez sensu.
    Cytat Zamieszczone przez Gamling
    Ale trzymanie aparatu jest zupelnie inne z gripem, czuc to zwlaszcza jak masz zapieta lampe i jakies ciezsze szklo, zwlaszcza jak trzymasz go w rekach wecej niz 10 minut.
    No ale czy to nie jest w tym momencie zupełnie bez sensu. O jakim trzymaniu Gamling mówisz? Bo skoro musisz "łapę" przełożyć i tak do góry w celu naciśnięcia spustu to ja sobie nie bardzo wyobrażam jak to wogóle zrobić. Z ciężką lampą i obiektywem, jak mówisz, w momencie wypuszczenia gripa z reki (w celu przełożenia ręki na spust) cały ciężar spoczywa na ręce podtrzymującej obiektyw. Przecież to jeszcze bardziej niewygodne i męczące niż trzymanie od razu aparatu od góry !!!

    Nie mam tego urządzenia więc może nie powinienem się wypowiadać ale naprawde nie rozumiem jak możecie je chwalić i polecać.
    Pozdrawiam:
    Jaromir

  6. #6

    Domyślnie

    To troche nie tak. Trzymasz aparat tak jak bez gripa, tyle tylko, ze cala dlonia bo powierzchnia uchwytu jest duzo wieksza. Nie potrafie tego opisac po prostu to trzeba zobaczyc.
    Pozdrawiam Karol

  7. #7

    Domyślnie

    Jaromir, nie wiem czy juz fotografowales aparatem wyposazonym w grip, a wiec szerszy uchwyt ale domyslam sie ze nie. Twoje pytanie ma racje bytu jedynie w przypadku korzystania z pionowego spustu, a my napisalismy ze nie korzystamy z niego. Uchwyt korpusu jest duzo lepszy niz aparatu bez gripa. Doradzam sprobowac.

  8. #8

    Domyślnie

    cóż szkoda, że nie ma sensu używać pionowego spustu, po imprezie na której 2 godziny robiłem pionowe kadry nie czułem nadgarstka prawej ręki
    pozdrawiam Piotr


  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin
    Jaromir, nie wiem czy juz fotografowales aparatem wyposazonym w grip, a wiec szerszy uchwyt ale domyslam sie ze nie. Twoje pytanie ma racje bytu jedynie w przypadku korzystania z pionowego spustu, a my napisalismy ze nie korzystamy z niego. Uchwyt korpusu jest duzo lepszy niz aparatu bez gripa. Doradzam sprobowac.
    Slusznie się domyślasz. Niestety nie miałem przyjemności z żadnym gripem. Ale nadal będe się upierał przy swoim. Ja kupił bym taki grip jedynie wtedy gdy podczas zdjęć pionowych umożliwiał by trzymanie "z boku" a nie od góry. Ale co kraj to obyczaj
    Pozdrawiam:
    Jaromir

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaromir
    Ja kupił bym taki grip jedynie wtedy gdy podczas zdjęć pionowych umożliwiał by trzymanie "z boku" a nie od góry.
    Zgadzam się, choć to może kwestia przyzwyczajenia sie do innej ergonomi.
    Byłem zainteresowany zakupem takiego wynalazku do F90. Nawet na warsztatach przymierzałem gripa supermyszki (podziękowania). I ostatecznie zrezygnowałem właśnie z powodu pionowego spustu. Jakoś nie widziałem sensu używania tego, bez możliwości wykorzystania pionowego spustu. W poziomie może i troszkę lepiej, za to w pionie tak samo upierdliwie, a może i gorzej. Zupełnie inne odczucia może mieć usr z dłońmi wielkości małej szypy do wyngła
    Mimo wszystko w bliżej nie określonej przyszłości, chyba to nabędę do D70. I pierwsze co zrobię to przelutuję te trzy kabelki od spustu body do gripa.

    [ Dodano: 06-10-2005, 10:54 ]
    PS. A i tak wpierw muszę opracować patent, by przy fotach pionowych błyskograt był nad korpusem, a nie z boku.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •